To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur? cz. III

Karena - Sob Sty 17, 2015 23:14
Temat postu: Jakiej odmiany jest mój szczur? cz. III
Masz szczurka, ale nie wiesz jak nazywa się fachowo kolor jego futerka? Tu wstawiasz miniaturkę, a my Ci pomożemy.


Zanim zapytasz, poszukaj odpowiedzi w pierwszej oraz drugiej części tematu. ;)

Kokardka19 - Sob Sty 17, 2015 23:17

Czy może byc np. tak, że takie prawdziwe rexy mają na maxa skręcone wąsy i bardzo pofalowaną sierść, a mój to taki z przypadku, nie rasowy i dlatego jest rexem nie do końca? Jego futerko nawet w dotyku jest inne, tamten jest lsniący i gładki a ten ma grubsze i gestsze futro.
Karena - Sob Sty 17, 2015 23:20

Kokardka19, Może tak być. W końcu każdy nierasowy szczurek, to 'kundelek' ;)
Kokardka19 - Sob Sty 17, 2015 23:23

O to fajnie, nie tracę nadziei w takim razie:)
Asia_nmc - Pią Sty 23, 2015 14:08

Co to za kolor futerka?
Patrzyłam tutaj http://lesratlsaciens.pag...e.fr/le_rat.htm i najbardziej podobne do topazu, ale bardzo jasnego, co myślicie? A może to beżowy?

[po kilku minutach] - chyba już sobie odpowiedziałam. Stawiam na beżowy.

jokada - Pią Sty 23, 2015 14:36

oba wygladaja jak by miały znaczenia (siam)
możesz dac jeszcze jakies zdjęcie gdzie widać pyśki ?

Asia_nmc - Pią Sty 23, 2015 15:09

jokada, innych nie mam, w necie znalezione. Rzeczywiście ten pyszczek co widać, lekko "przybrudzony taki".
Pauliszon - Wto Mar 03, 2015 15:23

Cześć, jestem nowa na forum i w szczurzym świecie :) Nie potrafię określić, czy szczurki mają uszka standardowe czy dumbo, pomożecie?




ema0505 - Wto Mar 03, 2015 15:29

Ciężko na tych zdjęciach coś zobaczyć, ale mi wyglądają na standardy.
Morgana551 - Wto Mar 03, 2015 17:48

Pauliszon, standardy (uszy), ale żeby określić sierść to musisz zrobić zdjęcie całego szczurka.
sryt9 - Wto Mar 03, 2015 18:14

A mnie nurtuje inna kwestia. Szczur może być pół dumboszkiem? :D
W przypadku Pluszaka kwestia jest raczej jasna, ma te uchole nisko osadzone (np porównując go do Zorra, który jest standardem), ale nie aż tak nisko jak dumbo które czasem widziałam, czy to na żywo czy w internecie. Żarówka to już w ogóle, póki był mały myślałam że taki dumbo pewniak, a jak dorastał jakoś mu te uszka wyciągneło troche do góry ( doszła jeszcze asymetria przez chore uszko) i wygląda jak niezdecydowany dumbo, albo smutny standard, więc jak to jest? :P

Cegriiz - Wto Mar 03, 2015 18:27

sryt9, albo dumbo, albo standard.
Może co najwyżej mieć np. dumbo ale w kiepskim typie.

Najlepiej zrobić zdjecia i tutaj wstawić- wyjaśni się.

Pyl - Wto Mar 03, 2015 18:28

sryt9, nie ma pół-dumbo (no chyba, że tak nazwać standarda z dumbo genem, ale on będzie wyglądał w 100% jak standard uszny).
Ale zarówno standardy jak i dumbo nie są wszystkie takie same - i kształt i osadzenie uszu mogą się nieznacznie różnić.
Żarówka to dumbo.

sryt9 - Wto Mar 03, 2015 18:37

Cegriiz, właśnie chyba mam taki kiepski typ ;) Bo on anatomicznie jest misiowaty jak dumbo, ale te uszka dość wysoko jak na dumbo jednak są. Widocznie taka jego osobnicza kwestia i urok osobisty (kolejny do kolekcji :roll: )
Dzięki dziewczyny :)

Devona - Wto Mar 03, 2015 19:06

Pauliszon, wstawiaj zdjęcia w postaci miniaturek, a nie załączników.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group