To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Pytania początkującego

bolek - Czw Lis 06, 2014 19:23

Nie wiedzialem gdzie zadac to pytanie a patrzac na temat pozwolilem sobie zadac je tutaj. Od paru godzin mam szczurka i czy to normalne ze caly czas siedzi w jednym miejscu i nawet nie ruszyl sie do karmy i poidelka?
Jasta - Czw Lis 06, 2014 19:42

bolek, wydaje mi się, że szczurek jest po_prostu przestraszony, daj mu więcej czasu. Skąd go masz?? Ze sklepu?
A poza tym bardzo ważna sprawa - masz tylko jednego?? Szczurków nie trzyma się pojedynczo, gdyby miał kolegę to na pewno mniej by się bał. Polecam poczytanie tematów w dziale "oswajanie" a także koniecznie poczytaj o stadności u szczurków, Twój maluch bardzo potrzebuje kolegi swojego gatunku oraz tej samej płci!
Sama nie jestem ekspertem, więc mam nadzieję, że ktoś jeszcze się tu wypowie :wink:

bolek - Czw Lis 06, 2014 19:45

Dzieki a skad mam szczurka to napisalem wszystko w dziale przywitaj sie :wink:
limomanka - Czw Lis 06, 2014 22:49

bolek, zgadzam się z poprzedniczką. Szczurek dopiero do Ciebie trafił, poza tym pozbawiony towarzystwa zwyczajnie się boi. Potrzeba czasu, żeby oswoił się z nowym zapachem, miejscem, człowiekiem. Drugi ogon zdecydowanie to ułatwia.
LizaR - Wto Sty 06, 2015 13:32

Witam, jestem nowy w temacie i nie wiem w sumie nic o łączeniu szczurów.
Kupiłem niedawno szczurka ma około miesiąca, jednak wtedy nie wiedziałem że powinien mieć towarzysza ;)
Moje pytanie: Czy jeśli teraz dokupię szczurka tej samej płci to będzie w porządku (nie będą się gryźć etc.) ?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Sty 29, 2015 01:54 ]
Scaliłam z tematu zbiorczego.

Martini - Wto Sty 06, 2015 17:49

LizaR, bedzie bardziej niż w porządku. nikt Ci nie obieca, ze nie bedą sie gryźć, tym bardziej że na początku musza sobie ustalić, kto rządzi. towarzysz musi jednak byc, im szybciej, tym lepiej.
A) po pierwsze, nie kupuj, tylko adoptuj - na forum jest mnóstwo szczurów do oddania.
B) sprawdź u weterynarza, czy Twój szczurek nie jest samicą, żebyś sobie nie narobił kłopotu. Obsługa sklepów ze zwierzętami nie zawsze ogarnia takie "detale" jak płeć.

LizaR - Wto Sty 06, 2015 20:21

Martini ,
Jest jakiś konkretny wątek ze szczurami do oddania ? (szukałem ale coś nie widzę)


Może ktoś na PW ? mam parę pytań, a nie chcę wszystkiego pisać w osobnych wątkach :X

AnetkaW - Wto Sty 06, 2015 20:38

ja bedę miała gromadke za 4 tyg :P do oddania w dobre ręce
LizaR - Wto Sty 06, 2015 22:04

AnetkaW skąd jesteś jeśli mogę spytać :) ?

[ Dodano: Wto Sty 06, 2015 22:07 ]
Po poprzednim zwierzaczku (chomiku) został mi kołowrotek, czy nadaje się do zabawy dla szczurka ?

smeg - Wto Sty 06, 2015 22:30

LizaR, szczurów do adopcji możesz poszukać też na stronie Szczurze Adopcje albo w dziale Oddam na tym forum ;)

Co do kołowrotka - musi mieć min. 30 cm średnicy (ew. 28 cm ujdzie dla drobnych samiczek, to i tak największy rozmiar dostępny w polskich sklepach), żeby szczur mógł w nim biegać bez szkody dla kręgosłupa, musi też być "pełny", czyli bez pręcików. Większość szczurów jednak i tak nie przepada za kołowrotkami ;) http://forum.szczury.biz/...?t=4632&start=0 - tu jest ogólny temat o kołowrotkach.

limomanka - Wto Sty 06, 2015 22:55

LizaR napisał/a:
mam parę pytań, a nie chcę wszystkiego pisać w osobnych wątkach :X

Po to są założone konkretne tematy, żeby w nich pytać, więc śmiało :)
Gdybyś potrzebował pomocy, możesz też pytać kogokolwiek z moderacji, chętnie pomożemy. W razie czego zapraszam również na pw :)

LizaR - Śro Sty 07, 2015 00:11

Hm to wygląda na to że muszę zdjąć kolowrotek bo troche za maly i z precikami a mój szczurek już na nim smiga xD

[ Dodano: Sob Sty 31, 2015 15:18 ]
Czy szczury różnią się ostateczną wielkością w zależności ras ?

Layla - Sob Sty 31, 2015 19:02

LizaR, szczury nie mają ras, a odmiany. Wielkość to kwestia osobnicza. Jedyne szczury celowo miniaturyzowane to szczury dwarf (o ile wiem, niedostępne w Polsce).
limomanka - Nie Lut 01, 2015 15:22

Zazwyczaj też fuzzy - szczury bezwłose - są mniejsze. Ale zgadzam się z Layla, to cecha osobnicza.
Layla - Pon Lut 02, 2015 07:24

limomanka, niby fuzzy mniejsze, choć to też kwestia braku włosów i efektu optycznego ;) Ja mam półkilowego sensownego fuzza ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group