To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - [STADO] Kopulacja w stadzie między szczurami jednej płci

frommicrowave - Pią Kwi 30, 2010 01:01

no ja nigdzie nie napisałam że sperma :P
toto akurat wiem jak wygląda :)

no nic, obserwacja będzie i zobaczymy, może się wyjaśni

NiuniekNiutus - Nie Sty 16, 2011 02:00
Temat postu: Dwa samce a popęd seksualny,problem...
Mam taki problem z swoimi szczurkami, otóż chodzi o to że jeden z nich ciągle dobiera się do drugiego :) Są dwa różniące się charakterami szczury.Pierwszy jest to typowy straszek, robi obchód tylko jeden raz wieczorem i wraca do mieszkania swojego i spędza tam całe swoje życie.Z kolei drugi to typowy towarzysz,jak nie śpi to większość czasu spędza ze mną,bawi się,rozumie wszystko co się do niego mówi i tak dalej.To właśnie ten szczurek dobiera się ciągle do tego drugiego.Problem w tym że to dwa samce i już nie wiem co zrobić.Żal mi tego pierwszego bo ciągle piszczy i ucieka przed nim a ten drugi gdy ma tylko okazję to go atakuje.Tak po za tym to żyją z sobą dobrze,śpią razem,dzielą się jedzeniem i spędzają ogólnie razem czas ale martwi mnie to że ten jeden ma taki mocny popęd seksualny wyrządzając temu pierwszemu krzywdę ( przynajmniej tak mi się wydaje) Czy macie na to jakieś sposoby ? czy jedynie kastracja (za czym totalnie nie jestem) będzie rozwiązaniem problemu ?
Bel - Nie Sty 16, 2011 02:03

NiuniekNiutus, poczytaj forum zanim założysz nowy temat ;)
Jeżeli krzywdy mu nie robi,a tobie piski nie przeszkadzają to możesz dać spokój ;) ale tutaj tylko kastracja pomoże.I nie ma w niej niczego strasznego ;)

greenfreak - Nie Sty 16, 2011 09:51

Dokładnie, jak napisała Believe ;) A jeśli nie są razem jeszcze zbyt długo, to niewykluczone, że drugi pokazuje jeszcze pierwszemu "gdzie jego miejsce" i z czasem to się uspokoi, nie martw się ;)
omry - Nie Sty 16, 2011 11:35

NiuniekNiutus, to jest normalne. Moi też tak robią.
Nie mają samic, więc muszą się 'wyładować' na drugim osobniku płci brzydkiej :wink:
Żaden szczur nie chce być ofiarą, więc piszczy i się wyrywa, ale oni nie robią sobie krzywdy. Nie masz się co martwić.

Pozdrawiam.

NiuniekNiutus - Nie Sty 16, 2011 12:13

No to uspokoiliście mnie teraz :) Czasem w nocy tak się rzucają i piszczą że mam wrażenie jak by się tam zarzynały :D Są razem od trzech miesięcy dopiero także myślę i mam nadzieję że jest tak jak mówicie.
babyduck - Nie Sty 16, 2011 12:23

NiuniekNiutus, scaliłam z istniejącym tematem. Przeczytaj go od początku. I następnym razem używaj opcji szukaj zanim założysz temat.
Oli - Nie Sty 16, 2011 14:21

omry napisał/a:
Nie mają samic, więc muszą się 'wyładować' na drugim osobniku płci brzydkiej :wink:
to akurat nie jest prawdą, gdyż zachowania kopulacyjne są jednymi z zachowań okazujących dominację, nie ma to w tym przypadku nic wspólnego z seksualnością.
omry - Nie Sty 16, 2011 20:11

Oli napisał/a:
omry napisał/a:
Nie mają samic, więc muszą się 'wyładować' na drugim osobniku płci brzydkiej :wink:
to akurat nie jest prawdą, gdyż zachowania kopulacyjne są jednymi z zachowań okazujących dominację, nie ma to w tym przypadku nic wspólnego z seksualnością.


Śmiem się nie zgodzić.
Oczywiście dominacja może być jednym z powodów, ale u mnie alfa stada wcale się do tego nie garnie. Za to najbardziej wyciszony Timon ciągle.
To jest normalne zachowanie. Są pełnojajeczni i szaleją im hormony. Muszą się 'rozładować'.

1kamilla1 - Czw Maj 17, 2012 11:53

Mam podobny problem.. Otóż mam dwie samice, połączone już od jakiś czterech tygodni. O początku zauważyła, że Mucha wskakuje na Lajlę jakby chciała z nią kopulować, dodatkowo zauważyłam, że Lajla sama się nadstawia. Zaczepia małą, ustawia się do niej tyłem i trzepocze uszkami. Myślałam, ze to rujka, ale od miesiąca nic się nie zmieniło, cały czas robi tak samo. Możliwe jest, że Lajla po prostu to lubi?? I od razu zapytam jak rozpoznać, która z samic jest Alfą? Ja mam wrażenie, ze żadna, może tak się zdarzyć?
majlena - Czw Maj 17, 2012 14:38

1kamilla1, zachowanie wskazuje na rujkę. ale miesiąc codziennie?
jeśli nie zauważyłaś, żeby Lajla się mocno denerwowała, to nie ma potrzeby nic z tym robić, według mnie.
a alfę ciężko dostrzec w dwuszczurkowym stadzie. sama nie byłam pewna, dopóki nie przygarnęliśmy dwóch nowych panien.

1kamilla1 - Czw Maj 17, 2012 17:19

Lajla się nie denerwuje, ona sama prowokuje te sytuacje. Zaczepia i się nastawia.
majlena - Pią Maj 18, 2012 04:04

to wszystko jest ok :)
moje panny kopulują co chwila w ciągu kilku godzin. ale rujka pojawia się raz na kilka dni a nawet rzadziej.

LaLuna - Sob Lis 24, 2012 19:58

A ja słyszałam, że kopulacja jednej samicy na drugiej jest też objawem dominacji. Na to też wygląda w moim stadzie bo jak Lunę weźmie na "bzykanko" i gania za mniejszą Nemi to ta się strasznie wkurza, a Luna z ową potrzebą nie podejdzie już do Adzi bo za podobne zachowania u Adzi bójka- porządny łomot gotowy.Źle mówię? ;)
tatankayotanka4 - Nie Lis 25, 2012 18:53

wszystko całkowicie normalne, mam dwie samiczki od kilku miesięcy i na przemian: walczą (przy tym wielki pisk i wszystko w powietrzu - kończy jedna pod drugą na zmianę, zdarzało się że było trochę krwi a to łapka a to uszko dlatego teraz mówię stanowczo "nie wolno" i przestają) albo jedna ujeżdża drugą albo śpią wtulone w siebie. ja tam nie rozpoznaję tych rujek, jak widzę że ta starsza sztywnieje i się trzęsie i wygina grzbiet to wtedy wiem, że ma akurat ruję. I to potwierdzam co napisano wcześniej: młodsza zapoczątkowała te gwałty, prowokuje również walki, starsza jedynie broni swojego jedzenia jak życia :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group