To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Czy szczur może mieć traume po złych doswiadczeniach ??

waskisongo - Nie Lip 19, 2015 11:49
Temat postu: Czy szczur może mieć traume po złych doswiadczeniach ??
przygarnąłem nie dawno samiczkę około 8 tygodni na moje oko.

Sęk w tym , że uratowałem ją w ostatniej chwili ... bo była już w paszczy węża ;(

Samiczka to dumbo fuzz jej skóra jest dwukolorowa, jeśli chodzi o charakter to chyba nigdy nie miała kontaktu z człowiekiem, nie gryzie ale jest bardzo wystraszona, ale bardzo skoczna :D póki co ucieka od ręki, ale jak ją głaskam to nie ucieka , co mam zrobić , by tą traume zamienić na miłość i szczęście .... jakieś rady ?? :roll:

Kasia_89 - Nie Lip 19, 2015 12:36

Dużo cierpliwości, wyrozumiałości i delikatności. Dużo spędzania czasu razem - wiem, że jest gorąco i w ogóle ale - luźna bluza i mała pod bluzę :) Dużo do niej mów, dużo czasu z nią przebywaj. :)
waskisongo - Nie Lip 19, 2015 13:06

Kasia_89 ... Nami bo tak ja nazwałem ucieka póki co , ale coś już widzę bo wcześniej nawet na mnie nie chciała spojrzeć, a wczoraj leżała pod moja koszulką wieczorem dwie godziny około :)
Zyga - Nie Lip 19, 2015 13:56

Najlepszym terapeutą na tego rodzaju lęki i przeżycia jest szczurze stabilne emocjonalnie stadko . To obserwując zachowania innych szczurków garnących się do człowieka szczurcia najszybciej się nauczy że człowiek to nie wróg. Jeśli masz możliwość to spróbuj ją połączyć z jakimś samiczkowym stadkiem. Stadko nie musi być wielkie mogą być dwie trzy samiczki najlepiej w różnym wieku. Ważne by przywódczyni stada była łagodna i opiekuńcza.
waskisongo - Nie Lip 19, 2015 14:28

Zyga mam stado 5 babek :D tylko , że Alfa mojego stada to najstarsza z samiczek reszta to jej córki i Mimi ją chyba akceptuje ale Nami ucieka przed nimi , chyba w życiu szczurów innych nie widziała... moja Beta w stadzie to najstarsza z córek chyba też by ja przyjęła ale póki co malec ucieka :roll: czas pokarze , póki co nie integruje się ze stadem i ze mną .... na to potrzebuję czasu .... Ona jej potzrebuje :kciuki: trzymam , żeby było good

[ Dodano: Pon Lip 20, 2015 17:49 ]
bluza działa :D

latała po łóżku potem do bluzy siup i spała tam 3 h :D

[ Dodano: Wto Lip 21, 2015 21:42 ]
jeste postęp :D wcześniej mnie ignorowała ;p teraz mnie olewa już... dosłownie :lol:

Kasia_89 - Wto Lip 21, 2015 22:25

Bluza czyni cuda czasami :P
waskisongo - Śro Lip 22, 2015 11:01

Jaka Ona zwinna jest :D nie usiedzi na miejscu :) już zapomniałem jakie fuzzy maja ADHD w tyłku

[ Dodano: Pią Lip 24, 2015 19:33 ]
dziś do klatki wpadła do Nami wielka mucha :roll:

a Nami na nią zapolowała i złapała i .... tego no .... zjadła ;( nie otruje się ??

cane - Pią Lip 24, 2015 21:08

waskisongo, Nami-morderca :] .

Nie martw się, muchy zdecydowanie nie są trujące ;) ... A niektóre szczurki lubią sobie zapolować od czasu do czasu :P .

Anonymous - Pią Sie 18, 2017 18:29

To szlachetne, że ją uratowałaś. Wsadź do jej klatki swoje niepotrzebne ubranie, które nie będziesz nosić. I zapewnij towarzystwo. O oswajaniu nie mówię nawet. ;) Aha, możesz odwiedzić także weta.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group