To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury a kadzidełka

Trysta - Pon Wrz 22, 2014 16:45
Temat postu: Szczury a kadzidełka
Witam. Sprawa jest taka, że po prostu bardzo lubię palić kadzidła w moim pokoju-pokoju w którym jest klatka i w którym moje ogony zwykle biegają. Zastanawia mnie, czy szczurom ten zapach przeszkadza? Czy ten dym nie jest dla nich w jakiś sposób szkodliwy?
angelus - Wto Wrz 23, 2014 02:16

Trysta, Sama się kiedyś nad tym zastanawiałam. Zdecydowałam się jednak zrezygnować z kadzidełek.
Dym chyba nie powinien być szkodliwy, ale myślę, że może przeszkadzać ogonkom, szczególnie, że czasem zapach bywa bardzo intensywny

yumeha21 - Wto Wrz 23, 2014 07:26

Moim zdaniem są szkodliwe. Dym zawsze będzie szkodliwy dla płuc, tym bardziej takich maleńkich. Są też różne kadzidła, nie tylko te naturalne gdzie masz jakieś roślinne proszki i olejki. Wiele producentów korzysta ze sztucznych składników.
Ja sama lubię od czasu do czasu zapalić, ale mam ciotkę której dom już śmierdzi od kadzideł, gdyż ona ma świra na punkcie Indii.

limomanka - Wto Wrz 23, 2014 10:57

Ja bym się bała o nowotwory górnych dróg oddechowych. Dym z tych sztucznych aromatów ma własności rakotwórcze i to także u ludzi.
kissmyknees - Wto Wrz 23, 2014 13:50

Ja też lubię zapach kadzidełek w pokoju, ale niestety - po konsultacji z weterynarzami musiałam zaprzestać. Szczury mają wrażliwy węch i płuca.
trampek - Czw Lut 12, 2015 22:24

a ja slyszalam ze mozna uzywac kadzidelek ale tylko tych bez zywicy. :)
bolek - Czw Lut 12, 2015 23:10

Moim zdaniem każdy dym szkodzi każdemuzwierzakowi nie tylko sszczurów.
kasia2406 - Sob Lut 14, 2015 14:56

|Ja myślę że to jest jak z dymem tytoniowym . Może kadzidełko nie jest tytoniem , ale na pewno nie jest to nic naturalnego . Ja myślę że kadzidełka przy szczurach nie powinno się zapalać ponieważ szczurek wtedy ie czuje innego zapachu . Ale może się mylę :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group