To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Warszawa+] 4 młode dziczki NIE szukają już domów

Pyl - Wto Lip 28, 2015 22:01

pszczoła, samce urosły, dwa tygodnie temu skróciły się o jajka, a dziś o pazurki :P Siedzą właśnie u mnie (wróciły przed chwilą spod opieki weterynaryjnej mariska :kwiatek: ) i myślą pewnie co by tu zbroić :>
Przy okazji wizyty w PV udało się obejrzeć im uszka (tak na wszelki wypadek, bo nie wiadomo kiedy będzie kolejna okazja) - jak na dziki to całkiem sprawnie i bezproblemowo to poszło, niejeden hodowlaniec mógłby się zawstydzić.
Jeśli uda się załatwić kogoś kto odbierze mysza to jeden jedzie pod koniec tygodnia do nowego domku :serducho: A drugi? Drugi może, może, może też będzie mieć domek?

Dziewczynki są umówione na wtorek na wizytę kontrolną a na środę na kastrację. Więcej napiszę jak je zobaczę - teraz trzeba męczyć Cegriiz.

Nikky - Śro Lip 29, 2015 14:29

Czy takie dziki są bardzo trudne w opiece?
Pyl - Śro Lip 29, 2015 14:38

Nikky, na pewno trudniejsze niż normalne ogony, bardziej niezależne, szybsze, znacznie gwałtowniejsze w reakcjach. Poczytaj wątek dzików od wuwuny (jest link w pierwszym poście).
Możesz też skontaktować się z osobami, które miały dziki - ja mogę bazować wyłącznie na ich doświadczeniach.

Pyl - Pią Lip 31, 2015 11:14

Macie, patrzcie i cieszcie oczy :D




Zdjęcia autorstwa maris :serducho:

Hanami - Pią Lip 31, 2015 17:55

Takie zdjęcia powinny być zabronione.
Cudeńkowe słonka chowajcie się (gdzieś w dobrym domku) jak najdłużej w zdrowiu.

muezza - Sob Sie 01, 2015 16:19

Piękne umaszczenie <3 i wyglądają na takie grzeczne na tych zdjęciach :P
Hanami - Sob Sie 01, 2015 17:39

Dziczki na zdjęciach zawsze wygladają na grzeczne :usmiech:
muezza - Sob Sie 01, 2015 18:14

Moim zdjęcia da się robić tylko jak śpią, reszta rozmazana na maksa, taaaakie są grzeczniutkie. I zeżarły mi ostatnio koszulę, nowiuśką!
Hanami - Sob Sie 01, 2015 18:31

muezza a gdybym ja zaczęła wymieniać, co mi dziczki zeżarły!!
Mimo to nie żałuję tego doświadczenia i nadal bardzo za nimi tęsknię.

muezza - Sob Sie 01, 2015 18:35

Ja bym bardzo chciała spróbować, ale dziewczyny zadecydują, czy się nadaję czy nie :) Grunt, żeby te maluchy trafiły do najlepszych domów :)
Hanami - Sob Sie 01, 2015 22:16

Ja trafiłam na taką alfę, jakiej w życiu nie widziałam. Była w sumie nie do okiełznania. Nawet dała radę rękawicy spawalniczej, bo takie sobie kupiłam żeby bezpiecznie manewrować w klatce. A straty?
Z tyłu mają trzy zera, z przodu cyfrę pojedynczą, ale też wyższą niż trzy.

Cegriiz - Nie Sie 02, 2015 21:26

Te o dziwo po rękach jeszcze nie gryzą.
Nie wiem, czy to moje ręce to spowodowały, czy trafiły się w miare sensowne szczury.

Na pewno lepiej się zachowują niż dwa, które mam u siebie na stałe. Obydwie w klatce gryzą, ale tylko do odstraszenia. W ręce ich nie biorę, bo się nie dadzą.

West(a) jest dziksza od South i być może dlatego mniejsza.
Ogólnie nie jest z nimi tragicznie, ale straty są... Plastik taki pyszny...

muezza - Nie Sie 02, 2015 21:47

Plastik najlepszy do chrupania, soczysty i mięciutki, mniam.

Mi się przypadkiem szykuje woliera z metalową kuwetą. Temu to nawet dziki dzik nie da rady (no chyba) :twisted:

cane - Nie Sie 02, 2015 22:25

muezza napisał/a:

Mi się przypadkiem szykuje woliera z metalową kuwetą. Temu to nawet dziki dzik nie da rady (no chyba) :twisted:


A jakiej grubości ten metal :twisted: .

Całkowicie poważnie mówiąc - nam dziki szczur przeżarł się przez blachę... Nie wiem ile mu [a raczej jej, bo nie raz widziałam tą bezczelną dziewoję] to zajęło, ale tydzień po zabezpieczeniu dziury blachą odkryliśmy, że ZNOWU karma od kotów znika w podejrzanym tempie :twisted: .

Cegriiz - Nie Sie 02, 2015 23:03

Miedziane druty przegryzają... Takze tego...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group