To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2015 - Miot M2 Zirrael Rattery

Azi - Pią Sty 13, 2017 19:15

Donatan95, informowałeś hodowcę bezpośrednio? Wiesz, telefon, mail?

Hodowca nie ma obowiązku codziennego, a nawet cotygodniowego wchodzenia na szczurze fora...

zirrael - Sob Sty 14, 2017 12:56

Donatan95, dokładnie jak Azi napisała, nie siedzę na forum non stop, a jedynie zaglądam co kilka dni. Dlatego zdecydownie jeśli oczekujesz szybkiej reakcji czy odpowiedzi pisz na maila (którego masz podanego w umowie) albo na funpage na fb.
Natomiast wracając do tematu - bardzo się cieszę że szczur został właściwie zdiagnozowany i leczenie daje dobre rezultaty. Trzymam kciuki :)

Karena - Nie Sty 15, 2017 19:37

Donatan95, zirrael, jak rozumiem sytuacja już wyjaśniona? Jak Memfis? ;)
Vaco - Nie Sty 15, 2017 19:39

Ojej, kciuki za braciszka :kciuki: :kciuki: :kciuki:
Na szczęście Moracha cały zdrowy i kochany jak zawsze

zirrael - Nie Sty 15, 2017 19:41

Karena, niby tak, a jednak niekoniecznie - opiszę sprawę na pw
zirrael - Pon Sty 16, 2017 21:03

Update:
Memfis nie żyje. :(
Sekcja wykazała iż przyczyną ropne zapalenie ucha wewnętrznego i mózgu. Wg słów weterynarza przeprowadzającego sekcje mózg wręcz "pływał w ropie"

maris - Wto Sty 17, 2017 23:26

Przykro mi z powodu Memfisa :(
Nawiązując do posta Donatan95 chciałabym jedynie sprostować, że u niego zostało przeze mnie stwierdzone podejrzenie guza przysadki, jako najbardziej prawdopodobna przyczyna jego stanu. W diagnostyce różnicowej uwzględniłam wylew, zapalenie mózgu i/lub opon mózgowych lub ucha środkowego.
Memfis miał ropę w jednym kanale słuchowym (bodajże lewym), poza kabergoliną i lekiem sterydowym dostał również antybiotyk. Z racji odwodnienia dostał też kroplówkę podskórną z Duphalytem, został dogrzany na poduszce grzewczej ze względu na obniżoną temp. ciała oraz dostał ivermektynę z powodu stwierdzonej podczas wizyty inwazji wszy.
Jako, że guz przysadki i zap. ucha środk./mózgu mogą wystąpić równocześnie (miałam już takich pacjentów) zastosowałam leczenie wielotorowe. Przy każdym podejrzeniu guza przysadki daję kabergolinę, ponieważ wtedy czas reakcji szalenie mocno się liczy.

Vaco - Sob Sie 19, 2017 16:03

16.08 odszedł Moracha :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group