To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - szczury dumbo mocniejsze?

calmbird - Sob Kwi 18, 2015 12:11
Temat postu: szczury dumbo mocniejsze?
Czy to prawda, że szczury dumbo rzadziej chorują i dłużej żyją, od zwykłych szczurów laboratoryjnych?
Pyl - Sob Kwi 18, 2015 12:43

calmbird, gdyby tak było wszyscy mielibyśmy już same dumbo i cieszylibyśmy się ich długowiecznością i zdrowiem. Nie znam badań, które wykazałyby zależność pomiędzy rodzajem uszu a zdrowotnością. Hipotetycznie można się zastanawiać nad wpływem rodzaju uszu ma rozwój zapalenia ucha (może szerszy kanał słuchowy?), ale póki co nie widziałam odczuwalnej różnicy.
Ważny jest dobry start malucha (zdrowe pochodzenie, brak chowu wsobnego, prawidłowe odżywianie i warunki bytowe) - potem to już wszystko w Twoich, weta i natury rękach.

angelus - Nie Kwi 19, 2015 02:39

calmbird,Wszystkie czynniki o których wspomniała Pyl, są bardzo ważne dla zdrowia ogonka, reszta zależy już od konkretnego osobnika, dla przykładu, mam dwie siostry dumbo, jedna nigdy na nic nie chorowała, druga jest określana przez mojego weta "szczurem chorym na wszystko" ma guza przysadki, nowotwór kości, alergię, miała zapalenie jelit, wielkiego paskudnego, niechcącego się goić ropnia, dwa razy wycinaliśmy guzy, aktualnie jeszcze diagnozujemy, ale prawdopodobnie do tego wszystkiego doszły nerki.
Przy szczurach nigdy nie wiadomo co będzie, trzeba mieć po prostu trochę szczęścia.

kasia2406 - Nie Kwi 19, 2015 18:38
Temat postu: Re: szczury dumbo mocniejsze?
calmbird napisał/a:
Czy to prawda, że szczury dumbo rzadziej chorują i dłużej żyją, od zwykłych szczurów laboratoryjnych?

Nie wiem ... chyba raczej to nie jest prawda?

Aggie - Sob Kwi 08, 2017 19:59

Nie sądzę aby była jakaś zależność... Tak właściwie nawet nie spotkałam się z takim stwierdzeniem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group