To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Szukam jednego szczura, najchętniej samca - Wrocław

Senthe - Wto Lut 09, 2016 11:39
Temat postu: Szukam jednego szczura, najchętniej samca - Wrocław
Szukam towarzystwa dla mojego najnowszego dopustu Bożego, kilkumiesięcznego niesterylizowanego samca. Szczur od dawna nie miał towarzystwa, jest dość ponury i nie mam pojęcia, jak będzie się zachowywał wobec innych, no ale czas się przekonać.

Liczba: na razie jeden ; )
Wiek: kilka miesięcy
Płeć: wolę samca, w przypadku samicy musiałabym zrobić sterylkę przed połączeniem szczurów, póki co chciałabym tego uniknąć

Mogę podpisać umowę adopcyjną.

Jestem niedoświadczona i wolałabym nie brać szczurów z jakimiś dodatkowymi traumami i problemami zdrowotnymi, bo nie jestem pewna, czy umiałabym się nimi zająć.

quagmire - Wto Lut 09, 2016 11:55

W SunRat's są na sprzedaż dwaj chłopcy - może dałoby się wykombinować transport do Wro: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=18138
Chyba wciąż są wolni.
Na pewno nie byłoby problemu z socjalizacją, a też nie zdarzało mi się, żeby rodowodowe szczury jakoś gwałtownie dojrzewały - no ale nie jest to reguła.

Senthe - Wto Lut 09, 2016 13:08

O kurcze, sądząc po zdjęciach, to mój potwór jest z dwa razy większy :shock: Na dniach planuję wizytę u weta, może się dowiem, w jakim konkretnie jest wieku i czy takie rozmiary są normalne, czy to jakiś mutant.

Ze względu na niedobór funduszy na razie średnio mogę sobie pozwolić na kupno szczura z hodowli, wolę zainwestować w klatki, karmy i ściółki. Niestety szczur pojawił się niespodziewanie tuż po naszej przeprowadzce, kiedy akurat jestem w najgorszej finansowej kondycji. Póki co mam raczej nadzieję, że znajdzie się jakiś nieodpłatny egzemplarz potrzebujący domu.

quagmire - Wto Lut 09, 2016 13:52

Znajdzie się, na pewno :) Pamiętaj, że transport zazwyczaj da się wykombinować, więc nie musisz się ograniczać do Wrocławia.
A Ci chłopcy na zdjęciach mieli 5 tygodni. To są jeszcze dzieci, więc każdy przeciętny, dorosły samiec jest od nich 3-4 razy większy.

Szczuronessa - Wto Lut 09, 2016 17:28

Ja posiadam szczurki, ale młode. Dziś w nocy kończą równo miesiąc. Mieszkam kawałek od Wrocka i transport bez problemu się znajdzie. Mam wolnych jeszcze dwóch samców (kapturki standard).
Senthe - Wto Lut 09, 2016 19:40

Hmm. Myślisz, że łączenie dwóch tak różnych wiekowo i wagowo osobników to dobry pomysł?
Szczuronessa - Wto Lut 09, 2016 20:17

Jakieś dwa-trzy miesiące temu łączyłam dwie samiczki 1,5 miesięczne z 5 rocznymi samiczkami i odbyło się to bez problemów. Najważniejsze jest, by nie dołączać 1 malucha do reszty starszych. Z nudów zacznie skakać starszym po łbie i wkurzać, choć są wyjątki, że starszaki zachowują się nad-opiekuńczo co do takiego szczyla.

A dwójka maluchów może zająć się sobą kiedy starszaki mają je gdzieś. Po za tym jeśli będziesz chcieć kontynuować przygodę z ogonkami to wydaje mi się dobrym pomysłem.
Dodatkowym atutem z młodymi jest możliwość "kształtowania" ich charakteru od początku. Czyli żadnych złych przeżyć i traum oraz mogę Ci zagwarantować, że od skończonego 1 tygodnia mają ze mną kontakt (poznawały mój zapach), a po pewnym czasie zyskały też kontakt z moimi dziećmi.

To wszystko zależy od Ciebie i od tego co wolisz :mrgreen: Ja tylko zaproponowałam :wink: Szczególnie, że jest duża szansa na niedaleki transport. Mam już prawdopodobnie dwie osoby w Wrocka, które chcą przygarnąć maluchy.

quagmire - Wto Lut 09, 2016 20:55

Senthe, zazwyczaj się dołącza malucha do dorosłych szczurów. Malec nie ma jeszcze ciągot do dominacji, więc powinno być łatwiej. Sporo jednak zależy od drugiego szczurka i np tego, czy nie jest właśnie w okresie dojrzewania.
smeg - Śro Lut 10, 2016 10:30

Jeśli nigdy nie łączyłaś tego konkretnego szczura z innymi, musisz postępować bardzo ostrożnie, bo nie znasz jego reakcji. Kilkumiesięczne samce wkraczają właśnie w okres dojrzewania i mogą być agresywne. Z maluchami najlepiej zaczekać do ukończenia przez nie ok. 7-8 tygodni - mają wtedy grubszą skórę i są silniejsze, trudniej zrobić im krzywdę niechcący. Jednocześnie wciąż są dzieciakami i nie powinny się "stawiać". Najczęściej oddaje się 5-tygodniowe szczurki, więc podczas oczekiwania na ich pierwsze spotkanie możesz zrobić im kwarantannę, obserwować czy nie są chore i nie mają pasożytów, podkarmiać wysokobiałkową karmą której takie maluchy potrzebują i wymieniać zapachy pomiędzy klatkami młodych i starszego (zasikane szmatki i fragmenty ściółki).
mmarcioszka - Pon Mar 14, 2016 03:43

Aktualne?
Senthe - Pon Mar 14, 2016 11:07

Nieaktualne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group