To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Wyposażenie niekonwencjonalne ?

mmarcioszka - Czw Lip 02, 2015 01:13

Spokojnie, wszyscy tutaj chcą jak najlepiej dla szczurów. Właśnie dlatego uwagi odnośnie Twojej klatki są jak najbardziej na miejscu, bo wymiary o których pisały dziewczyny to jednak minimum komfortu dla szczura - nie jest to wyssane z palca, zajmuję się zarówno szczurami hobbystycznie od 12lat, swego czasu działałam w stowarzyszeniu zajmującym się pomocą interwencyjną, a od trzech lat chowem i hodowlą w laboratorium, gdzie standardy są ZUPEŁNIE inne, ale badania potwierdzają graniczne 40cm. Dlatego ośmielę się nie zgodzić z Twoimi znajomymi zootechnikami. Przemyśl zmianę klatki w przyszłości.


Wracając jednak do właściwego tematu - do klatki najlepiej sprawdzają się jednak hamaki (mimo często szybkiego niszczenia zębami) i plastikowe półki - ferplastowe tarasy czy samoróbki z np.tacek. Możesz zawiesić szczurom liny, żeby mogły się wspinać, czy spleść je w hamaki/drabinki.
Polecam przejrzenie TEGO tematu, jest bardzo inspirujący, ma też swoją pierwszą część :)
Jeśli interesuje Cię ręcznie robione wyposażenie zerknij jeszcze TUTAJ . Mam nadzieję, że znajdziesz to, czego szukasz. W razie wątpliwości pytaj śmiało.

Layla - Czw Lip 02, 2015 14:10

Ja miałam kawalerkę z aneksem kuchennym przez 4 lata, szczury miały dużą klatkę i codzienne wybiegi. Jak się chce, to się da. Klatka zajmowała mi sporą część mieszkania, ale skoro wzięłam zwierzęta, trzeba to przeżyć. I mimo dużej ilości zabawek owszem, mogą niszczyć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group