To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2015 - Narodziny miotu ULUBIONEGO SunRat's

SzczurLOVE - Wto Mar 03, 2015 17:47

maris, ja już mówiłam że Totoro jest boski i bardzo się cieszę że będziemy miały kolejnych wspólnych braciszków tak jak Reynevan z moim Robinem i Szarlej z moimi Salvadorem, Stephenem i Sebastianem :serducho:
marcique - Sob Mar 14, 2015 21:20

cudowne! prababcia Influenza i babcia Leprozja są z nich dumne ;) :serducho:
maris - Pon Mar 16, 2015 21:43

Trochę Totka na szybko :serducho:



Waga z 14.03.2015: 138/139g

Totorek ma wesoło, bo towarzyszy mu Mikan widoczny na zdjęciu 2 i 3 a także trzech braci Mikana, którzy pojadą z nami do nowego domu do Warszawy. Mikan oczywiście zostaje jako towarzysz zabaw Totka (jest między nimi 6 dni różnicy) :mrgreen:

Pyl - Pon Mar 16, 2015 23:47

Ale model :serducho: Wykapany tata! :>
SzczurLOVE - Czw Mar 19, 2015 13:28

maris, chłopaki cudne :serducho: niech rosną w zdrowiu :kciuki:
sofor - Czw Mar 19, 2015 16:53

Cudowne ! Wiele zdrówka i pieszczot :serducho: :serducho: :serducho: :kciuki:
Pyl - Pią Kwi 22, 2016 18:15

Tatuś miotu ma podwyższone parametry wątrobowe we krwi - być może to efekt polekowy (choć sterydu nie dostawał, ale narkozę i antybiotyki), być może pourazowo (po trudnym łączeniu zakończonym przepukliną), może to kwestia wieku, a może niestety tak po prostu ma, że choruje - trudno ocenić. Wcześniej tak nie miał.

W przypadku wątpliwości ze zdrowiem dzieciaków proszę miejcie to na uwadze.

[ Dodano: Pon Maj 02, 2016 13:54 ]
Mam tym razem dobre wieści - wątroba Tirka (ojca miotu) szybciutko wróciła do normy. Mamy też podejrzanego - jednak dostawał steryd w kropelkach do uszu.

Pyl - Sob Paź 29, 2016 01:10

Niestety mam złe wieści - nie żyje Tirek, tatuś miotu. Przed chwilą znalazłam go w klatce, odszedł sam, jeszcze ok. 20-tej żył.
Miał 2 latka i 8.5 miesiąca.

/Edit
Mam już wyniki sekcji Tirka. Ale nadal niedużo rozumiem i nie wiem na co warto zwracać uwagę u dzieciaków.
W dużym skrócie opis weta: powiększone serce, pogrubiona ściana lewej komory, obrzęk płuc, minimalnie powiększona wątroba, wylew krwi do mózgu i przekrwione obie półkule mózgowe. Reszta - w tym w szczególności puszki bębenkowe i przysadka - OK.
Pierwotną przyczyną mogło być serce, a bezpośrednią przyczyną śmierci - wylew.

Z powyższego zupełnie nie rozumiem jak mógł nie dawać absolutnie żadnych objawów sercowych (ani w osłuchu ani w zachowaniu) - przecież nie zadziało się to przez ostatnie 3 dni od ostatniej wizyty(!), natomiast mieć od dość dawna silne objawy bólowe przy odchylaniu głowy i nadwrażliwość na dotyk.
Może po rozmowie z doktor będę mądrzejsza, na razie niewiele więcej niż powyżej mogę napisać.

maris - Czw Sty 26, 2017 20:10

Ulubione kończą dziś 2 latka! :urodziny:
Totek (Totoro) jest wielkim tłuściutkim słodziakiem, miziakiem i lizawką :serducho: Wiecznie na diecie (jak ja ;P ) Bardzo upodobnił się do swojego bajkowego imiennika. Zdrowotnie jest w porządku, poza tym, że od kilku dni kicha i osłuchowo ma zaostrzone szmery + zap. spojówek - dostaje więc leki i już jest lepiej. Nie był natomiast osowiały i nie miał duszności.

Wszystkiego najlepszego dla rodzeństwa! Co u Was słychać? :)

emileczka - Nie Kwi 30, 2017 15:30

Mamusia miotu miewa się dobrze sprawna i zwinna.

Pepita SR - nasza Świnka Pepa obecnie ma 2 lata 11 miesięcy

Mao - Nie Kwi 30, 2017 16:52

emileczka, miło czytać :serducho:
Mam nadzieję, że Husaria pożyje co najmniej tak długo jak mama :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group