To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Nasze klatki vol. 2

nimka - Czw Lip 16, 2015 22:11

agathe1988 napisał/a:
Nasza pierwsza klatka z prawdziwego zdarzenia:
[url=http://images70.foto...1em.jpg]Obrazek[/URL]

Wszelkie sugestie co do zagospodarowania przestrzeni mile widziane :)

Jest dobrze ;) ja bym nic nie zmieniała.
Ewentualnie duży hamak-łapacz pod tunelem, na środku (pod przednimi drzwiczkami trochę), ale nie jest to bezwzględnie konieczne (acz pożyteczne - na wszelkie "w razie wypadku").

cane - Pią Lip 17, 2015 09:14

Czy komuś chce się pobawić w wmyślanie jak urządzić klatkę?

Jakąś tak kompletnie mi to nie wychodzi - albo jest całkowicie pusta, albo mam wrażenie że szczury mi się już nie zmieszczą :lol: .

Klatka ma wymiary 80x40x80, ot szynszylówka typowa. Ma służyć dla 2 starszych [ale całkowicie sprawnych, jeśli zignorujemy lenistwo i gruby zadek Hany :twisted: ] panien i jednego dzieciaka [oczywiście 2 dzieciak w planach, tylko trochę mi się plany zmieniły i dzieciarnia będzie lekko "rozsunięta" wiekiem :oops: ].

Z wyposażenia mam 2 sputniki i kuwetę, cała reszta to materiały. Półki i koszyki bez problemu mogę dokupić, tylko... jakie? Co zrobić jak pomysłu na urządzenie szczurzej willi brak? Bo jakąś tak w tym temacie co mi się podoba jakaś klatka, to się 10 razy większa od mojej :twisted:

EDIT

Tak się zastanawiam... co to za pieniek i jak można coś takiego zrobić/kupić?

http://i57.tinypic.com/2rwonio.jpg

agathe1988 - Sob Lip 18, 2015 09:45

nimka napisał/a:
agathe1988 napisał/a:
Nasza pierwsza klatka z prawdziwego zdarzenia:
[url=http://images70.foto...1em.jpg]Obrazek[/URL]

Wszelkie sugestie co do zagospodarowania przestrzeni mile widziane :)

Jest dobrze ;) ja bym nic nie zmieniała.
Ewentualnie duży hamak-łapacz pod tunelem, na środku (pod przednimi drzwiczkami trochę), ale nie jest to bezwzględnie konieczne (acz pożyteczne - na wszelkie "w razie wypadku").


Myślałam o tym hamaku pod drzwiczkami,ale szczurki lubią wisieć na tych prętach, a hamak mógłby im w tym przeszkadzać. Aczkolwiek rozważę to przy szyciu kolejnego zestawu :)

Qwizz - Wto Sie 04, 2015 12:21

Po pierwsze witam wszystkich jako że to mój pierwszy post na forum.

A oto moja klatka którą udało mi się kupić używaną ale w świetnym stanie, jest to stara wersja Ferplast ferret plus. Razem z żoną podarabialiśmy różne urozmaicenia dla naszych 2 szczurków (9tyg).


cornflakegirl - Wto Sie 04, 2015 12:50

Qwizz, dzieciaki chyba bardzo zadowolone z takiego domku:) w lewy górny róg można by im coś jeszcze upchnąć, moje dziewczyny uwielbiają siedzieć w szczytowej części klatki :)
Qwizz - Wto Sie 04, 2015 13:00

cornflakegirl napisał/a:
Qwizz, dzieciaki chyba bardzo zadowolone z takiego domku:) w lewy górny róg można by im coś jeszcze upchnąć, moje dziewczyny uwielbiają siedzieć w szczytowej części klatki :)


Wczoraj jak je włożyliśmy do niej to wyglądały na bardzo szczęśliwe, tam w tej pustej przestrzeni będzie 'sputnik' jak tylko dojdzie.

Morgana551 - Wto Sie 04, 2015 13:23

U nas nowy design :D


Vaco - Wto Sie 04, 2015 14:26

Morgana551, niebiesko :serducho:
Morgana551 - Wto Sie 04, 2015 15:24

Nie ma to jak przemalować pokój pod kolor klatki xD
smeg - Wto Sie 04, 2015 17:18

Qwizz, klatka super, ale uważajcie na kwiatek ;) Po pierwsze upewnijcie się, że nie jest trujący dla szczurów, a nawet jeśli nie jest, to odsuńcie go nieco dalej - szczury potrafią wciągnąć do klatki np. firankę wiszącą niedaleko, więc z liśćmi też sobie poradzą :P
Qwizz - Wto Sie 04, 2015 19:46

smeg dzięki ! Kwiatek w bezpiecznej odległości teraz pozostało tylko oswoić się z domownikami nowego apartamentu :P
Albireo - Śro Sie 05, 2015 20:32

Morgana551, klatka ekstra :D U mnie panuje stale eklektyzm, bo nigdy nie chce mi się szyć całego kompletu hamaków z jednego połączenia kolorów :P
Aktualnie wygląda to mniej więcej tak:

agathe1988 - Śro Sie 05, 2015 20:36

Albireo, jak ładnie. ja,córka krawcowej, mam dwie lewe ręce do szycia,bo wychodzi mi uju-muju zamiast hamaczków ;(
Morgana551 - Czw Sie 06, 2015 10:05

Albireo, ja uwielbiam szyć, a każdy element klatki musi pasować :P Mam chobla na tym punkcie :)
Albireo - Czw Sie 06, 2015 11:25

Off-Topic:
agathe1988, ja jestem wnuczką krawca ;)
Morgana551, szacun za cierpliwość :D Mi zwykle szkoda materiału po dwóch hamakach. A swoją drogą, jak będziesz sprzątała, to masz zapasowe niebieskie hamaki czy zmieniasz znowu cały design na na przykład czerwony? :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group