To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Kumple dla starszaka

Assamai - Pon Lis 21, 2016 11:12
Temat postu: Kumple dla starszaka
Mam pytanie, a nie udało mi się jakoś znaleźć odpowiedzi w istniejących wątkach. Jeśli się powtarzam to przepraszam.

Nie chcę się już rozpisywać o sytuacji która miała miejsce bo to dla mnie bardzo bolesne ale w jej efekcie mój 2-letni szczurek został sam. Chciałabym zaadoptować dla niego 2 nowe szczurki i tu pytanie: Czy 2 szczurki w wieku około 9 miesięcy byłyby dobre? Mam wrażenie, że będą go męczyć bo mimo że jest wesoły i energiczny no to jednak musi sobie już spokojnie poleżeć itp itd... Rozpoczęłam poszukiwania szczurków w wieku powyżej roku ale dostałam propozycję dotyczącą takich młodszych. Mogłoby się udać czy lepiej nie bo rzadko starsi panowie są zadowoleni?
W jakim wieku tacy kompani byliby najlepsi?

quagmire - Pon Lis 21, 2016 11:27

Assamai, sporo zależy od temperamentu tych chłopaków. Tacy 9-miesięczni, zwłaszcza chłopcy, mogą być dość spokojni. Zazwyczaj to łączenie jest najbardziej stresujące i zdecydowanie najłatwiej byłoby przyłączyć do niego dwa maluchy (takie 5-6 tygodniowe), ale też takie maluchy byłyby najbardziej męczące. Prawdopodobnie Twojemu szczurowi najmilej by było z kumplem/kumpelką w bardzo podobnym wieku, czyli 2+, ale to są tak bardzo osobnicze kwestie.
Assamai - Pon Lis 21, 2016 11:49

quagmire, dzięki i tak właśnie czułam, że nie ma na to jednoznacznego "przepisu" :( Będę pytać o charakter, żeby byli w miarę spokojni i tyle bo ten mój nigdy nie wykazywał agresji więc fajnie by było żeby nie przyszedł do niego nagle jakiś cwaniak alfa i robił mu problem xD
jokada - Pon Lis 21, 2016 11:56

Ja bym albo łączyła z kumplem w podobnym wieku, albo jesli młodszy - to szukała kastrata/kastratki - mniejsza szansa że będzie męczył staruszka


U mnie najmniejsze zawirowania były z dołączaniem do emerytów - dorosłych, wykastrowanych samiczek

joanndg44 - Śro Lis 23, 2016 18:43

jokada napisał/a:
Ja bym albo łączyła z kumplem w podobnym wieku, albo jesli młodszy - to szukała kastrata/kastratki - mniejsza szansa że będzie męczył staruszka


Też tak myślę. Mniejsze ryzyko zamieszek:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group