To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jak pozbyć się lakieru do paznokci z sierści u szczura?

Szczurówka - Nie Sie 23, 2015 10:10
Temat postu: Jak pozbyć się lakieru do paznokci z sierści u szczura?
Hejka. Może i głupie pytanie ale... moja koleżanka Milena przed wczoraj do mnie zadzwoniła bo jak jej nie było to jej 5 letnia siostra polała szczura lakierem do paznokci :/ Szczur został wykąpany w szarym mydle i niestety nic to nie dało :/ Milena próbowała również ze zmywaczem do paznokci, spirytusem salicylowym(takim kosmetycznym) i oliwką dla dzieci i niestety też to nic nie dało :/ Milena dzwoniła późnym wieczorem do weterynarza i weterynarz powiedziała jej że szczura będzie trzeba golić :/
Czy da się obejść bez golenia? Bo wczoraj próbowałyśmy obciąć nożyczkami tą posklejaną sierść od lakieru i wyczesać ale sierść jest tak blisko skóry że po prostu szczur piszczy i nie da sobie nic zrobić :/

noovaa - Nie Sie 23, 2015 10:25

Nic co by było bezpieczne dla szczura nie rozpuści lakieru do paznokci. Golenie też mi się wydaje jedyną opcją ... Jeśli sama sobie z tym nie poradzi, niech zrobi to weterynarz ;) .. sierść dość szybko odrośnie.
Szczurówka - Nie Sie 23, 2015 10:29

noovaa, też mi się wydaje że to trzeba wygolić bo nic nie da rady tego rozpuścić :/ to jest tak blisko skóry że nożyczkami się tego nie da bo szczur piszczy :/ A czy szczur próbując to z siebie zlizać może się zatruć czy już raczej nie ma takiego ryzyka? :roll:
milenadiego - Nie Sie 23, 2015 10:39

Ile by to kosztowało u weterynarza?🔖🏩🐭
noovaa - Nie Sie 23, 2015 10:44

Szczurówka napisał/a:
A czy szczur próbując to z siebie zlizać może się zatruć czy już raczej nie ma takiego ryzyka?


Zlizując niekoniecznie, nie tak łatwo się rozpuszcza, ale jeśli to zgryzie, skruszy i połknie ... raczej zdrowe nie będzie.

milenadiego napisał/a:
Ile by to kosztowało u weterynarza?

To nie jest standardowa usługa. Małe szanse że ktoś wie ;) . Zazwyczaj golenie u weta, jest robione przy okazji jakichś zabiegów ... Najlepiej zadzwonić i zapytać, ile by nie kosztowało, jest raczej niezbędne.

Szczurówka - Nie Sie 23, 2015 10:48

noovaa, Milena dzwoniła w nocy do całodobowej lecznicy (która jest też polecaną gryzoniową lecznicą) i jak chciała się zapytać jaka będzie cena za to to babka z rejestracji się rozłączyła :/

noovaa napisał/a:
To nie jest standardowa usługa. Małe szanse że ktoś wie ;) . Zazwyczaj golenie u weta, jest robione przy okazji jakichś zabiegów ... Najlepiej zadzwonić i zapytać, ile by nie kosztowało, jest raczej niezbędne.

Zgadzam się :) albo do badania tj. USG :) mój Stefan miał wygolony brzuch do USG :)

novva można na pw prosić?

milenadiego - Nie Sie 23, 2015 10:53

Ja jutro ide sie zapytac u mnie u weterynarza
Szczurówka - Nie Sie 23, 2015 11:04

Potrzymajcie kciuki za Milenę jutro u weterynarza :)
Bmiroslaw - Czw Wrz 29, 2016 14:04

najbezpieczniejsze jest golenie, biedy maluszek
FaerielDeVille - Czw Wrz 29, 2016 17:46

Bmiroslaw, nie odkopuj starych, wyczerpanych tematów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group