To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Artykuł: Szczur się śmieje

Layla - Nie Paź 19, 2008 17:55

Off-Topic:
DeliSekerim napisał/a:
ale to dlatego ze spedzalam z nimi cale dni i robily co chciały wiec nie potrzebowały towarzyszy


Każdy szczur potrzebuje drugiego szczura... :roll:

DeliSekerim - Nie Paź 19, 2008 17:59
Temat postu: Hmmm...
Są różne opinie na ten temat... Wiesz ja byłam prawie jak szczurek dla moich pociech kochanych... teraz jednak mam 3 pociechy bo pracuje do 17... I niestety poświęcam im tylko 3 godziny dziennie a nie całe dnie... Mojej Didim np. bardziej odpowiada moje towazystwo jak innych szczurów... Ale toleruje je... Tyle ze woli się bawić ze mną... Mnie iskać, myć, lizać itp.
Mangalarga - Nie Paź 19, 2008 18:10
Temat postu: Re: Hmmm...
DeliSekerim napisał/a:
Są różne opinie na ten temat...

Tu opinia jest jedna - człowiek, choćby nie wiadomo, jak się starał, nigdy nie zastąpi drugiego szczura. Są szczury mniej lub bardziej proludzkie, ale szczurzy towarzysz to zawsze konieczność dla dobra szczurka :?

DeliSekerim napisał/a:
Codziennie ją oglądam i nie ma ani śladziku ukąszeń czy cóś... W takim razie nie reagować tak??

W takim razie nie ma potrzeby interweniować, to normalne sprzeczki ;)

DeliSekerim - Nie Paź 19, 2008 18:34

A no to dobrze nie będę interweniować... Cieszę się bardzosz, że się dogadują...
Oli - Nie Paź 19, 2008 19:40

DeliSekerim napisał/a:
Są różne opinie na ten temat... Wiesz ja byłam prawie jak szczurek dla moich pociech kochanych...

Ten temat i poruszona w nim kwestia wydawanych ultradźwięków przez szczury dowodzi, że żaden człowiek, choćby spał ze szczurem w klatce i sam go iskał nie zastąpi mu towarzystwa drugiego szczura. :wink: Szczury to ogromne gaduły, tylko gaduły ultradźwiękowe. Tobie też łatwiej dogadać się z człowiekiem niż ze zwierzęciem, bo sygnały ludzkie rozumiesz, a zwierzęcych się możesz tylko domyślać. Nie poszczekasz z psem, nie pomiauczysz z kotem. :wink:

Lucy2na - Pon Paź 20, 2008 08:56

a mam pytanko tylko nie wiem czy to dobre forum wybrałam w razie jakby co proszę przenieść :
otóż kiedy bawię się z moim pieszczoszkiem i zdarzy mi się zasłonić mu główkę dłonią to ogonek zmienia mu się w gąsienicę , wije się i skręca ..co to oznacza ? chyba nic złego bo skubaniec nie ucieka tylko wciska się głębiej pod "łapę" jakby chciał się wtulić.. mieliście coś takiego?
:lol: inna rzecz że wygląda to komicznie , może uda mi się to nagrać to wrzucę

Anonymous - Pon Paź 20, 2008 09:25

Lucy2na, polecam temat Słownik szczurzego języka. http://forum.szczury.biz/...p?p=24268#24268
Oli - Pon Paź 20, 2008 09:37

Lucy2na napisał/a:
otóż kiedy bawię się z moim pieszczoszkiem i zdarzy mi się zasłonić mu główkę dłonią to ogonek zmienia mu się w gąsienicę , wije się i skręca ..co to oznacza ? chyba nic złego bo skubaniec nie ucieka tylko wciska się głębiej pod "łapę" jakby chciał się wtulić.. mieliście coś takiego?

Ja wczoraj coś takiego zaobserwowałam u Filipa i też byłam bardzo zdziwiona, bo jak do tej pory wicie ogonem (tzw. merdanie) widziałam u mocno poirytowanych szczurów, a Filip wczoraj był wyraźnie zadowolony. :drap:

Layla - Pon Paź 20, 2008 18:25

Przypominam, że ten temat jest o szczurzym śmiechu ;)
Blue_Sylvia - Śro Paź 29, 2008 16:41

Mój maluch to na śmianie może i jest za młody bo ma 5 tygodni ale gdy ganiamy się tzn ja go ganiam po łóżku i on mi naprawdę gdzieś się prześliźnie to wydaje mi się że ma ze mnie niezły ubaw... bo ja cierpliwości to raczej nie mam o on o tym chyba wie.. :/
Pozdrawiam

Oli - Śro Paź 29, 2008 20:57

Blue_Sylvia napisał/a:
Mój maluch to na śmianie może i jest za młody bo ma 5 tygodni

Nie jest za młody, ale bez specjalistycznej aparatury (urządzeń przetwarzających ultradźwięki na "nasze" czyli częstotliwość słyszalną dla człowieka) nie usłyszysz śmiechu szczura. :wink: A przepychanki, zwody, gonitwy i kotłowanina to normalne elementy szczurzej zabawy. Tak ćwiczą swoją sprawność i umiejętności które później w dorosłym życiu mogą się im przydać.

Blue_Sylvia - Czw Paź 30, 2008 07:55

jeżeli to jest prawdą to mój maluch pękać musi czasami ze śmiechu... ;) ehh... ale co tam.... lubię jak sobie poszaleje i pobiega bo potem wchodzi mi na ramię, chowa się pod włosami i smacznie śpi :) i wydaje mi się że lubi chyba spać właśnie w tym miejscu ;) a może to tylko jego zmęczenie ..hmm...
limomanka - Pią Lip 26, 2013 00:02

Podbijam, bo missia z orgów znalazła działający filmik na ten temat: http://www.youtube.com/wa...be_gdata_player

Może Wam poprawi humor, tak jak mi :lol:

Hooda - Pon Maj 12, 2014 13:04

Widziałam już kiedyś ten filmik i chciałam wypróbować na swoich szczurach, ale one nie dają się na plecy wywalić. A jak już je przewrócę i łaskoczę to się wyrywają i nie da się ich zbyt długo w tej pozycji utrzymać, ale za to reszta zabaw typu gonienie za ręką, skakanie, uciekanie i natychmiastowe wracanie - owszem, działa :)
Jedyne, co potrafi jeden z moich szczurów i z czego jestem dumna to to :lol1: https://www.youtube.com/w...F532F430FAE150F

Karena - Pon Maj 12, 2014 16:36

Off-Topic:
Hooda napisał/a:
Jedyne, co potrafi jeden z moich szczurów i z czego jestem dumna to to :lol1: https://www.youtube.com/w...F532F430FAE150F
aż udostępniłam na forumowym fanpejdżu :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group