To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Czy to szczur?

gosc - Pią Sie 05, 2016 02:01
Temat postu: Czy to szczur?
Hej,

Znalazłam dziś na ulicy gryzonia, ale nie wiem czy to mysz polna, czy szczur ? oglądałam rożne zdjęcia w necie, ale nie potrafię rozróżnić :)

Gryzoń siedział na jezdni i nie chciał się ruszyć, jak próbowałam go przegonić w krzaki, podejrzewam, że może być chory, skoro nie uciekał.


Będę wdzięczna za pomoc.

Senthe - Pią Sie 05, 2016 02:19

W żadnym wypadku nie jest to szczur. Ani nie mysz polna, która ma czarną pręgę na grzbiecie. Wygląda na myszarkę/mysz zielną: https://www.wikiwand.com/pl/Myszarka_zielna

Dzikie zwierzęta czasem zastygają w bezruchu, kiedy się je próbuje odstraszyć. To jest dorosła dzika mysz i nie powinna być zabierana ze swojego naturalnego środowiska do domu. Można ją profilaktycznie zanieść do weterynarza, ale potem należy wypuścić w miejscu, gdzie została znaleziona.

gosc - Pią Sie 05, 2016 03:05

Ok, dzięki za info, wzięłam ją, bo myślałam, że jest chora, bo siedziała taka skulona, i jak podeszłam, to najpierw próbowałam ją nogą delikatnie 'skierować' w stronę krzaków, żeby zeszła z jezdni.
Widzę że ma na futerku jakieś ''żyjątka"

Cegriiz - Pią Sie 05, 2016 13:36

To myszarka leśna, zwana kiedyś myszą wielkooką leśną ;)
Bmiroslaw - Śro Wrz 28, 2016 13:33

zgadza się to myszarka ale czy w takim przypadku można ją wypuścić gdzieś bezpiecznie na wolność?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group