To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - [ZABAWA] Sztuczki, nauka sztuczek, metody pracy ze szczurami

quagmire - Wto Lis 05, 2013 13:45

https://www.facebook.com/...200169029740484

Szczury grające w koszykówkę - takie domowe, po prostu czyjeś. Moim nie za bardzo chciało się to opanować, teraz już nóżki nie te.

wilczek777 - Wto Lis 05, 2013 13:56

Im większe mam stado tym mniej pojętne się robi :P
Oglądam takie filmy i tylko wzdycham. Wzorowo obroty robi już tylko Bibs.

AngelsDream - Wto Lis 05, 2013 14:09

wilczek777, bo trudniej klikać, jak osiem przeszkadza, ale wciąż można uczyć szczura różnych rzeczy, tylko trzeba zmienić podejście.
wilczek777 - Wto Lis 05, 2013 14:15

"Odławiam" potwory na czas treningów ale wydaje mi się, że to kwestia priorytetów. Ważniejsza jest eksploracja niż to, że macham pestką dyni nad szczurzym łbem :)
AngelsDream - Wto Lis 05, 2013 14:19

wilczek777, a uczyłaś kiedyś tłum?
quagmire - Wto Lis 05, 2013 14:23

wilczek777, u mnie się nie dało odławiać, zwłaszcza niektóre szczury bez stada obok zupełnie nie chciały się uczyć. Ale spokojnie dało radę się koncentrować na jednym konkretnym i też ten jeden konkretny też się skupiał.
wilczek777 - Wto Lis 05, 2013 15:19

Jedyne efekty uczenia są przy szczurkach które są odłączone od stada. W czasie kiedy inne są na wybiegu nawet nagrodzenie jest trudne. Jedynie Bibs nadal robi obroty bo nauczony był tego już przy destruktorach i zostało mu we krwi. Reszta w połowie robienia obrotu zaczyna biec w inną stronę - bez względu na to czy są w tłumie czy nie. Nie jest też to spowodowane "kiepską" nagrodą.
Zizollo - Śro Lis 06, 2013 08:54

w sumie to jeden gra znaczy się rzuca do kosza,a drugi podaje Panci piłkę :D :serducho:
Ruku - Czw Lis 14, 2013 18:27

Zgodzę się ze wszystkimi po kolejki w końcu każdy ma jakieś racje z swojego doświadczenia.
Chociaż, z mojego doświadczenia wiem, że można je tresować :/ w ogóle jak to brzmi tresować :D . xD
Ale można, na pewno nie jak psy. Chociaż uważam, że szczurki mają więcej inteligencji niż pies. Moja szczurzyca (Hanhii). Uczy się szybko. Oraz wykonuje sztuczki, jeżeli chce jakiś smakołyk dostać lub jeżeli chce zaczepić do zabawy :wink:

Szczurówka - Czw Lis 14, 2013 18:44

Moje nie chcą się uczyć niczego :(
rumcia - Czw Lis 14, 2013 20:11

Ruku, możesz wstawić jakiś filmik jak Twoje szczurki wykonują sztuczkę :)
ema0505 - Wto Sty 07, 2014 22:19

Ostatnio w pewnej grupie poproszono mnie o nagranie filmiku jak nauczyłam szczury obrotu, jakość słaba, ale może komuś się przyda ;)
http://www.youtube.com/watch?v=3OYgHbgvaKo


A tu nowa sztuczka, 10 min na jednego i zaczęli ogarniać. Nie jest to jeszcze idealne, aczkolwiek wychodzi. Będziemy jeszcze ćwiczyć! :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=RvwQeYvQ1II

Oluś - Wto Sty 07, 2014 22:35

A ja się przyznaję bez bicia. Przez operację jednego z chłopców i związane z nią komplikacje mocno zaniedbałam szkołę. :oops: Ale niedługo pewnie znów zacznę zamieszczać jakieś filmiki. :)
ArturoLes - Nie Wrz 21, 2014 17:56
Temat postu: nauka
Witam .
Chciałem się spytać jakich komend czy też sztuczek nauczyliście swoje ogonki ???

Komenda : ..(nazwa)
Jak ja wykonać ?: .....

Sztuczka ; co robi
Jak nauczyc szczurka ? : ....

Karena - Nie Wrz 21, 2014 18:02

ArturoLes, Nim założysz nowy temat, użyj opcji 'Szukaj'.
Scaliłam z istniejącym już tematem. W tym temacie znajdziesz wszystko czego szukasz.
;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group