To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Odziedziczyłam pojedynczego samca, co teraz?

Szczurówka - Wto Kwi 19, 2016 14:05

Soogie, czemu samiczkę? :shock: powinien mieć towarzystwo tej samej płci :roll:
Karena - Wto Kwi 19, 2016 14:15

Szczurówka, Samiec jest wykastrowany.
Pyl - Wto Kwi 19, 2016 18:01

Soogie, a on jest wykastrowany? Albo ona?
Jeśli nie to nie dopuszczaj ich do siebie ani na moment - zapłodnienie trwa chwilę! Nie należy trzymać szczurów w mieszanych stadach, bardzo szybko się mnożą.

mmarcioszka - Wto Kwi 19, 2016 18:06

Off-Topic:
Pyl, jest napisane, że samiec jest wykastrowany ;)

Pyl - Wto Kwi 19, 2016 23:09

Off-Topic:
mmarcioszka, chyba byłam w jakiejś jnnej rzeczywistości - nijak tego nie widziałam :oops:


Soogie, sorki za głupie pytania. Grunt to czytanie ze zrozumieniem... :roll:

Soogie - Śro Kwi 20, 2016 10:29

Jest na pewno i myślę że z tego powodu jest taki leniwy, mam nadzieje że towarzystwo go rozrusza;-) A właśnie koło lublina jest cała rodzina do adopcji, gnieżdżą się jak sardynki w małej klatce, ja mogę wziąć tylko jedną, boję się że dwie mojego Dreptusia mogą nie zaakceptować. Pan do którego dzwoniłam pytał czy nie mam jakiejś koleżanki czy coś która wzięłaby... Jak naliczyłam ze zdj. koło 10, 5 samiczek bo pytałam.
ema0505 - Śro Kwi 20, 2016 11:24

Soogie, Jedna predzej zameczy starszego szczura. Dwie zajmą się soba, dla tego przy takiej różnicy wieku polecamy adoptować 2 mlodziaki ;)
smeg - Śro Kwi 20, 2016 19:11

Soogie, jeśli szczurki mają powyżej 5 tygodni, są już płodne - uważaj, żebyś nie przygarnęła niechcący samiczki w ciąży od nieuświadomionego właściciela. Jeśli są trzymane razem z samcami, to prawie na pewno są zaciążone. Pomyśl mimo wszystko o dwóch młodych szczurkach - Dreptuś z racji swojego wieku odejdzie pewnie szybciej, niż przygarnięty maluch, a wtedy czekałoby Cię kolejne szukanie mu towarzysza i łączenie. Dwa młode szczurki nie będą też go zamęczać dzikimi harcami, bo nadmiar energii będą mogły wyładować w zabawach między sobą. Dwa maluchy + dorosły a jeden maluch + dorosły to pod względem trudności łączenia niewielka różnica.
Soogie - Śro Kwi 20, 2016 20:24

No to jest problem, chyba wszystkie są trzymane razem... ponoć dwa miesiące mają. Sprawdzić się nie da, nie wiem co teraz robić może lepiej kupię. Nie mam warunków niestety na więcej szczurków w chwili obecnej.
quagmire - Śro Kwi 20, 2016 21:44

Soogie, to weź samca albo dwa.
Soogie - Czw Kwi 21, 2016 18:12

A nie będą w stosunku do wykastrowanego jakieś terytorialne? Czy coś w tym stylu?
Senthe - Czw Kwi 21, 2016 20:15

Nie, po prostu on sam będzie mniej skory, żeby dominować inne samce i walczyć o pozycję, ale raczej one nie będą wobec niego specjalnie złośliwe tylko dlatego, że jest wykastrowany.
Chester - Czw Kwi 21, 2016 20:19

Soogie, będzie ci łatwiej ;) tylko lepiej dla nich.
Senthe - Czw Kwi 21, 2016 20:23

Dokładnie, jeśli starszy będzie wykastrowany i nieagresywny, a pozostałe dwa młode, to łączenie powinno (teoretycznie) być dosyć proste.
Soogie - Nie Kwi 24, 2016 19:44

Wzieliśmy jednak chłopca, okazało się że nie były rozdzielone ;-( Póki co Dreptuś nowego nie polubił ale może trzeba czasu, są w oddzielnych klatkach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group