To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Kraków] szukam kolegi dla samotnego szczurka

susella - Nie Cze 21, 2015 20:53
Temat postu: [Kraków] szukam kolegi dla samotnego szczurka
Nie wiedząc tego, co wiemy już teraz (czyli po przeczytaniu wielu wątków na tym forum) kupiliśmy z mężem szczurka w zoologicznym. Wiem - źle, że w zoologicznym i wiem - źle, że tylko jednego. Nie chcemy go oddawać, nawet jeśli się kiedyś okaże, że coś mu dolega. Teraz przynajmniej chcielibyśmy zaadoptować mu towarzysza.

Nasz szczurek-Sznurek jest samcem, ok. 5-miesięcznym. Mamy go od 10 dni. Weterynarz stwierdził, że zdrowy. W dzień śpi, w nocy harcuje. Nie wychodzi z klatki, boi się nas jeszcze, gryzie w palce. Nie chcemy, żeby zdziczał, dlatego szukamy dla niego wesołego, oswojonego z ludźmi towarzysza, również samczyka, w podobnym wieku. Takiego, żeby go trochę zresocjalizował.

Oferujemy czystą klatkę, porządną opiekę i dużo czasu na zabawę. Możemy kupić większą klatkę, jeśli okaże się, że obecna jest za mała.
Bardzo chętnie spotkamy się z bardziej doświadczonym opiekunem i wysłuchamy wszystkich sugestii.

Layla - Pon Cze 22, 2015 11:31

susella, więcej takich jak wy i świat będzie lepszy :) Poczytajcie sobie w oczekiwaniu na szczurka o wymiarach klatek na forum. Dodatkowo przeglądajcie dział "Oddam" :) Natomiast na Facebooku znajduje się fanpage Szczurze Adopcje.
smeg - Pon Cze 22, 2015 12:53

susella, ja jeszcze dodam, że warto poczytać o burzy hormonalnej u samców i kastracji. Wasz szczurek jest "w trudnym wieku", jego agresja może być spowodowana hormonami, a kastracja pomoże mu się uspokoić. Na pewno ułatwi też łączenie z drugim szczurkiem.
susella - Pon Cze 22, 2015 21:52

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Myślę, że gryzienie jest spowodowane przez: 1) stres adaptacyjny - jest u nas niecałe dwa tygodnie oraz 2) mój błąd - podawałam mu jedzenie przez kraty, bo nie chciał nic jeść na początku (już tak nie robię...). Więc z kastracją się wstrzymamy, wolałabym wiedzieć o niej więcej zanim zdecyduję się na tak poważny krok.

O nowej klatce już myślimy :)

Aelirenn - Czw Cze 25, 2015 00:23

Polecam Szczurze Adopcje na FB, jak tak znalazłam kumpele dla Dżumy, która pojawiła się u nas w domu w identyczny sposób jak wasz szczurek :)
susella - Czw Cze 25, 2015 11:29

dzoo92 oraz Emi2410 - dziękuję za wiadomości, niestety nie mogę Wam odpisać, bo wiadomości zapisują mi się w zakładce "Do wysłania" (nie wiem, co robię źle). Jeśli możecie, to napiszcie do mnie proszę maila: dinwen@o2.pl. Dziękuję i przepraszam za zamieszanie.
limomanka - Czw Cze 25, 2015 12:16

susella, wiadomości zapisują się w tej zakładce, ponieważ nie są jeszcze odczytane przez adresatów. Jak tylko to nastąpi, przeniosą się automatycznie do zakładki "Wysłane". :)
mmarcioszka - Pon Sie 03, 2015 11:52

Aktualne?
susella - Pon Sie 03, 2015 13:00

Tak.
Od 1 września będziemy po urlopie i możemy przyjąć szczurka ok. 6-7 miesięcznego.
Z jednym zastrzeżeniem - adopcja z Krakowa lub okolic, bo nie chcemy narażać zwierzątka na stres związany z przejazdem.

mmarcioszka - Czw Wrz 10, 2015 12:51

Szczur znaleziony?
susella - Czw Wrz 10, 2015 14:23

Niestety nie, cały czas szukamy szczurka z okolic Krakowa.
muezza - Pią Wrz 11, 2015 11:44

Jakbyś była zainteresowana młodszym kolegą, mam 3 chłopców, maluszki do adopcji :) Jestem z Krakowa oczywiście.
Mała91 - Śro Wrz 23, 2015 22:17

Mam 5 chłopców do adopcji.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=17762

Karena - Nie Paź 25, 2015 13:39

susella, Aktualne?
smeg - Czw Lis 12, 2015 09:51

Brak odzewu, zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group