To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Sposoby na długie życie?

sofor - Wto Cze 16, 2015 00:45
Temat postu: Sposoby na długie życie?
Czy istnieją jakieś sposoby na długie w zdrowiu życie naszych podopiecznych? Szczurze Receptury czy Owoce. Słyszeliście o takowych? Czytałam jakiś czas temu o owocu, który znikomym cudem wyleczył ze szczurzego raka. Taką o to opowieść wyczytałam chyba nawet w jednym z tematów tutejszego forum.
A mojej małej dziewczynce już nawet antybiotyk Onidox nie pomaga...
Jak żyć...:-(

bolek - Wto Cze 16, 2015 04:15

Ja czytałem, że podawanie szczurom awokado wydłuża a życie, wiec ja swoim daje awokado co dwa tygodnie
Morgana551 - Wto Cze 16, 2015 12:51

Gdyby były zbadane rzeczy, którymi można przedłużyć życie naszych szczurów na pewno byłyby powszechnie znane. Ja osobiście o takich nie słyszałam.
Niewątpliwie przedłużyć życie można odpowiednią i zdrową dietą, ograniczając stres do minimum, zapewniając czystość i odpowiednie warunki życia oraz reagowanie na każdą zmianę zachowania szczurów i zapewnić regularną i profesjonalną opiekę weterynaryjną.
Można też kupować szczury w polecanych hodowlach rodowodowych. Wtedy kupujemy szczura z papierami i są dużo większe szanse, że zwierzak nie odejdzie nam przedwcześnie.

ort.

Aggie - Śro Kwi 05, 2017 07:53

Również słyszałam, że awokado wydłuża życie, jednak nie można go podawać zbyt często. Poza tym, im lepsze warunki życia, tym mniej możliwości zachorowania, więc dłuższe życie :)
smeg - Śro Kwi 05, 2017 14:09

Z mojego doświadczenia (kilkadziesiąt szczurów) wynika, że najdłużej żyją szczury nieprzekarmiane ;) Czyli podstawa to zdrowa dieta, ograniczona ilość pożywienia i niedopuszczanie do nadwagi/otyłości.
Megi_82 - Sob Kwi 08, 2017 00:13

A u mnie wychodzi zupełnie odwrotnie. Wszystkie, które nie dożyły 2 lat, były szczupłe, najdłużej żyły (i żyją) grubaski*/**. Te, które już odeszły, nie miały chorób będących pochodnymi otyłości, trzy z grubasek - idealnie zdrowe serca. Miały nowotwory płuc albo inne badziewia w klatce piersiowej. Dlatego wcale nie uważam, że szczupłość to jakaś recepta na długie życie. Nie mam bladego pojęcia, od czego to zależy, że coś zabija młodego, niby zdrowego ogona, a drugi jak moja najstarsza, żyje ponad 3 lata, z czego połowę tego czasu przewlekle chory, ale nic sobie z tego nie robi.

*nie chcę zostać źle zrozumiana, wiadomo, że lepiej, zdrowiej i wygodniej być szczupłym niż grubym, a przy szczurzych obciążeniach na zdrowiu prawidłowa dieta to konieczność, ale po prostu nie widzę zależności ani w jedną ani w drugą stronę.

**nie przekarmiam szczurów, o ich dietę dbam jak głupia, kastruję wszystkie profilaktycznie w młodym wieku, ale niektóre z nich tę prewencję przypłacają otyłością.

FaerielDeVille - Nie Kwi 09, 2017 07:50

Megi_82, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że twoje szczury to zbyt mała grupa by uznać to jakkolwiek za statystykę? ;)
Megi_82 - Nie Kwi 09, 2017 19:03

Oczywiście, że tak, natomiast zauważ, że odnosiłam się do konkretnej wypowiedzi. Nikt z nas nie ma grupy szczurów na tyle reprezentatywnej, żeby wyciągać wnioski, i nawet nie o ich liczbę chodzi. Chodzi mi tylko o to, że nasze szczury odchodzą zwykle z powodu chorób, i na większość z nich nasz wpływ jest żaden, więc coś takiego jak "co zapewni długie życie" to zawiłe rozważania, ale nic takiego nie istnieje, obawiam się.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group