To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Warszawa+] Krzysiek Włóczykij chce się ustatkować

Pyl - Sob Lut 21, 2015 17:27
Temat postu: [Warszawa+] Krzysiek Włóczykij chce się ustatkować
1. Liczba szczurów do oddania: jeden

2. Płeć szczurów: samiec

3. Wiek szczurów: ok. pół roku

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Możliwy transport do Łodzi, a z pomocą dobrych dusz z forum i blablacara do innych miast.

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: Brak informacji z przeszłości, obecnie zdrowy - wczoraj był na przeglądzie weterynaryjnym. Przez parę dni powinien być jeszcze na obserwacji (ze względu na możliwość przeziębienia). Waży 400g.

7. Charakter, usposobienie szczurów: Mało jeszcze o nim wiem, ale zdecydowanie ma duszę podróżnika - mimo zupełnie nowych warunków, obcego domu od razu wyszedł z klatki na spacer. Teraz - gdy piszę ogłoszenie - nie chce siedzieć w kamizelce tylko chce współredagować tekst ;) Jest ciekawski.

8. Stosunek szczurów do człowieka: Źle reaguje na łapanie - mocno się spina i piszczy. Nie próbował gryźć, ale z pewnością trzeba do łapania podchodzić ostrożnie i z wyczuciem. Mimo, że jest u mnie kilkanaście godzin spokojnie daje się głaskać i miziać. U weterynarza pozwolił się spokojnie zbadać, osłuchać i zajrzeć do uszu.

9. Stosunek do innych szczurów: Nie mam pojęcia - w klatce siedział sam, możliwe, że był trzymany samotnie.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Jestem DT.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nd.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: nd.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: nd.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Dużo serca, towarzystwo do zabaw, opieka weterynaryjna.
Obowiązuje standardowa ankieta adopcyjna, ew. wizyta przedadopcyjna i umowa adopcyjna.

16. Zdjęcia szczurów:

17. Kontakt: PW

18. Kilka słów o szczurze: Krzysiek to kolejny podrzutek od Straży Miejskiej - został wystawiony na trawnik w klatce zapakowanej w torbę. Szczęście w nieszczęściu, że było ciepło, a klatka i torba nieźle zabezpieczała przed wiatrem.
Ze względu na podobieństwo (oby tylko z umaszczenia, a nie z charakteru :> ) do mojej Krzysi Pędziwiatr otrzymał imię Krzysiek. A Włóczykijem jest z duszy. Ale teraz bardzo chciałby się ustatkować i mieć dom. Prawdziwy dom, z którego nikt go nie wystawi na trawnik jak się już nim znudzi. Dom z kolegami do iskania i biegania. Po prostu dom.

Vaco - Nie Lut 22, 2015 10:37

Piękny chłopiec, z pewnością szybko znajdzie ten dom :serducho:
SzczurLOVE - Pon Lut 23, 2015 01:10

Śliczny chłopak :serducho: Dużo kciuków za ten jeden, jedyny, najlepszy dom :kciuki: Pyl, wiesz że bym wzięła gdybym tylko mogła ale na ten moment to już naprawdę mi starczy ogonów :P
Pyl - Pon Lut 23, 2015 14:07

Vaco, liczę na to :)
SzczurLOVE, masz świętą rację! :)

A na osłodę chwila z Włóczykijem-nie-Włóczykijem :)
Przepraszam za słabą jakość (to prawie-selfi).
Polecam uwadze super agresywne zachowanie - atak języczkiem na suwak :> (niestety słabo widoczne, tak pod koniec filmiku).

Pyl - Wto Lut 24, 2015 18:30

A ja tylko cichcem dopiszę, że Krzysiek odkrył trzeci wymiar :serducho:
Sądząc po po tym, że znaleziony był w klatce typu duna oraz po jego zachowaniu (przez parę dni chodził tylko po dnie klatki) mniemam, że w niej właśnie mieszkał i nie wiedział co to jest wspinanie się po prętach. Ale! Ale wczoraj przywitał mnie zwisając na prętach jak na prawdziwego Włóczykija przystało. A zwinny i sprawy jest jak samiczka - po prostu porusza się po prętach klatki jak pająk, nie schodzi już prawie na dno i niemal przylepia się do prętów :mrgreen:

Serce rośnie jak się widzi taką zmianę - to jakby mieć maluszka i cieszyć się z jego pierwszych kroków, tylko jednocześnie jest więcej ciałka do kochania :serducho:

Pyl - Czw Mar 05, 2015 17:40

Ogłaszam wszem i wobec, że Krzysiek ma już zaklepany super domek i czeka teraz na transport :mrgreen:

I niech żałują Ci co go nie chcieli - z dnia na dzień robi się coraz fajniejszy, tuli się do człowieka, bezproblemowo daje się już łapać i brać na ręce :serducho:
Tylko zdrowy rozsądek i dwie klatki pełne szczurów ratują mnie przed myślą o porwaniu go.

Paul_Julian - Sob Mar 21, 2015 18:38

Potwierdzam, że Włóczykij ma u mnie domek, przyjechał dzisiaj i od razu zaczął zwiedzanie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group