To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - PODEJRZEWASZ CIĄŻĘ U SZCZURA? ZADAJ PYTANIE!

Albireo - Śro Lut 07, 2018 20:54

Szewczyk, w Trójmieście jest sporo zaszczurzonych osób, więc myślę, że nie będzie problemów z pożyczeniem klatki :) Albo poszukaj jakiejś tymczasowej na OLX, czasem trafiają się fajne okazje.
Szewczyk - Pon Lut 19, 2018 18:21

Mała była dziś u weterynarza, nie jest w ciąży, także jakimś cudem się udało :) Musimy je jeszcze chwilę potrzymać oddzielnie aż troszkę podrośnie i ją wysterylizujemy, dzięki za pomoc!
jafree - Czw Lut 22, 2018 23:31

Senthe napisał/a:
Najlepiej zorganizować od razu kastrację aborcyjną.

Aborcja w wypadku zwierząt powinna mieć miejsce tylko w przypadku zagrożenia życia samicy.

Pyl - Pią Lut 23, 2018 00:15

jafree, pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoim zdaniem. Ciąża u zbyt młodej samicy jest wskazaniem do kastracji aborcyjnej. Tak samo jak niechciana ciąża czy pochodząca z krycia wsobnego. Walka z nadmiarem niechcianych zwierząt to nie tylko tworzenie schronisk - to też, a nawet głównie kontrola rozrodu.
Na szczęście każdy ma prawo do swojej własnej oceny według swojego sumienia i do podjęcia własnej decyzji. Nikt tu nikomu nie narzuca kastracji jako jedynego rozwiązania, ale jest to jedna z możliwych i dopuszczalnych prawem możliwości.

jafree - Pią Lut 23, 2018 00:24

Gdyby każdy miał głowę na karku i sumienie, nie było by niechcianych zwierząt i nie było by aborcji. Niestety realia są inne, a szkoda. Ostatnio rozmawiałem ze znajomą, która kupiła ciężarnego szczura a sprowadzone na świat dzieciaki zostały wydane do zoologa mimo pokazania jej strony adopcyjnej na fejsie...
Senthe - Pią Lut 23, 2018 03:12

jafree napisał/a:
Senthe napisał/a:
Najlepiej zorganizować od razu kastrację aborcyjną.

Aborcja w wypadku zwierząt powinna mieć miejsce tylko w przypadku zagrożenia życia samicy.

Jesteś lekarzem weterynarii, że wydajesz tak kategoryczne osądy?

jafree - Pią Lut 23, 2018 06:28

Jestem informatykiem, nie weterynarzem, ale mówię jakie mam osobiste odczucia co do aborcji.
FaerielDeVille - Pią Lut 23, 2018 17:23

jafree, szczur to nie człowiek, więc powinieneś nieco zweryfikować etyczną stronę swoich odczuć.
Senthe - Pią Lut 23, 2018 17:47

W ogóle powinieneś zrewidować, właściwie to w odniesieniu do ludzi zwłaszcza.
FaerielDeVille - Pią Lut 23, 2018 20:37

Weźmy pod uwagę poziom bezdomności, którą kastracja aborcyjna może zmniejszać. Skupmy się na pomocy szczurom, które już są na tym świecie i nie sprowadzajmy kolejnych, które mogą mieć nikłe szanse na dobry dom. Wchodzi też kwestia wyczerpania samicy przez ciążę + odchowanie miotu, zwłaszcza w przypadkach, kiedy samica została zapłodniona w rui poporodowej i urodzenie kolejnego miotu oraz wykarmienie go wiązałoby się ze śmiertelnym wyczerpaniem organizmu.
Weźmy też pod uwagę mioty pochodzące z niekontrolowanego inbredu, w których to młode mogą być chore genetycznie (vide mój Pchełek).
Powody można mnożyć niemalże w nieskończoność. Argument jest cały czas jeden: dobro zwierząt.

jafree - Pią Lut 23, 2018 23:35

No więc tak jak mówię, gdyby nie głupota człowieka to było by inaczej. Bo to ludzie zakładają pseudo hodowle i wydają szczury ble komu, często nieodpowiedzialnym dzieciakom, albo kupują w zoologu, bo szybciej bo łatwiej, bo matka nie chce bawić się w podpisywanie umów, bo to strasznie brzmi a przecież kto będzie płacił za leczenie, histo sekcje itd. A ja myślałem, że świadomość ludzi się zmienia, bo się wszędzie trąbi, guzik prawda jak się okazuje, ludzie dalej kupują psy z garażówek i szczury pseudo hodowli i zoologów. Jestem ciekaw czy to w ogóle się zmieni, bo jak na razie dalej istnieją tacy delikwenci.
Luinin - Sob Lut 24, 2018 09:17

jafree napisał/a:
ludzie dalej kupują psy z garażówek i szczury pseudo hodowli i zoologów. Jestem ciekaw czy to w ogóle się zmieni, bo jak na razie dalej istnieją tacy delikwenci.


Nie zmieni się. Dlaczego? Bo nikt nie chce dać 2k za szczeniaka z papierami tylko pójdą do pseudo i za 300zł kupią. A potem sie chwalą jaki dobry "Dil" zrobili...

Niestety taki żywot. Nikt nie chce zrozumieć że krycie, opieka nad ciężarnym zwierzakiem, odchowanie miotu, szczepienia, metryki i inne tyle kosztują.

A jeszcze wspominając pracę w gabinecie weterynaryjnym w małym miasteczku gdzie praktycznie co dwa dni przychodzili ludzie żeby dać Pimpusi/Nusi/Jakkolwiekzwał hormony bo ona/on chce szczeniaki bo Pimpusia(...) taka mondra, pienkna i códowna... a pies to właściwie zbiór deformacji wszelakich... Oczywiście papierów brak....

jafree - Sob Lut 24, 2018 19:57

Znajoma za czasów moich studiów kupiła shih tzu, z tyło zgryzem, oczami w kształcie bardzo wąskich migdałów i wieloma wadami, ale oczywiście super "hodowla"... To samo ze szczurami, nie wiem czemu ludziom tak ciężko umowy podpisywać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group