To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Przygarnę szczurzyczkę [Zielona Góra]

sofor - Pon Mar 16, 2015 21:04
Temat postu: Przygarnę szczurzyczkę [Zielona Góra]
Cześć,
Jak w temacie przygarnę szczurzyczkę do 1 roku
Aktualnie jest ze mną dwu miesięczna samiczka. Szukamy jej przyszywanej siostry -pragnęłabym aby była to spokojna i potulna samiczka.

smeg - Pon Mar 16, 2015 21:16

sofor, dlaczego koniecznie dumbo? ;) Odpowiednio zapoznane szczurki bez problemu dogadują się niezależnie od odmiany.
sofor - Pon Mar 16, 2015 22:03

Smeg, mam swoje uzasadnione widzimisię, w tym wielki sentyment do bajki ''Dumbo'' z (1941) roku. Mam nadzieję, że to nic złego. Każdy ma swoje małe słabości:-)
smeg - Wto Mar 17, 2015 11:53

Owszem, byle poszukiwania wymarzonego dumbo nie sprawiły, że Twoja obecna szczurka będzie zbyt długo musiała mieszkać samotnie - kilka miesięcy to dla niej kawał życia ;) Czasem w pogoni za upatrzoną odmianą właściciele o tym zapominają.
sofor - Wto Mar 17, 2015 15:30

Smeg, zgadzam się w Tobą w zupełności. Rodzaj uszu nie ma tutaj największego znaczenia jeśli chodzi o znalezienie małej szczurzego towarzystwa. Chciałabym jedynie, aby były podobne, pod względem zachowania, kontaktu z człowiekiem +++
Karena - Wto Mar 17, 2015 18:12

Niedawno oddawałaś samczyka, a teraz szukasz samiczki.
Jak wygląda dokładniej sytuacja?

sofor - Wto Mar 17, 2015 23:05

Karena, samczyk znalazł dom. Szukam towarzyszki dla drugiego szczurka, który okazał się być "szczurką"
Są to zwierzęta stadne -tak czy nie.

Karena - Wto Mar 17, 2015 23:19

sofor, Wiem, że znalazł. Właśnie dlatego, że monitoruję zgłoszenia zadałam pytanie.
Sytuacja była niejasna i dalej jest. Jeśli samiczka przebywała razem z samcem, to najpewniej jest w ciąży.

smeg - Śro Mar 18, 2015 09:08

Karena, sytuacja została już wyjaśniona w temacie o rozpoznawaniu płci - ze względu na ryzyko ciąży został oddany samczyk, a nie samiczka. Oczywiście najlepiej będzie poczekać 3 tygodnie od czasu ostatniego kontaktu z samcem, żeby wykluczyć ciążę, ale sama finalizacja adopcji i szukanie transportu też może trochę potrwać, więc moim zdaniem nie ma nic złego w rozglądaniu się za koleżanką dla szczurki już teraz.
Karena - Śro Mar 18, 2015 13:23

smeg, Dzięki za wyjaśnienie :) O to mi chodziło.
ema0505 - Sob Mar 21, 2015 11:02

Witam kolejną zaszczurzoną Zielonogórzankę i życzę pomyślnej adopcji ;)
sofor - Sob Mar 21, 2015 16:54

Witaj ema0505. Nie dziękuje żeby nie zapeszyć :)
sofor - Pon Mar 23, 2015 22:07

Minął tydzień czasu, a mnie powoli zaczyna dręczyć pytanie -
Co, jeżeli nie znajdę przyszywanej siostrzyczki?
Czy rozważyć wtedy opcję odwiedzenia sklepu zoologicznego?

Devona - Pon Mar 23, 2015 22:14

Sofor, tylko nie zoologiczny :( . Już raz stamtąd wzięłaś ogonki i sama widzisz, jak to się skończyło.

Szukaj szczurki też aktywnie, przekopując ogłoszenia osób czy fundacji, które mają ogonki do adopcji. Poza tym są inne fora, grupy na Facebooku i nie warto ograniczać się do szczurków do 2 miesięcy, bo samiczka w wieku 3 czy 4 miesięcy też się świetnie nada na kompana dla Twojej młodziutkiej dziewczynki.

sofor - Pon Mar 23, 2015 23:00

Nie był to sklep zoologiczny, a hodowla amatorska - w zasadzie, to na jedno wychodzi:(

samiczka w wieku 3 czy 4 miesięcy też się świetnie nada na kompana dla Twojej młodziutkiej dziewczynki.
Devona, w to nie wątpię, jednakże jako żółtodziób decydując się na szczurka dojrzalszego, wolałabym uniknąć wszelkich komplikacji związanych z oswajaniem, biorąc pod swoje skrzydła osobnika już oswojonego - wtedy bardzo chętnie:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group