To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Wyposażenie z gliny

trampek - Pią Lut 13, 2015 00:08
Temat postu: Wyposażenie z gliny
zrobilam moim grubaskom domki i tunele z gliny, maluchy je podgryzają, ale to zwykła glina ze sklepu czysta bez chemii, czy zabrac im to czy raczej sie nie przejmować? Mam wrażenie, że szoruja na tym zabki jak na wapnie....:)

Zmieniłam tytuł wątku.

bolek - Pią Lut 13, 2015 00:11

Ja osobiście bym im tego nie wkładał do klatki.
trampek - Pią Lut 13, 2015 00:15

ale im się tak bardzo podobają te tuneliki ;(
bolek - Pią Lut 13, 2015 00:44

Ale tu nie chodzi tylko o to, żeby im się podobało, ale też żeby było dla nich bezpieczne.
trampek - Pią Lut 13, 2015 03:00

ale z drugiej strony plastikowe części tez podgryzają a to jest naturalne...

edit. postanowilam ze zostawie do testow je. jak male beda mocno obgryzac to zabiore :)

fatamorgana - Pią Lut 13, 2015 03:19

Jeśli nie jedzą,tylko podgryzają w/g mnie można zostawić.Szczury lubią gryzć,targać rózne rzeczy :)
trampek - Pią Lut 13, 2015 03:21

glina taka jak stosują w digging boxach tylko wypalona w piekarniku! palce tez podgryzaly by posmakowac czy jadalne ;P

[ Dodano: Pią Lut 13, 2015 03:30 ]

jokada - Pią Lut 13, 2015 08:29

jesli to jest z piekarnika, to co najwyżej może być wysuszone, a nie wypalone
glinę wypala się około w 1000 st :P

smeg - Pią Lut 13, 2015 10:01

Według mnie może być, ale zabrałabym tę glinę z drewnianego domku, bo szczury w szale zabawy mogą ją zrzucić i zrobić sobie krzywdę. Postaw je na samym dole albo umocuj tak, żeby było bezpiecznie.
trampek - Pią Lut 13, 2015 11:10

jokada jeden grzyb xDDD


smeg dobrze! zamocowane ;)

jokada - Pią Lut 13, 2015 12:25

Nie, to nie jest wszystko jedno, bo glina/ceramika wypalona ma zupełnie inne własciwości
miedzy innymi to że nie rozmięka pod wpływem wody/siuśków
i nie daje sie łatwo ukruszyć (jest jak kamień, a nie jak wysuszone błoto :roll: )
oraz nie chłonie tak wilgoci

trampek - Pią Lut 13, 2015 12:31

no z zamiarem szybkiej wymiany to zrobilam ;) poki sa male i sie w to mieszcza. Mam sporo gliny i pomyslalam ze beda mialy zabawe na jakis czas. jak juz " zużyją " zabawki to wyrzuce je :) kupię ceramikę i wypalę na uczelni jak już urosną i będę wiedziała jak duże są ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group