To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Reagowanie na imię

Justtynap - Pią Lut 26, 2016 09:18
Temat postu: Reagowanie na imię
Mój szczurek ma 9 tygodni i chciałabym (oczywiście jak będzie cieplej) zacząć zabierać go na dwór.Czytałam dużo o tych szelkach dla szczurów i większość ich odradza więc chciałam nauczyć go reagowania na imię.Czy szczurek mi nie ucieknie?Przecież chyba zawsze istnieje ryzyko że szczurek ucieknie.Czy szczurka można zabierać na wyjazdy? Mam w planach wyjechać i zastanawiam się czy mogę zabrać ze sobą szczurka.Czy szelki są naprawdę aż takie złe?
[/b][/i]

Layla - Pią Lut 26, 2016 09:40

Justtynap, szczurów nie wyprowadza się na spacery. Poza tym trzyma się je w jednopłciowych stadach.
Niamey - Sob Lut 27, 2016 10:40

Justtynap, niektóre szczury można nauczyć chodzenia w szelkach, wymaga to pewnie podobnejgo procesu jak uczenie kota chodzenia w szelkach. Co do spacerów na zewnątrz - zawsze istnieje ryzyko, że szczur się czegoś przestraszy (nagły hałas/inne zwierze) i zgodnie z instynktem ucieknie do jakiejś kryjówki i nie przyjdzie nawet jeśli wcześniej nauczysz go reagować na imię. Dlatego wyprowadzanie szczurów na dwór to spore niezbezbieczeństwo i musisz naprawdę się zastanowić, czy warto je podejmować, czy miejsce gdzie wyprowadzasz szczury jest względnie spokojne i bezpieczne, itp. Ponadto szczur może sie czymś na dworze zarazić, np. od odchodów innych zwierząt. Dlatego też mało kto wyprowadza szczury na dwór, natomiast organizuje im się wybiegi w mieszkaniu.

Jeśli planujesz wyjeżdżać, tym bardziej jak najszybciej zaadoptuj drugiego szczurka tej samej płci, będziesz mogła je spokojnie zostawiać na weekend. Nie wiem jak długie wyjazdy i gdzie planujesz, doprecyzuj proszę, to postaramy się bardziej konkretnie odnieść do Twoich pytań

ema0505 - Nie Lut 28, 2016 04:31

Dodam jeszcze, że szczury, to zwierzęta nocne. Wyniesienie takiego zwierzaka na dwór uszkodzi mu wzrok.
Niamey - Nie Lut 28, 2016 05:45

Off-Topic:
ema0505, skąd taka informacja?

tuśka - Pon Lut 29, 2016 04:04

Justtynap jeżeli nie masz na przykład swojej działki, ogrodzonej, szczelnej, i nie wiesz, czy możesz ogonom zapewnić bezpieczny wybieg, tak by nie miały możliwości się gdzieś wdrapać, przegryźć do sąsiada, bądz uciec niewiadomo gdzie, radzę Ci ich nie puszczać na wolną przestrzeń. Nawet w domu, szczur potrafi się przestraszyć czasem zwykłego "pięrdnięcia" (przepraszam) a co dopiero na wolnej przestrzeni. Szczurki, owszem bardzo często reagują na imię, a moje najlepiej na cmokanie :) ale nie radzę Ci tego sprawdzać na wolnej przestrzeni, Nawet najbardziej usłuchany ogon, gdy się czegoś przestraszy (a na takim gruncie ma tysiąc powodów do strachu) nie wróci do Ciebie...
ema0505 - Pon Lut 29, 2016 13:29

Off-Topic:
Kilka razy widziałam tu na forum jak i grupach ostrzeżenia, że słońce może uszkodzić wzrok szczurom. Często jako jeden z argumentów przeciwko wychodzeniu na dwór.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group