To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Vilmie Premium

cornflakegirl - Sob Maj 24, 2014 09:33
Temat postu: Vilmie Premium
aniucha0711 napisał/a:
Używałam karmy Vilmie, ale niestety ostatnio 2 paczki miały mole


a gdzie zamawiałaś? W zooplusie?

aniucha0711 - Sob Maj 24, 2014 17:41

Tak, w zooplusie :?
nimka - Sob Maj 24, 2014 23:08

Ja Vilmie kupuję od mmarcioszki i mam bez moli :P
Specjalnie nie zamawiam w zooplusie, bo wszystkie sygnały o paczkach z molami były właśnie od osób, które kupiły vilmie w zooplusie...

Pyl - Sob Maj 24, 2014 23:12

nimka, a mmarcioszka skąd ma?
mmarcioszka - Sob Maj 24, 2014 23:58

Pyl, mmarcioszce przywozi karmę w znacznym nadmiarze kolega z Niemiec ;)
Pyl - Nie Maj 25, 2014 09:02

mmarcioszka, dzięki za info. A w Niemczech jakie jest źródło tej karmy jeśli to nie tajemnica?
Zastanawia mnie tylko logika tego co napisała nimka - wychodzi, że mole są "wszczepiane" do karmy w zooplusie? Albo do zooplusa celowo producent wysyła gorszą karmę? Bo opakowania są szczelne...

Anonymous - Nie Maj 25, 2014 09:30

Pyl, znając nasze "realia gospodarcze" istnieje możliwość że Zooplus kupuje towar np. przeterminowany bo tańszy :) lub że towar jest po prostu u "nas" pakowany, konfekcjonowany :) .
Niestety specyfiką "naszych biznesmenów" są "oszczędności" .
NP sprowadzono wagon proszku do prania "luzem" a u nas "uzupełniono" go kredą ,piaskiem lub innymi "wypełniaczami" i sprzedano 3 wagony już w "opakowaniach" :P
Dlatego ludzie często porównujący ten sam wyrób zakupiony np. w Niemczech i RP. stwierdzają koszmarne pogorszenie jakości towaru tej samej marki zakupionego w RP.

W tym wypadku należało by ustalić czy Zooplus pozyskuje towar bezpośrednio od producenta czy może tylko od pośrednika lub od kogoś kto kupił "licencję" na pakowanie bądź produkcję karmy.
Pyl napisał/a:
że mole są "wszczepiane" do karmy w zooplusie? Albo do zooplusa celowo producent wysyła gorszą karmę?
To oczywiście jest całkowicie surrealistyczne :lol: . Muszę przyznać że masz znakomite poczucie humoru !!! :lol:
nimka - Nie Maj 25, 2014 10:27

Jak dla mnie to mole mogły być zapakowane do wieeeeelu paczek karmy Vilmie na raz (przy pakowaniu w worki, dodam dla pewności), niechcący, i zooplus sprzedaje ciągle tą samą "zamoloną" serię karm. I tyle. Po prostu mają i chcą sprzedać, trudno, że we wszystkich są mole. A w tych szczelnych paczuszkach to nie jest wystarczająca ilość powietrza, żeby mole nie zdechły?

Jak ma być przeterminowany, jeśli jest data ważności nadrukowana? To nie przestępstwo jest?

A Vilmie nie jest marką, na którą wyłączność ma zooplus?

Oluś - Nie Maj 25, 2014 23:03

Off-Topic:
Całkiem niedawno zamówiłam 14 kg vilmie z zooplusa i moli nie ma. Chyba to raczej zależy od partii na jaka się trafi...

Pyl - Pon Maj 26, 2014 00:26

To ja może zadam inne pytanie - gdzie jeszcze poza zooplusem i mmarcioszką można dostać Vilmie? I ile osób kupuje Vilmie z innych niż wymienione źródeł?
ney - Pon Maj 26, 2014 01:44

Ja nie widziałam Vilmie nigdzie poza zooplusem, ale też niedawno kupowałam i było ok, moli zero.
Devona - Wto Maj 27, 2014 22:29

irnik napisał/a:
Pyl, znając nasze "realia gospodarcze" istnieje możliwość że Zooplus kupuje towar np. przeterminowany bo tańszy :) lub że towar jest po prostu u "nas" pakowany, konfekcjonowany :) .
Niestety specyfiką "naszych biznesmenów" są "oszczędności" .
Nie kwestionuję polskiej "zaradności" ;) , ale Zooplus jest niemiecką firmą i zamówione artykuły przyjeżdżają do Polski właśnie z tego kraju, z oryginalnym etykietami w języku niemieckim.

mmarcioszka, a kolega kupuje hurtowo czy detalicznie?

Devona - Wto Maj 27, 2014 22:31
Temat postu: Vilmie
Wydzielone z tego wątku: http://forum.szczury.biz/...r=asc&start=435.
mmarcioszka - Wto Maj 27, 2014 22:49

Devona, hurtowo.
wilczek777 - Śro Maj 28, 2014 08:44

Ja już sporo worków tej karmy przerobiłam i nigdy problemu nie było. Właśnie schodzi pierwsza paczka z kolejnej partii ale nie widać, żeby coś było nie tak a worki są aż zassane próżniowo o.0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group