To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Oddam szczura ok.10msc husky, bardzo inteligentny.

LizaR - Pią Sie 28, 2015 04:52
Temat postu: Oddam szczura ok.10msc husky, bardzo inteligentny.
1. Liczba szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: Samiec

3. Wiek szczurów: ok. 10 mięsiecy

4. Miasto: Katowice/Gliwice lub Opolskie

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Katowice, Gliwice

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak, zdrowy

7. Charakter, usposobienie szczurów: strachliwy, nie do końca oswojony/color]

[color=darkblue]8. Stosunek szczurów do człowieka: nie gryzie, daje się głaskać ale wyraźnie sie boi


9. Stosunek do innych szczurów: agresja wobec znacznie mlodszego stąd powód oddania

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: nieudana próba połączenia ze znacznie młodszym (różnica 6 msc)/color]

[color=darkblue]11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:


12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami:

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: niedot.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: nie zostanie pokarmem dla węża /color]

[color=darkblue]16. Zdjęcia szczurów: prześlę jeśli będzie zainteresowanie


17. Kontakt: priv

18. Kilka słów o szczurze: Szczur jest odmiany husky biało-siwy (wcześniej czarny). Potrafi różne sztuczki takie jak obrót, obrót na podwyzszeniu, chodzenie na tylnich lapach. Jest BARDZO INTELIGENTY i pojętny jeśli chodzi o naukę. Niestety muszę go oddać ze względu na agresję wobec mniejszego a nie chcę go skazywać na samotność. Jest to wyzwanie dla bardziej zaawansowanych szczurzych hodowców. Polecam szczególnie osobom które lubią uczyć szczurkow nowych rzeczy, myślę że z zaakceptowaniem nowego właściciela nie będzie problemu.

Layla - Pią Sie 28, 2015 12:02

LizaR, nie lepiej wykastrować szczura i połączyć?
LizaR - Pią Sie 28, 2015 14:16

Layla,

Hej, możliwe że kastracja nie jest potrzebna a po prostu ja nieumiejętnie przeprowadzam łączenie. Nigdy tego nie robiłem, niby robiłem wszystko zgodnie z poradnikami...

Co mam zrobić jeśli stary szczur jest nie do końca oswojony i nie mam możliwości wziąć go na teren neutralny ? Z mlodszym nie ma problemu, jest super oswojony i ma ok. 4 mies (tak, teraz widzę różnicę bo ten nie jest z zoologa )Jeśli mi pomożesz myślę że nie będzie potrzeby oddania.:)

Layla - Pią Sie 28, 2015 14:18

LizaR, czy zachowałeś zasadę łączenia na neutralnym terenie? Ile czasu łączyłeś i jakimi metodami? Czasem łączenie trwa nawet kilka tygodni. Moje rekordowe trwało 2 miesiące. Kastracja najczęściej pomaga, wiek 10 m-cy to akurat wiek na burzę hormonów ;)
LizaR - Pią Sie 28, 2015 14:50

Z tym neutralnym terenem trochę średnio wyszlo, tak jak pisalem stary jest bardzo nieufny i ciężko go gdzieś zabrać. Czy jako teren neutralny można jakoś to zastąpić np. w jakimś pudle kartonowym ?
smeg - Pią Sie 28, 2015 15:56

Tak, pudło się dobrze sprawdza zamiast np. wanny - ja łączę swoje stado z nowymi szczurami właśnie w bardzo dużym kartonie ;)
LizaR - Sob Sie 29, 2015 13:16

Spróbowałem z pudłem i myślę że połączenie się uda. Właściwie to raczej młody zdominował starego - przyciskał go do podłoża, aż do pisku. Poźnej chwile leżeli koło siebie i w sumie bez jakichś większych bójek.
Co mam teraz zrobić? Kontynuować łączenie w pudle do jakiegoś czasu czy spróbować z docelową klatką bez akcesoriów ?








P.s.Sorki że tutaj ciągnę tą dyskusję ale w sumie można to przenieść.

agathe1988 - Sob Sie 29, 2015 17:38

LizaR, a ile czasu siedzą w pudle? Potrzymaj ich dla pewności 2-3 dni i jeśli nie będzie krwi to przenies do mniejszej,wyczyszczonej ze wszystkiego klatki.
LizaR - Sob Sie 29, 2015 18:51

Dzisiaj siedziały kilka godzin. A co, mają bez przerwy 3 dni siedzieć :O ?
agathe1988 - Sob Sie 29, 2015 19:13

LizaR, przerwy wskazane- na wybiegi :p
LizaR - Nie Sie 30, 2015 07:03

Mam taką mniejszą klatkę jedynie 20x28x10 ale to raczej zamała nawet na chwilową.
cane - Nie Sie 30, 2015 08:39

LizaR, a klatka to nie będzie większa od tego szczurka ;)
smeg - Nie Sie 30, 2015 09:26

Spotkania w pudle kontynuuj przez kilka dni, po kilka godzin dziennie - jak nie będziesz mogła ich pilnować (żeby nie wyskoczyły), rozdzielaj do osobnych klatek. Jeśli zauważysz oznaki przyjaźni w pudle, czyli iskanie, leżenie obok siebie, możesz je przełożyć do wspólnej umytej klatki.
LizaR - Nie Sie 30, 2015 18:44

OK, dzięki. Chyba muszę ogarnąć większe pudło bo stary skacze ponad 60 cm :O O
mmarcioszka - Pią Wrz 25, 2015 23:33

Aktualne?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group