To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Przygarnięcie szczurów z miotu "karmówkowego"

oxxy - Sob Lis 29, 2014 19:21
Temat postu: Przygarnięcie szczurów z miotu "karmówkowego"
Koleżanka kupiła sobie dwie samiczki i samca na jakiejś giełdzie czy pseudo-hodowli. Nie wiem dokładnie i nie powie mi dokładnie. :)

Jedna była w ciąży, urodziła małe. Oseski miały pójść na karmę dla ich węża, ale nie byli w stanie tego zrobić. Teraz małe mają około 3-4 tygodni (ona sama nie wie ile). Chce je sprzedać do zoologicznego.

Teraz pytanie z mojej strony - jeśli te szczury były traktowane jako miot typowo do karmówki to jakie jest prawdopodobieństwo, że ojcem jest brat mamuśki? I jakie byłyby konsekwencje w rozwoju szczurków?

Wszystkie szczury są białe, mają czarne oczy i lekki beż na grzbiecie. Samiec i samiczki są z typu siamese.

Ps. Jeśli są literówki to przepraszam, ale telefon mi trochę szwankuje. ;) )

cornflakegirl - Sob Lis 29, 2014 19:25

oxxy, brat, ojciec, tutaj niestety jest możliwość silnego pokrewieństwa rodziców. A konsekwencje mogą być przeróżne, ciężko tutaj cokolwiek powiedzieć. Może nic się nie wydarzyć, a mogą mieć w przyszłości poważne problemy zdrowotne, ważne jest tylko aby odsadzić chłopaczki, żeby znowu nie było młodych. Ale do tego musi sobie przypomnieć, kiedy małe się urodziły. Może spróbuj ją namówić by oddała maluchy do adopcji? Szybko znajdą domki.
oxxy - Sob Lis 29, 2014 19:33

cornflakegirl, już jej mówiłam, że mogę o nich napisać na forum. "Nie, bo ona chce je sprzedać, a nie do adopcji".

Z tego co się dowiedziałam to małe same jedzą, piją jeszcze mleko i są bardzo ruchliwe. Nie są oddzielone, bo nie potrafi określić, który to samiec, a która samiczka. :/

cornflakegirl - Sob Lis 29, 2014 19:44

oxxy, możesz jej życzyć powodzenia w sprzedaży, szczurów w sklepach jest masa, niewiadomo czy będą chcieli przyjąć je za darmo...
oxxy - Sob Lis 29, 2014 19:54

cornflakegirl, podobno znalazła już takowy sklep.
Layla - Sob Lis 29, 2014 20:59

oxxy, serio tak bardzo zależy jej na tych paru złotych? O_o
oxxy - Sob Lis 29, 2014 21:40

Layla, ja jej ogólnie nie darzę sympatią. :) jest dziwnym człowiekiem, więc widocznie bardzo jej na tym zależy, skoro ja biorąc od niej dwa szczury też miałabym za nie zapłacić.
smeg - Nie Lis 30, 2014 08:47

oxxy, więc nie bierz od niej szczurów, skoro żąda za nie pieniędzy. Płacić powinno się wyłącznie za zwierzęta rodowodowe, na forach masz mnóstwo potrzebujących szczurków do adopcji za darmo.
oxxy - Nie Lis 30, 2014 11:01

smeg, nie biorę. Chciałam, ale jak powiedziała, że chce je sprzedać to zmieniłam zdanie. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group