To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Dysplazja

ema0505 - Wto Sty 12, 2016 09:42
Temat postu: Dysplazja
Nie mogłam nic o tym znaleźć.

Jakieś 2 miesiące temu mój Borys (1 rok) zwichnął sobie tylną łapkę. Weterynarz nic nie robiła, dostał tylko przeciwbolowe i wszystko wróciło do normy. Jednak problem się powtórzył (Borys pobił się z innym szczurem w sputniku, nie była to groźna bójka, zwykła przepychanka ) i tym razem zostaliśmy wysłani na RTG. Wyszło, że zwichnął sobie łapkę w stawie. Do tego pani doktor dopatrzyla się na zdjęciu schorzenia, które nosi nazwę dysplazja.

"Dysplazja stawów biodrowych to dziedziczne schorzenie występujące zazwyczaj u psów szybkorosnących, dużych ras. Bezpośrednią przyczyną schorzenia jest rozluźnienie struktur (więzadła, torebka) otaczających staw biodrowy. Prowadzi to w efekcie do niedopasowania w stawie i do przemieszczenia głowy kości udowej w stosunku do panewki miednicy. Mamy wtedy do czynienia z nadwichnięciem lub zwichnięciem. "

Czy ktoś spotkał się z takim schorzeniem u szczurów? Może podzielić się doświadczeniem na ten temat? Czy mogę mu jakoś pomóc? Zaproponować wetce jakieś leczenie?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group