To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Białystok] Szczur w zoologu

draakhul - Pią Paź 14, 2016 17:38
Temat postu: [Białystok] Szczur w zoologu
W jednym ze sklepów zoologicznych mieszka od roku szczur. Jest to samiec, czarno - biały kapturek, niekastrowany. Z tego co wiem, jest zdrowy. Powinien trafić do doświadczonego hodowcy, gdyż nie jest w ogóle zsocjalizowany, wciąż jest sam, łączenie więc nie musi być bezproblemowe. Szczur znajduje się w sklepie ZOOLOGIA przy ul. Upalnej w Białymstoku.
Bardzo chciałbym, żeby trafił do dobrego stada. Ja nie mogę go wziąć, ponieważ mam tylko samice.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pią Paź 14, 2016 19:03 ]
Przeniosłam temat do adekwatnego działu.

limomanka - Pią Paź 14, 2016 19:02

draakhul, czy jest możliwość wyciągnięcia szczura za darmo? Pytałeś o to?
draakhul - Pią Paź 14, 2016 19:53

Tak, na pewno oddadzą. Robię tam regularnie zakupy, w razie czego mogę wspomóc w rozmowie.
Senthe - Pią Paź 14, 2016 21:11

Nie możesz go wziąć i wykastrować przed łączeniem?
draakhul - Pią Paź 14, 2016 22:24

Nie, ponieważ nie jestem zwolennikiem takich akcji. Kastracja musi mieć uzasadnienie, na przykład behawioralne. A taki zabieg to zawsze ryzyko.
Senthe - Sob Paź 15, 2016 01:15

W sensie, gdyby był agresywny, to byś go wykastrował i wziął do stada, ale takiego nieagresywnego to już nie chcesz, niech lepiej siedzi w zoologu? : |

Well... Jak uważasz, mam nadzieję, że się jakiś inny chętny znajdzie.

Layla - Sob Paź 15, 2016 14:17

draakhul, uzasadnieniem jest to, że szczur siedzi w zoologu, a wykastrowany ma większe szanse na adopcję. Wyczuwam "mistyczną więź z jądrami", jaką prezentują niektórzy faceci. XXI wiek :/
limomanka - Sob Paź 15, 2016 21:31

draakhul, a może masz warunki, żeby przetrzymać chłopaka do czasu adopcji w osobnej klatce?
draakhul - Sob Paź 15, 2016 21:50

Mam malutką chorobówkę. Poza tym jestem w trakcie remontu i przeprowadzki, więc szczerze mówiąc trochę nie bardzo mam jak.
limomanka - Nie Paź 16, 2016 09:35

Pisałeś o tym też na fb? Jeśli chcesz, mogę podesłać dziewczynom ze SzczurzychAdopcji.
draakhul - Nie Paź 16, 2016 20:34

Pisałem, ale nie przyjęli mojego ogłoszenia. Napisali, żeby ogłaszać się w szczurzych grupach. Jeśli możesz to zrobić, byłoby naprawdę super.
limomanka - Nie Paź 16, 2016 22:50

Może chodzić im o to, że szczur nie jest fizycznie u Ciebie i jednak może zostać sprzedany. Napiszę do dziewczyn i spytam, jak to widzą. Niczego nie obiecuję.
A Ciebie proszę o monitorowanie sytuacji i informowanie, co się ze szczurem dzieje, dobrze?

draakhul - Nie Paź 16, 2016 23:24

Z tego co wiem, nie chcą go sprzedać. Ale będę mieć rękę na pulsie w miarę możliwości i czasu.
agathe1988 - Śro Paź 19, 2016 23:37

Szczurek w poniedziałek jedzie do Warszawy. A od soboty, po kwarantannie i wizycie u weterynarza, będzie łączony z Gagatkami :)
draakhul - Czw Paź 20, 2016 09:20

Dokładnie, już jestem umówiony na przekazanie chłopaka do transportu.

Layla - dziękuję za wnikliwą analizę motywów mojego postępowania i odkrycie przede mną strony mej osobowości, o której nie miałem pojęcia.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group