To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Zwyrodnienie stawów

Layla - Wto Lis 27, 2012 09:29

Helcia, ja podawałam Vaderowi ale dawkę musiałabym poszukać, chyba szczyptę na oko codziennie. Bardzo mu pomogło.
Helcia - Wto Lis 27, 2012 11:25

Layla, a co dokładnie mu podawałaś?
AngelsDream - Wto Lis 27, 2012 11:38

Helcia, a nie lepiej użyć "zwierzęcego" preparatu? Nawet nie ze względu na dawkę, co np. smak. Koci jest w żelu i smakuje łososiem bodaj, moje szczury jedzą go same, bez przymusu.
Layla - Wto Lis 27, 2012 11:41

Helcia, glukozaminę w kapsułkach. Nie musiałam zmuszać, dawałam z dżemem bo jeszcze marbocyl na stałe dostawał.
Helcia - Wto Lis 27, 2012 11:42

AngelsDream napisał/a:
Koci jest w żelu i smakuje łososiem

A gdzie, to można kupić?

AngelsDream - Wto Lis 27, 2012 11:43

Layla, no fakt, jak się i tak podaje coś jeszcze, to ludzkie preparaty kalkulują się lepiej. Ja ten koci lubię za to, że jest z pompką i po prostu okresowo (przez zazwyczaj dwa tygodnie, przerwa i potem znów) dostają starsze i przy okazji część młodszych. Ale obecnie musimy chyba się przestawić na podawanie na stałe magicznemu rodzeństwu.

Internetowe sklepy zoologiczne i allegro.

Helcia - Wto Lis 27, 2012 11:47

Layla, AngelsDream, dzięki za pomoc :wink:
Kami - Śro Cze 11, 2014 22:07

Jak długo podawaliście Metacam na słabnące łapki?

Wetka zaleciła podawanie Belli (2lata i 10 miesięcy) przez dwa tygodnie razem z Arthrofosem. Poprawa była widoczna już po kilku dniach, babcia znów zaczęła skakać i się wspinać (i to na dach Plusika na wybiegu - dostaję zawału i biegam asekurować, ale dziewczyna daje radę ;) ). Zastanawiam się czy bezpiecznie będzie podawać go dłużej? Boję się, że po odstawieniu efekt minie. Jestem pewna, że to Metacam zadziałał, Arthrofos zaczęłam podawać później.

Pyl - Czw Cze 12, 2014 00:10

Kami, to zależy na jakim efekcie bazuje poprawa - jeśli zadziałał przeciwzapalnie i zwalczył jakiś stan zapalny to te 2 tygodnie mogą wystarczyć. Jeśli działa jednak głównie przeciwbólowo to będzie trzeba nawracać z podawaniem.
Moim staruszkom podawałam długo (miesiąc? może nawet dwa?), ale trzeba też uważać na działania uboczne i jeśli nie będzie potrzeby to nie dawać. Myślę, że musisz sprawdzić jak mycha będzie się zachowywać po odstawieniu.

Kami - Czw Cze 12, 2014 21:14

Pyl, dzięki wielkie, tak zrobię. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group