To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - zamiana ról

guminika - Czw Lip 24, 2014 11:09
Temat postu: zamiana ról
przepraszam jeśli powieliłam temat, ale szukałam i nie znalazłam nic.

Chlorek-wcześniej dominujący szczur stał sie potulny i milutki, natomiast Monte jego brat który wcześniej tylko siedział w kącie, był strachliwy i nie podchodził do nikogo nagle stał sie wredny! Gryzie Chlorka który wcześniej pokazywał że to on rządzi.. zabiera jedzenie, naskakuje na brata ... w klatce słychać ciągle piski. Co sie stało? Byli razem od początku.
boje się że któremuś coś sie stanie

hekatomba - Czw Lip 24, 2014 11:28

guminika, o ile się nie mylę, Twoje szczury mają ok. roku. Możliwe, że to, co się dzieje, jest wynikiem burzy hormonalnej. O dojrzewaniu samców, dominacji i jej przejawach możesz poczytać tutaj, a o bijatykach i sprzeczkach tutaj. Nie można wykluczyć, że zachowanie Twoich chłopców jest po prostu formą zabawy, ale tego nikt Ci na 100% nie powie, bo nie zna i nie widzi Twoich szczurów. Swoją drogą, nie wierzę, że szukając nie trafiłaś na żaden z ww. tematów ;)
Trysta - Pon Mar 02, 2015 21:36

No cóż, to chyba dość normalne. Szczury na bieżąco ustalają hierarchię. U moich chłopaków bijatyki to podstawa i jeden cały czas opiera się drugiemu, choć jak na razie to grubasek Rudolf wciąż jest alfa (mimo że zawitał w moim domu później niż Mefik). Ciekawi mnie jak to będzie z nowym maleństwem Szczerym :) Może się przecież zdarzyć że nawet taka myszka jak dorośnie przebije Rudolfa.
Póki nie leje się krew nie musisz się przejmować szamotaniną. Nie raz Rudolf i Mefik walczyli tak zawzięcie, że połowa trocin z dolnej kuwety rozsypywała się pół metra za klatkę, ale nigdy żaden nie zrobił drugiemu krzywdy.
Mimo to często ze sobą śpią, iskają się, liżą i bawią. Są jak bracia.

Layla - Pon Mar 02, 2015 22:20

Trysta, patrz na daty wpisów.
kasia2406 - Wto Mar 03, 2015 15:10

Ja mam dwie samiczki z jednego miotu . Zawsze spędzają ze sobą czas i jest jak u Twoich chłopców . Najpierw jedna była spokojna a druga rządząca . Teraz jest na odwrót więc to raczej hierarchia . Sama mam szczurki od nie dawna ,ale się domyśliłam i jak widać to prawda

[ Dodano: Wto Mar 03, 2015 15:12 ]
Trysta napisał/a:
No cóż, to chyba dość normalne. Szczury na bieżąco ustalają hierarchię. U moich chłopaków bijatyki to podstawa i jeden cały czas opiera się drugiemu, choć jak na razie to grubasek Rudolf wciąż jest alfa (mimo że zawitał w moim domu później niż Mefik). Ciekawi mnie jak to będzie z nowym maleństwem Szczerym :) Może się przecież zdarzyć że nawet taka myszka jak dorośnie przebije Rudolfa.
Póki nie leje się krew nie musisz się przejmować szamotaniną. Nie raz Rudolf i Mefik walczyli tak zawzięcie, że połowa trocin z dolnej kuwety rozsypywała się pół metra za klatkę, ale nigdy żaden nie zrobił drugiemu krzywdy.
Mimo to często ze sobą śpią, iskają się, liżą i bawią. Są jak bracia.

To tak jak u chłopaków (ludzi) Przecież też lubią się bić : )



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group