To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Wodowstręt

Marmolada - Pon Lut 29, 2016 14:34

Moja niestety nie sika normalnie.

Jeśli chodzi o czekoladę i szczury to zdania są podzielone. Ja wolę w takich wypadkach zrezygnować z podania jedzenia, które wzbudza kontrowersje. Choć oczywiście, jeżeli dobroczynny wpływ przewyższa ewentualne skutki uboczne, to jak najbardziej :) Dlatego zapytałam.

Spróbuję póki co z nutridrinkiem truskawkowym. Może się zachęci.

tuśka - Pon Lut 29, 2016 18:43

Spróbuj też z pomarańczą, lub mandarynką, to chyba najbardziej soczyste owoce. Skoro to panna, to może jeść cytrusy, choć ostatnio dowiedziałam się od wetki, że samce też mogą spożywać pomarańcze. Rakotwórczo działa podobno tylko skórka i to też musiałyby zjeść tonę, żeby im zaszkodziło. Ktoś coś w tym temacie? Przepraszam za offtopic.
Marmolada - Pon Lut 29, 2016 19:53

Właśnie też myślałam potencjalnie o pomarańczach/mandarynkach jako owocach bardzo soczystych. Tyle, że nie można ich dawać zbyt dużo.

Na razie testujemy winogrona i za chwilę pójdzie nutridrink truskawkowy. Zobaczymy jaki efekt - czy w ogóle polubi nutridrinka.

Jak nie pójdzie, to weźmiemy się za cytrusy. Siku ma być i koniec ;)

Hanami - Wto Mar 01, 2016 13:01

W zasadzie jestem przeciwna takim metodom, ale może w ostateczności wyciśnij jej brzuszek.

Jeżeli nie wiesz jak, a w niedługim czasie masz wizytę u weta, to zapytaj o to.
Nie znaczy to, że weci polecają taką metodę. Nie. Ale oni potrafią jakoś tak złapać szczurka za brzuszek, że (przynajmniej z moich) potrafi wylecieć nawet pół szklanki.
No bo jeżeli nie siusia to również może dawać jej dodatkowy dyskomfort.

Marmolada - Wto Mar 01, 2016 13:13

A więc... nutridrink truskawkowy jest pyszny! Szczur podekscytowany :)
No i mamy efekt: wielkie siku.
Mam tylko nadzieję, że się nie zniechęci.
Pozdrawiam wszystkich i bardzo dziękuję za rady i sugestie!

Hanami - Wto Mar 01, 2016 15:28

Marmolada napisał/a:
wielkie siku.
:jupi: :jupi: :jupi: :brawo:
Albireo - Wto Mar 01, 2016 16:17

Marmolada, a spróbowałaś Nestle Sinlac? Gdy zrobi się z tego papkę o stosunkowo rzadkiej konsystencji, to dostarcza i wody, i pokarmu naraz. Moja szczurzyca po operacji była kilka dni tylko na Sinlacu i sikała po każdym karmieniu ;) Co dostała 5ml, to zaraz siuśki były. Może Twoja zareaguje podobnie :)
Marmolada - Wto Mar 01, 2016 18:31

Albireo: pewnie, że tak :) Ona jest cały czas na sinlacku i przecieranych gerberkach. Ale od wczoraj ładnie też wchodzą winogrona i banany. No i niestety, jak to u przysadkowca, wapienko do gryzienia.......


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group