To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - TRÓJMIASTO - potrzebna pomoc w złapaniu szczurka!

Zojka - Śro Lip 08, 2015 17:17
Temat postu: TRÓJMIASTO - potrzebna pomoc w złapaniu szczurka!
TRÓJMIASTO- APELUJEMY O POMOC!

Dostaliśmy właśnie zgłoszenie od przemiłej pani o szczurku, który potrzebuje waszej pomocy! Przy dworcu PKS w Gdańsku Głównym rezydentuje od jakiegoś czasu szczurek hodowlany. Dokarmiany przez panów taksówkarzy znalazł schronienie w pewnej szparze i codziennie o 10 rano wychodzi czekając na pokarm. Jako że środowisko nie jest dla niego przyjazne, a co dopiero odpowiednie, zagrażają mu dzikie szczury, które będąc silnie terytorialnymi zwierzętami nie zaakceptują domowego słabiaczka.. Musimy złapać bezdomniaczka!
Jutro o godzinie 9 rano każdy chętny do pomocy zaproszony jest do uczestniczenia w akcji. Żywołapki, grube rękawice, transportery jak i kuszące przekąski mile widziane! Tych, którzy mają do dyspozycji tylko własne dłonie i szybki refleks, również prosimy o pomoc! Ten maluch nie pociągnie zbyt długo przy takich warunkach :( Kto pomoże?

Chętnych proszę o wcześniejszy kontakt pod numerem 881555023

Layla - Śro Lip 08, 2015 20:49

Zojka, jeśli nie daj Boże nie złapie się do weekendu, w sobotę chętnie pomogę.
cane - Śro Lip 08, 2015 23:23

Kurczę, pomogłabym ale ani sprzętu żadnego, ani refleksu za grosz obecnie nie mam :( ...

Jakbyście złapali szczurka to mogę na miesiąc klatkę pożyczyć - może nie żadne apartamenty, ale powinna wystarczyć.

limomanka - Czw Lip 09, 2015 00:52

Przeniosłam temat do odpowiedniejszego działu.
Jak idzie łapanie?

Zojka - Czw Lip 09, 2015 08:32

Trzymajcie kciuki, właśnie szykuję się do wyjścia - niestety mało osób się zgłosiło do pomocy :( miejmy nadzieję, że uda się go już dzisiaj złapać, bo szpara w węzle ciepłowniczym, który widziałam wczoraj, jest bardzo mała, nie ma możliwości, by człowiek w jakikolwiek sposób tam się dostał.. mamy żywołapkę, miejmy nadzieję, że wystarczy ją rozstawić, bo niestety zapomniałam wziąć rękawic od koleżanki, a chłopaka są w samochodzie u mechanika.. niestety nie jestem zaszczepiona na tężec więc będę sporo ryzykować. nie wiemy, czym był dokarmiany maluch, obawiam się, że będę musiała po drodze zajść do macdonalda, by go skusić czymkolwiek. :p
Starsza Pani - Czw Lip 09, 2015 09:02

Zojka napisał/a:
Trzymajcie kciuki, właśnie szykuję się do wyjścia - niestety mało osób się zgłosiło do pomocy :( miejmy nadzieję, że uda się go już dzisiaj złapać, bo szpara w węzle ciepłowniczym, który widziałam wczoraj, jest bardzo mała, nie ma możliwości, by człowiek w jakikolwiek sposób tam się dostał.. mamy żywołapkę, miejmy nadzieję, że wystarczy ją rozstawić, bo niestety zapomniałam wziąć rękawic od koleżanki, a chłopaka są w samochodzie u mechanika.. niestety nie jestem zaszczepiona na tężec więc będę sporo ryzykować. nie wiemy, czym był dokarmiany maluch, obawiam się, że będę musiała po drodze zajść do macdonalda, by go skusić czymkolwiek. :p

Gdyby się nie udało, to w wątku poniżej są opisane alternatywne sposoby łapania.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=161&t=46671
Najlepsze wyniki osiągałam na mozarellę (tę białą) i parówki. Ale McDnonalds tez powinien się sprawdzić. Warto żywołapkę przykryć szmatą, chętniej wtedy wchodzą.
Powodzenia

Layla - Czw Lip 09, 2015 09:56

Dajcie znać jak idzie - w sobotę służę pomocą, ale mam nadzieję, że dacie radę złapać wcześniej.
dominiszka - Czw Lip 09, 2015 14:02

I jak, i jak? Trzymam kciuki cały czas :kciuki:
Layla - Pią Lip 10, 2015 10:26

Dajcie znać, czy jutro potrzebna pomoc.
Zojka - Pią Lip 10, 2015 21:51

Jutro o 9 ponawiamy łapanie, chociaż myślę, że tu bardziej przyda się pomoc straży miejskiej jak i straży pożarnej.. szpara jest takiej wielkości, że nie wejdzie nic poza ręką, szczurcia jest oswojona, ale mimo to trudno jest ją wyciągnąć dalej od szpary.. Trzymajcie kciuki, ci którzy mogą pomóci zdążą odczytać moją wiadomość, zapraszam jutro o 9 koło gmachu PKS w Gdańsku głownym przy drzewie, przy stoisku taryfiarzy. Żywołapka się nie sprawdziła, mała zaczęła ją gryźć, pewnie przez zapach kotów na niej..
mmarcioszka - Pon Sie 03, 2015 11:28

Zojka, aktulane? Co ze szczurami, wszystkie złapane?
mmarcioszka - Nie Sie 16, 2015 17:24

Brak odzewu, zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group