To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Początkująca - kilka pytań

tuśka - Pon Sty 25, 2016 22:03

SandraPilat Twoje szczuraski wydają się być zdrowe. To, że szczurek kicha w pierwszych dniach, zazwyczaj jest związane z tym,, że poznaje nowe otoczenie, zapachy, przyzwyczaja się do panujących zapachów. Jeśli jednak, pomimo zadomowienia, szczuras dalej będzie psikał, lepiej, gdyby go obejrzał weterynarz. Jeśli chodzi o wetów w okolicy Łodzi, polecam Zwierzętarnie na ul. Włókniarzy 234 A Lekarz rozwieje wszelkie Twe wątpliwości...
SandraPilat - Pon Sty 25, 2016 22:06

tuśka napisał/a:
SandraPilat Twoje szczuraski wydają się być zdrowe. To, że szczurek kicha w pierwszych dniach, zazwyczaj jest związane z tym,, że poznaje nowe otoczenie, zapachy, przyzwyczaja się do panujących zapachów. Jeśli jednak, pomimo zadomowienia, szczuras dalej będzie psikał, lepiej, gdyby go obejrzał weterynarz. Jeśli chodzi o wetów w okolicy Łodzi, polecam Zwierzętarnie na ul. Włókniarzy 234 A Lekarz rozwieje wszelkie Twe wątpliwości...


Pewnie :) zadzwonię i umówię się na wizytę kontrolną, muszę tylko transport znaleźć, nie chce maluchów stresować.

Ginowata - Sob Lut 27, 2016 19:21

Cześć Wszystkim :)
Sandro mam nadzieję, że nie będziesz na mnie zła, że podpięłam się pod Twój temat, ale też należę do świeżaków i mam jedno krótkie pytanie.

Mam młodego samca od tygodnia. Na oko może mieć 2-3 miesiące.
Parę dni po zamieszkaniu u mnie, jego jądra spuchły i zrobiły się mocno czerwone.
Młody jest pełen życia, je, pije oraz załatwia wszystkie potrzeby fizjologiczne.
Szukałam już jakiś informacji ale ciężko cokolwiek sensownego znaleźć :/

Proszę, powiedzcie czy jest się czym martwić czy to normalne spowodowane wzrostem młodego?

agathe1988 - Sob Lut 27, 2016 19:24

Ginowata, jeśli niepokoisz się wyglądem jąder szczurka,to polecam wybrać się do weterynarza. Najlepiej specjalizującego się w gryzoniach. I oczywiście poczytaj o szczurkach, zwłaszcza o ich stadności.
Ginowata - Sob Lut 27, 2016 19:31

Już się szykuję do wizyty u weta. Mam nawet "pod ręką" specjalistę od gryzoni :)
Co do stadności to będzie miał kumpla ale na razie ogranicza mnie klatka.

agathe1988 - Sob Lut 27, 2016 19:34

Ginowata, super,że masz dostęp do specjalisty :)
A kumpel będzie z adopcji/polecanej rodowodowej hodowli mam nadzieję?
Zanim przygarniesz drugiego malucha,poczytaj też o łączeniu ;)

Ginowata - Sob Lut 27, 2016 19:39

Muszę się zagłębić w czeluściach forum :D Na szczęście nie jestem aż tak zielona, mam już mniej więcej pomysł jak przebiegnie łączenie delikwentów.
Myślę nad adopcją ew kupnie młodego z hodowli.
Zależy mi na młodym osobniku by uniknąć do minimum spięć między nimi.

agathe1988 - Sob Lut 27, 2016 19:46

Ginowata, proszę,tutaj masz spis najważniejszych tematów :) http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=79
Ginowata - Sob Lut 27, 2016 19:52

Dziękuję Ci bardzo :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group