To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Warszawa+] Anakin i Wookiee - jesienne sierotki

Pyl - Nie Lis 01, 2015 01:13
Temat postu: [Warszawa+] Anakin i Wookiee - jesienne sierotki
1. Liczba szczurów do oddania: 2

2. Płeć szczurów: wykastrowane samce

3. Wiek szczurów: ok. 5 miesięcy

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: do Łodzi, w okolice Kwidzyna, grzecznościowo pewnie do innych miejscowości

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły:
O ich historii nic nie wiem, jak je dostałam Anakin miał ropień w uchu (wyleczony), Wookiee był i jest zdrowy.

7. Charakter, usposobienie szczurów:
Były nieco płochliwe (Wookiee bardziej), Anakin puszył się na widok człowieka, parę razy sprawdzał skuteczność działania zębów. Również ich kontakt do siebie pozostawiał nieco do życzenia (ślady dziabów, w tym dziaby na mosznie). W związku z powyższym oraz faktem, że są w trudnym hormonalnie wieku (trudnym dla nich, ale trudnym również do łączenia z innym stadem) oba zostały wykastrowane.
Obecnie ich zachowanie jest lepsze, nie płoszą się tak jak wcześniej i nie puszą, choć nadal wskazany jest spokojny kontakt z człowiekiem (raczej nie do domu z małym dzieckiem).

8. Stosunek szczurów do człowieka:
Opisany wyżej. Obecnie (po kastracji) jest lepiej, nie ma oznak agresji, ale warto pamiętać, że szczur, który zna skuteczność działania zębów może ich łatwo użyć w przyszłości.

9. Stosunek do innych szczurów:
Nie sprawdzałam w kontakcie z innymi szczurami. Między sobą walczyli, wygląda na to, że przeszło po kastracji.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Szczury dostarczone przez Straż Miejską, jestem DT.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nie dotyczy

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: nie dotyczy

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Wskazane razem, będę rozważać rozdzielenie w konkretnych uzasadnionych przypadkach (ale tylko do stada).

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Dostęp do szczurzych weterynarzy, zdrowy rozsądek, dużo miłości.
Wymagana ankieta, wizyta przedadopcyjna i umowa.

16. Zdjęcia szczurów:
Zdjęcia ponownie autorstwa maris :serducho:

Anakin (prawdopodobnie standard standard siamese seal point self black eyed):


Wookiee (prawdopodobnie standard rex/teddy rex siamese seal point self):


i razem:


17. Kontakt: PW

18. Kilka słów o szczurze:
Chłopacy zostali dostarczeni przez Straż Miejską - prawdopodobnie zostali oddani / porzuceni w lecznicy. Nie jest znana ich historia. Są młodzi, potrzebują sporo ruchu, stada, miłości. Kto pokocha?

Agik - Nie Lis 01, 2015 14:12

Musisz szczuć takimi przystojniakami?
Pyl - Nie Lis 01, 2015 15:01

Agik, muszę. Zalegają mi w domu :>
Agik - Nie Lis 01, 2015 17:48

W takim razie jak ci tak Bardzo zalegają to pomeczę TŻ ;)
Na ich korzyść przemawiają imiona z gwiezdnych wojen ;) to może mu się spodobać ale ciiiiiiiiiii :twisted: :twisted:

Trzynastka - Nie Lis 01, 2015 18:31

Załamka:< cuuuudne!!
quagmire - Pon Lis 02, 2015 13:03

To są całkiem dobre szczury :)
Anakin co prawda na swoje imię zapracował - swoją chwiejnością i zmiennością charakteru, która mu przeszła jednak praktycznie od razu po kastracji - niesamowicie szybko.

I są naprawdę absolutnie piękni.

Szczuronessa - Pon Lis 02, 2015 14:32

Heh, jeśli Pyl wyrazi zgodę to może u mnie Ci panowie wylądują?

Z wielką chęcią dałabym im domek, ale.. Nie wiem jak by to było z wizytą przed adopcyjną i czy uszłoby mi płazem to, że mam dwójkę dzieciaczków. Co prawda pomagają mi przy karmieniu i czasem bawią się z ogonkami na wybiegu, ale na tym koniec, bo łobuzy mają w tej chwili swoje światy :wink:

Szczególnie, że szukam męskiego towarzystwa dla kastracika, który za ludźmi nie przepada i nie da się złapać, bo od razu dziabie, a żyjemy pokojowo. Ja go nie ruszam i karmię smakołykami, a on grzecznie gania po dziennym wybiegu. A dzieci rozumieją, że nie lubi być dotykany ;p

Jeśli panowie mogliby do mnie trafić to może ktoś z forum mnie odwiedzi na kawkę? :P

Diana - Pon Lis 02, 2015 20:39

Jeśli nadal szczurki szukają domu to chętnie się nimi zajmę.
Agik - Wto Lis 03, 2015 17:42

Tz przekonany :) teraz tylko pozwolenie teściowej (co jest tylko czystą formalnoscią) i moja kandydaturę można brać już w 100% na poważnie (do tej pory było 80 ;) ) Kajtkowi przyda się męskie towarzystwo

Wszelkie pozwolenia są:)

Zizollo - Śro Lis 04, 2015 15:50

jakie śliczności :serducho: :serducho: :serducho:
Karena - Śro Lis 04, 2015 16:15

Ale będzie branie :> Na facebooku chłopaki są reklamowani przez Ogonkowo i nasz fanpejdż :) Oby szybko znalazł się super domek.
Szczuronessa - Śro Lis 04, 2015 16:50

Ja już mam tapetę na laptopie wrzuconą :serducho:

O ile moja ankieta przejdzie i znajdzie się ktoś chętny do wizyty przed adopcyjnej to panowie trafią do mojego haremu panien i swojego rówieśnika Och'a. :kciuki:



Off-Topic:
Muszę dorwać porządny aparat i swoim zacznę robić mini sesyjki :mrgreen:

Pyl - Czw Lis 05, 2015 17:09

Dziękuję wszystkim osobom, które wysłały do mnie odpowiedzi na pytania z ankiety. Bardzo mi było trudno wybierać wśród takich domków i aż mi żal, że mam tylko dwóch chłopaków do oddania, chętnie bym ich sklonowała - wybór domku był naprawdę trudny. Mam nadzieję, że coś szybko mi Straż Miejska podrzuci i będę mogła się z Wami podzielić.

Informuję, że chłopaki jadą do agik, będą towarzystwem dla dzikiego dzika Kajtka i jego haremu :serducho:
Proszę nie zamykać tematu do czasu sfinalizowania transportu.

P.S. Mam nadzieję, że tapeta z chłopakami nie zostanie przez Was w związku z moim wyborem oblana kwasem ;)

Agik - Śro Lis 11, 2015 18:16

Chłopaki u mnie :) spokojny wieczór pod kocykiem :)



mmarcioszka - Śro Lis 11, 2015 23:15

Rozumiem, że już można zamykać :) ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group