To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Opole] Siedem Zwrotek szuka domów

Cegriiz - Czw Lip 17, 2014 09:57

Off-Topic:
Justka1, guzy przysadki są hormonalne ale często związane z otyłością.

Zizollo - Czw Lip 17, 2014 10:02

kurczę staram się nie wchodzić w te tematy i nie oglądać tych słodkości ale normalnie nie da się :twisted:

chłopaki są cudni nic tylko brać i kochać :serducho:
dziewczynki oczywiście również a zauroczyła mnie Arya :D Papi gratuluję :]

w ogóle gratuluje wszystkim domkom takich małych ślicznych klusek :serducho:

hekatomba - Czw Lip 17, 2014 10:18

Off-Topic:
Cegriiz, owszem, na podstawie własnych i cudzych obserwacji dało się zauważyć zależność, o której piszesz, ale czy nie jest to wyłącznie dziełem przypadku? Czy są jakieś badania, które potwierdzają, że otyłość u szczurów predysponuje je do guzów przysadki? No, chyba że przyjmiemy dość ogólne założenie, że otyłość prowadzi do zwiększenia zapadalności na choroby nowotworowe.

nezu - Czw Lip 17, 2014 10:48

Off-Topic:
Nie tyle guzy przysadki są związane z otyłością, co otyłość z guzami, mniej więcej bo też nie do końca. Pewnie o to chodziło Cegriiz.

Nadwaga, tendencja do szybkiego tycia, czasem brzuszny typ tycia i problemy z chudnięciem - jeśli nie jest to kwestia linii i nie obejmuje obojga płci (bo tendencja do tycia nie zawsze = problemy hormonalne i większe ryzyko guza przysadki przez niej), a nie hormonów, sugeruje, że szczur ma potężne problemy z gospodarką hormonalną. Tylko tyle i aż tyle.

U samców guzy przysadki pojawiają się rzadziej, a ich geneza jest średnio znana, ale na ich pojawienie się raczej nie ma wpływu pełnojajeczność.
U mnie przysadkowcem był kastrat, przykładowo.

arolciak - Czw Lip 17, 2014 20:44

jestem chętna zaadoptować dwa samczyki, proszę o kontakt :)
Hanami - Pią Lip 18, 2014 18:38

Widzę, że niedługo wszystkie "dzieci" pójdą z domu :wink:
Papi - Sob Lip 26, 2014 22:46

Ja tam nie wiem co z tego wyrośnie, łysolek czy kręciołek ale strasznie długi ten szczur, zmutowany jakiś :P

Dziewczynki już w domu i broją na całego :mrgreen: , są mięciutkie, cieplutkie i malutkie :serducho:

karola - Nie Lip 27, 2014 16:27

Wszystkie maluszki znalazly domki więc temat do zamknięcia :)
mmarcioszka - Nie Lip 27, 2014 17:15

Cieszę się i zamykam :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group