To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - III Ogólnopolski Pokaz Szczurów we Wrocławiu

pszczoła - Nie Sie 31, 2014 20:25
Temat postu: III Ogólnopolski Pokaz Szczurów we Wrocławiu
Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rodowodowych w Polsce ma przyjemność zaprosić Was na
III OGÓLNOPOLSKI POKAZ SZCZURÓW


Pokaz odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu w dniach 4-5 października 2014 przy okazji corocznych Targów Zoologicznych Zoo-Botanica.

Dziękujemy serdecznie Targom Zoo-Botanica za kolejne zaproszenie!



W tym roku, zamiast wystawy, stawiamy na luz, imprezę oraz dobrą zabawę. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was szereg konkursów i konkurencji, m.in.:
:lapa: Najładniejsza sylwetka samców i samic - Masz szczupłe, piękne szczury? Zgłoś je koniecznie! Promujemy dobrą kondycję i nagradzamy najpiękniejsze sylwetki!
:lapa: Tak mieszkamy! - Twoje stado ma piękny pałac na skraju pokoju, którym włada? Pokaż go koniecznie! Zrób ładne, wyraźne zdjęcie m4 swoich ogonów i przyczep obok wystawowej diuny! Oceniamy najciekawsze aranżacje :)
:lapa:
Miss i Mister Szczurów - Najpiękniejsze szczury pilnie poszukiwane! Nie ma znaczenia, czy mają rodowód z Polski, z Chin, czy też nie mają go wcale ;) przecież każdy może być najpiękniejszy (i na pewno jest!)
:lapa: Najcięższa diuna - Im więcej szczurów, tym lepiej! Warunek: ponieważ otyłość to choroba, w stadzie biorącym udział w tej konkurencji nie może być więcej niż jeden grubszy szczur.
:lapa: Najpiękniejsza diuna - Po raz pierwszy na imprezie organizowanej przez SHSRP możesz puścić wodze fantazji! Zamień swoją diunę w zieloną łąkę albo londyński autobus; byle można było zobaczyć szczury i by podobało się i szczurom, i widzom, i oczywiście jury.
:lapa: Najdłuższy szczurzy ogon - z podziałem na Panów i Panie
:lapa: Tajemnica - Lubicie niespodzianki? Mamy nagrodę specjalną, która na pewno Was nie rozczaruje. Za co? Dowiecie się pod koniec pokazu. Na pewno warto starać się być aktywnym, pomocnym uczestnikiem :>
To tylko niektóre z naszych atrakcji. Przyjedź, nie pożałujesz!

Naszym kolejnym, głównym i najważniejszym celem organizacji pokazu jest EDUKACJA odwiedzających, rozpowszechnianie wiedzy na temat szczurów oraz uświadomienie, że szczur to wcale nie takie straszne zwierzę. Aby osiągnąć ten cel z jak najlepszym rezultatem, pragniemy poprosić przede wszystkim o:
1. Wasze uczestnictwo ;) Bez Was i Waszych milusińskich nam się uda! Dużym plusem pokazu jest fakt, że KAŻDY szczur, czy to kundelek, labik czy rasowiec - jest mile widziany. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest dobry stan zdrowia i kondycja fizyczna (z wiadomych względów, odradzamy przywożenia starszych oraz bardzo młodych szczurów, nawet jeśli są zdrowe).
2. Jak już zdecydujecie się przyjechać ze swoimi szczurami, zachęcamy do pomocy w organizacji i prowadzeniu atrakcji dla odwiedzających, które obejmują:
:lapa: konkursy dla dzieci
:lapa: kącik dziecięcy
:lapa: odpowiadanie na miliony 'głupich i nie-głupich' pytań zadawanych przez odwiedzających :D
Przyda się również pomoc w rozdawaniu ulotek NieTakiSzczurStraszny i przygotowaniu naszego stoiska w ciekawy sposób. Nowe pomysły również mile widziane.
Akcję wspierają:
Ogonkowo.pl
Maogonki.pl
NieTakiSzczurStraszny
Forum Alloszczur

Przechodząc do formalności:
1. Zgłoszenia przyjmujemy od dzisiaj do 26.09.2014r włącznie na adres: wystawy@shsrp.pl

2. W celu zgłoszenia swoich zwierząt na pokaz należy pobrać i wypełnić zgłoszenie:
DOC: https://www.dropbox.com/s...w_2014.doc?dl=0
DOCX: https://www.dropbox.com/s..._2014.docx?dl=0

3. Każdy uczestnik pokazu musi zapoznać się z Regulaminem Wystaw SHSRP: http://shsr.szczury.biz/viewtopic.php?p=2881#2881
Niestosowanie się do Regulaminu skutkuje wyproszeniem z pokazu.

4. Wysokość opłaty za udział w pokazie to:
3 zł za pierwszego szczura,
1 zł za każdego kolejnego.
Opłaty pobierane są w celu pokrycia kosztów trocin dla szczurów oraz środków higienicznych, dezynfekujących itp.

4. Opłaty za uczestnictwo w pokazie przyjmowane będą na miejscu pierwszego dnia pokazu, podczas wydawania uczestnikom identyfikatorów.
Bez uregulowania płatności nie wydajemy identyfikatora i nie dopuszczamy do uczestnictwa.

5. Na teren pokazu mają wstęp tylko uczestnicy posiadający przy sobie (do okazania):
- zaświadczenia lekarza weterynarii o stanie zdrowia szczurów,
- podpisane ręcznie zgłoszenie na pokaz.

6. Wzór zaświadczenia weterynaryjnego pobieramy stąd:
DOC: https://www.dropbox.com/s..._pokaz.doc?dl=0
DOCX: https://www.dropbox.com/s...pokaz.docx?dl=0

7. Istnieje możliwość wcześniejszego opuszczenia terenu pokazu ze względu na ważny powód. Takie wcześniejsze wyjścia proszę konsultować z organizatorami pokazu w sobotę rano.

8. Uczestnicy pokazu, którzy zgłoszą swoje szczury do uczestnictwa, otrzymają od organizatorów darmowe wejściówki - imienne identyfikatory.
8A. Obowiązuje zakaz przekazywania identyfikatorów osobom trzecim oraz nie uprawnionym do wejścia na identyfikator imienny.
8B. Na terenie Targów obowiązuje zakaz prowadzenia promocji podmiotów komercyjnych nie będących wystawcami Targów (w tym ekspozycji materiałów o charakterze reklamowym jak również próbek i produktów) na stoisku SHSRP.
Złamanie zasad 8A oraz 8B skutkuje wysoką karą pieniężną.

9. Przypominamy też, że SHSRP podjęło dodatkowe postanowienia na temat środków ostrożności, do których obligatoryjnie należy się zastosować:
Cytat:
1. Zaświadczenie weterynaryjne wystawione nie później niż 2 dni przed sobotą wystawową. Zaleca się w miarę możliwości dwie wizyty w odstępie tygodnia.
2. Obowiązek dwutygodniowej kwarantanny przed pokazem dla zwierząt z importu, adopcji, sklepu, wpadki, itp oraz całego stada.
3. Nakaz wewnętrzny dla sędziów do zachowania maksymalnej ostrożności i higieny (manusan itp)
4. Każdy ma obowiązek zgłosić organizatorowi, czy i jakie szczury będzie miał na terenie pokazu poza szczurami pokazowymi i szczurów tych dotyczą wszystkie zasady dotyczące szczurów pokazowych, włącznie z kwarantanną dla zwierząt będących na pokazie "przejazdem".
5. Sędziowie i pomocnicy sędziów zobowiązani są do noszenia fartuchów jednorazowych podczas pokazu oraz posiadania własnych środków odkażających.
6. Każdy uczestnik (wraz z osobami towarzyszącymi) zobowiązany jest do posiadania i używania własnego środka antybakteryjnego o jak najszerszym spektrum działania.
7. Uczestnik może zezwalać zwiedzającym na głaskanie swoich szczurów na własną odpowiedzialność, pod warunkiem, że zadba o ich bezpieczeństwo (przed głaskaniem, konieczna dezynfekcja rąk przez osoby zwiedzające!).
8. Obowiązek zgłaszania organizatorom pokazu SHSRP sytuacji będących zagrożeniem (nielegalnie wnoszone na teren pokazu zwierzęta, zachowania zwiedzających, itp)
9. SHSRP zastrzega sobie możliwość wyproszenia z pokazu uczestnika i jego szczurów w sytuacji, gdy stan zwierzęcia/zwierząt wskazuje ewidentnie na chorobę.


Osobom początkującym polecam przeczytanie FAQ Ogólnopolskich Wystaw Szczurów Rasowych . Wprawdzie tegoroczna impreza to pokaz, ale ogólny zarys i zasady bezpieczeństwa są podobne.

Wystawa jest oczywiście otwarta dla zwiedzających ;)
Zapraszamy serdecznie!

Szczurówka - Nie Sie 31, 2014 21:42

Fajnie :roll: prawdopodobnie w tym roku też mnie nie będzie :roll:
Mama mi jeszcze w marcu obiecała że pojedzie ze mną na tę zoo-botanicę, dzisiaj jej przypomniałam i stwierdziła że nas nie stać... :evil:

ema0505 - Pon Wrz 01, 2014 02:45

Szczurówka, łącze się w bólu, bo mnie też nie stać :( ale kiedyś na pewno zawitamy :)
Szczurówka - Pon Wrz 01, 2014 07:18

No chyba że uda mi się jeszcze we wrześniu wykombinować 100 zł chociaż :roll:
Mao - Czw Wrz 04, 2014 21:11

Hop :) Czasu coraz mniej, nagrody się zmarnują :)
limomanka - Czw Wrz 04, 2014 23:34

Mao, my się zgłaszamy, papiery w drodze, na razie się wypełniają ;)
pszczoła - Pią Wrz 05, 2014 15:05

limomanka, extra :D
quagmire - Pią Wrz 05, 2014 16:29

limomanka, zrób koniecznie zdjęcie klatki :D Najlepiej po sprzątaniu :P
limomanka - Nie Wrz 07, 2014 22:39

quagmire napisał/a:
Najlepiej po sprzątaniu :P

buahaha
Zrobię :)

Azi - Pon Wrz 08, 2014 18:36

Ja postaram się być jako zwiedzający :)

jeżeli ktoś potrzebuje, mogę wypożyczyć dunę.

Kasia_89 - Pon Wrz 08, 2014 23:05

Też bym bardzo chciała być i zobaczyć te wszystkie cuda, w czymś pomóc i w ogóle ale chyba mi serce jeszcze bardziej popęka widząc te wszystkie cudaki ;(
Cegriiz - Wto Wrz 09, 2014 09:12

Ja mam wesele, więc nie dałabym rady dojechać.
Bawcie się dobrze i róbcie foty :D

quagmire - Wto Wrz 09, 2014 10:59

Azi, super :serducho:
Kasia_89, jakbyś mogła, to przyjedź. Ja nie mam już szczurów, w czwartek oddałam Tosię, która została sama, ale więcej przyjemności niż nieprzyjemności mam z bycia z nimi :)

Zizollo - Wto Wrz 09, 2014 11:34

ja może się pojawię jako zwiedzająca ale jeszcze muszę obgadać temat z mężem ;)


może udało by mi się poznać osobiście quagmire :)

quagmire - Wto Wrz 09, 2014 12:54

Zizollo, może jakbyś przyjeżdżała jako zwiedzająca, to może warto się zastanowić nad uczestnictwem? Co prawda trochę więcej obowiązków - w sensie, że trzeba być od do, ale to nie jest tak, że się nie da obejrzeć innych stoisk na targach czy cokolwiek. A na spacer po Wrocławiu i wieczór w miłym towarzystwie jest czas wieczorem w sobotę :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group