To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Jak szczury biegają po pokoju?

agathe1988 - Pią Sty 01, 2016 22:29

mmarcioszka, torebka była akurat na czas sprzątania,chwilę później zniknęła :)
Limanniel - Nie Sty 03, 2016 14:00

Moje mają cały pokój dla siebie, a najlepiej gdy jeszcze psy się z nimi bawią. Posiadam w pokoju mnóstwo szuflad, szafek, półek i skrzyń - jedną szczególnie dużą gdzie przechowujemy jakieś przedmioty. Dla nich to istny raj przypominający labirynt. Starsza jest spokojniejsza i chodzi zwykle tylko po parapecie, łożku i podłodze, ale młoda to wręcz ADHD, nie da jej się zmęczyć.

Staraj się nie dawać spacji przed przecinkami. Poprawiłam ten post. /oxxy

FOXI - Nie Sty 10, 2016 14:38

Ja nie mam możliwości wypuszczania szczurasów po pokoju :-P Więc do dyspozycji mają cały korytarz. Układam im różne "labirynty" z pudełek kartonowych, poduszek i różnych ciekawych rzeczy :) Szczurzyce biegają i bawią się przez kilka godzin. Mają zapewnioną zabawę i nie nudzą się.
Coccolinka - Nie Sty 17, 2016 18:54

Ja długo nie mogłam się przemóc, aby wypuszczać chłopaków "luzem". Biegali po wersalce i stole. Od około miesiąca biegają po całym pokoju jak tylko jestem w domu (zamykam na noc) i jedyne co zjadły to kabel od słuchawek. Wszystkie kable podnoszę do góry kiedy biegają. Większość czasu spędzają w wersalce albo śpią koło mnie jeśli siedzę z nimi na wersalce. Zwykle bardzo grzecznie przychodzą na zawołanie lub wywabiam żółtym serkiem :P
Slabonska - Nie Sty 17, 2016 22:00

Moje szczury boją się biegać po podłodze, od razy wchodzą mi na noge i wspinają się po spodniach, jak je przekonać do tego, że podłoga jest bezpieczna?
Albireo - Pon Sty 18, 2016 21:22

Slabonska, moje początkowo też tak reagowały. To kwestia oswojenia się z nowym miejscem. Stopniowo same zaczną schodzić i odkryją, że to fajne miejsce ;)
FOXI - Wto Sty 19, 2016 19:43

Ja dopiero tydzień temu zaczęłam wypuszczać moje szczurzyce po całym pokoju. Pochowałam wszelkie kable i przedmioty do rozwalenia. Ostatnio znalazły styropian i rozrzuciły po caaałym pokoju :P
Aska - Czw Lut 25, 2016 00:57

A ma ktoras z Was pianino?? Bo moje szczurki smigaja poki co tylko po mnie i po sofie. Nie schodza na podloge.
tuśka - Czw Lut 25, 2016 01:54

Bo się boją, to normalne. Ja puszczając swoje na podłogę, wiem że za 10 sekund Parszi będzie na kanapie (taki sobie skrót upodobał) a Alex wchodzi za pufę i siedzi tam, dopóki go nie nie wyjmę. Muszą się przyzwyczaić, w końcu podłoga to wielkie, nowe terytorium...
Rusałka - Czw Mar 03, 2016 16:06

Aska napisał/a:
A ma ktoras z Was pianino??
:tak:

Moje ogony mają do swojej dyspozycji pokój sypialniany + oranżerię stworzoną na podstawie wiszących storczyków. Cały parkiet jest tylko i wyłącznie dla nich.
Zamierzam niedługo wykonać zamczysko z kartonu, poprzednie królestwo zostało mocno "nadgryzione" :P

monijjca - Pon Mar 07, 2016 02:11



Bumbumtssss, nasz wybieg :) i nie, wcale tam duzo nie siedzą...wolą biegać we wnętrzu kanapy :cry:

tuśka - Pon Mar 07, 2016 02:19

monijjca nie obgryzają Ci tych pięknych kamieni na ścianie? Moje pierwsze co robią, to do cegieł lecą :)
monijjca napisał/a:
i nie, wcale tam duzo nie siedzą

Jakie to typowe... :) Jak szczury wiedzą, że coś jest dla nich, to przecież nuuudy. Zawsze to, co zakazane kusi najmocniej :-P

Rusałka - Pon Mar 07, 2016 02:43

monijjca zacny wybieg :serducho:
Obecnie jestem w trakcie tworzenia zamczyska kartonowego,
nie omieszkam się pochwalić jak wreszcie skończę swe arcydzieło :twisted:

racia12 - Śro Mar 09, 2016 07:38

Rusałka, kiedy arcydzieło będzie gotowe?
Rusałka - Śro Mar 09, 2016 10:19

racia12, jak wygonię z siebie lenia :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group