To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - rozdzielanie pary szczurków na miesiąc lub więcej??

karmela - Pon Lis 24, 2014 20:59
Temat postu: rozdzielanie pary szczurków na miesiąc lub więcej??
witam,
chciałabym zapytać jak to jest z rozdzielaniem szczurków na dłuższy okres :?

z koleżanką, z którą mieszkam zaadoptowałyśmy dwa szczurki, jeden mój drugi jej, ale są cały czas razem, tylko nie wiem jak to będzie np na święta? czy takie rozstanie może jakoś im zaszkodzić albo źle na nie wpłynąć? czy lepiej żeby jedna z nas zabrała oba?
i czy one się odzwyczają od siebie na tyle że trzeba byłoby je łączyć? :?

oczywiście zastanawiamy się nad kolejnymi żeby w razie rozdzielania, zabierać je parami żeby nie by ły samotne :wink:

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Lis 24, 2014 21:17 ]
Przesunęłam temat do właściwszego działu.

limomanka - Pon Lis 24, 2014 21:16

karmela, powiem tak - te szczury stanowią stado, więc bez potrzeby bym ich nie rozdzielała. Ale nie sądzę, by rozdzielenie na Święta miało spowodować problem z ponownym ich połączeniem. Często oddziela się ogony w czasie choroby na kilka tygodni i nie wymaga to ponownego przedstawiania ich sobie nawzajem.
Dłuższy okres, o którym wspomniałaś w tytule tematu, mógłby natomiast wymagać sprawdzenia czy ogony na pewno się pamiętają. No i nie wyobrażam sobie, żeby ogonki były rozdzielone na tak długo bez wyraźnego powodu (typu po operacji).

karmela - Pon Lis 24, 2014 21:23

dzięki za odpowiedź :wink: więc nie będą rozdzielanie na dłużej w takim razie :)
smeg - Wto Lis 25, 2014 11:42

karmela, a dlaczego np. na swieta lub wakacje nie moze ich zabierac jedna z Was? Nie ma sensu stresowac szczurow rozdzielaniem bez potrzeby.
karmela - Czw Lis 27, 2014 14:50

smeg właśnie dlatego zapytałam czy rozdzielić czy lepiej żeby jedna z nas brała ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group