To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Szczury a hałasy

Wolf - Sob Paź 17, 2015 11:44
Temat postu: Szczury a hałasy
Nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale w razie czego proszę o wyrozumiałość i przeniesienie do właściwego :)

Przechodząc do sedna: jak Wasze zwierzaki reagują na różnego rodzaju hałasy? pytam, bo najprawdopodobniej na dniach adoptuję dwie dziewczyny i zacząłem się zastanawiać właśnie nad tym tematem. Jak szczurki reagują na np. odkurzacz, suszarkę, czy muzykę? Czy przy wykonywaniu tych czynności powinienem wyciągać zwierzęta z pokoju, żeby nie stresować ich hałasem?

nimka - Sob Paź 17, 2015 19:46

Na pewno niewskazana jest bardzo głośna muzyka - szczurki (i inne zwierzęta) mają bardzo wrażliwy słuch. Suszarka, odkurzacz - tu hałas trwa tylko chwilę, a odkurzyć czasem trzeba ;) Jeśli dasz radę je usuwać z pokoju na czas odkurzania, to fajnie, ale jeśli nie to jakoś muszą się przyzwyczaić. Moje szczury jakoś znoszą odkurzacz jeśli muszą (aczkolwiek od prawie pół roku nie odkurzam w pokoju tylko zamiatam codziennie, bo mam kota strachliwego :mrgreen: ).
Albireo - Sob Paź 17, 2015 21:17

Wolf, moje po prostu olewają większość hałasów. Nie działa na nie pralka, odkurzacz... A czasem wystarczy poruszyć stopą, a przerażą się szurania kapcia ;) Zależy, na jakie osobniki trafisz. Ale profilaktycznie lepiej wynosić z pokoju, póki nie są przyzwyczajone do nowych odgłosów, chociażby właśnie odkurzacza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group