To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!

Mashia - Nie Sie 21, 2016 13:58
Temat postu: Wylew?
Błagam Was o pomoc. Zupełnie nie wiem co zrobić. Mój poprzedni ogonek miał wylew. Lekarz dawał leki, wiec było ok. Jadła, piła, radziła sobie jakos. Teraz mam to samo z Czarną. Tylko, że byłam u lekarza 2 dni temu. Dał dwa zastrzyki. Mówił, że ona nie jest w takim stanie, jak poprzednia. Że bedzie ok. A dzisiaj? Leży ciągle na prawym boku, nie ma siły chodzić, muszę ją sama karmić. Leki, które mi dał, nic nie pomagają. :(
agathe1988 - Nie Sie 21, 2016 14:40

Scaliłam z odpowiednim tematem.

Mashia, jakie leki dostał ogonek? Jeśli masz możliwość, udaj się jak najszybciej do polecanego weterynarza. My przez forum niestety niewiele możemy pomóc.

Mashia - Nie Sie 21, 2016 16:22

Na pewno steryd i coś jeszcze. Wiem, że muszę udać się do weta. Tylko, że on da zastrzyk i to będzie na tyle. Myślałam, że Wy może macie z tym lepsze doświadczenie i wiecie co bym mogła zasugerować wetowi. :)
agathe1988 - Nie Sie 21, 2016 16:33

Mashia, dlatego pisałam o polecanym weterynarzu. Takim, który będzie wiedział, jak pomóc.
Cegriiz - Nie Sie 21, 2016 22:18

Tutaj masz polecane kliniki z Bydgoszczy:

http://www.weterynarz-fordon.pl/ dr Kasia.
http://www.lecznicafila.pl/ p. Olga Stępka
http://klinikacentrum.pl/ - lek.wet Michał Kwiatkowski

Mashia - Pon Sie 22, 2016 08:44

Chodzę do Michał Kwiatkowskiego. ;)
Mam klatkę perfect. Nie wiem czy dać ją do chorobowki, skoro już jest taka słaba?

quagmire - Pon Sie 22, 2016 10:32

Mashia, to zależy, jak inne szczury na nią reagują.

I jakiej rady z naszej strony oczekujesz? Już nie chodzi o to, że nie jesteśmy wetami, bo zawsze można coś zasugerować. Nie napisałaś zupełnie nic odnośnie objawów - tzn napisałaś, w jakim stanie jest teraz, na co może być tylko jedna odpowiedź - idź do weta. Ale jeśli oczekujesz pomocy, to napisz, jak się zaczęło, jakie objawy Cię zaczęły niepokoić itd.

Martii1221 - Pon Sie 29, 2016 19:28

Czy to post czy odpowiedź?
limomanka - Pon Sie 29, 2016 19:29

Martii1221, nie rozumiem pytania.
Senthe - Czw Wrz 01, 2016 22:54

Solkan zaczął nagle (dosłownie z godziny na godzinę) wydawać dziwne gruchająco-skrzypiące dźwięki przy oddychaniu. Brzmi to jak ocierające się o siebie kości, skrzypiące zęby czy coś w tym rodzaju. Nie wygląda, żeby coś go bolało przy macaniu. Zachowuje się normalnie, je za dwóch, biega za pięciu. Spotkałyście się z czymś takim?
limomanka - Pią Wrz 02, 2016 09:03

Senthe, biegiem do weterynarza. Może być zwykłe przeziębienie, ale i to u szczurów potrafi rozwinąć się szybko w zapalenie płuc. U nas takie charczenie + pokładanie się na późniejszym etapie zawsze oznaczało konieczność podania furosemidu. Raz się nie udało :( Niewydolność była na tyle zaawansowana, choć objawy pokazały się bardzo późno, że Errol odszedł między dawkami leku.
quagmire - Pią Wrz 02, 2016 10:42

Senthe, raczej zakładam zapalenie górnych dróg oddechowych, ale nie zaszkodzi, gdy wet go osłucha. Ewentualnie da coś przeciwzapalnego (sama możesz spróbować z wodą z miodem i z inhalacjami).
Właśnie doświadczyłaś klasycznego gruchania :P

Senthe - Pią Wrz 02, 2016 13:49

Rano gruchanie magicznie zniknęło. Chyba po pracy i tak go zabiorę do weta. : |
quagmire - Pią Wrz 02, 2016 13:58

To (raczej) znaczy, że było nosowe. Czasami wpadnie coś do nosa i szczur grucha zanim uda mu się to wykichać. Ale skontrolować nie zaszkodzi.
Miruu - Pią Wrz 02, 2016 18:14
Temat postu: Problem ze wspinaniem się
Niestety nie wiem do jakiego działu przypisać tę sprawę dlatego przepraszam za bałagan.
Witam, mam 3 ogonki, jeden z nich zawsze był słaby i najbardziej płochliwy.
Ostatnio miał małego guzka z prawej strony, byłam u doktora który podał mu witaminy i antybiotyk. Kulka zniknęła. Od 2 tygodni po tej wizycie zauważyłam że mój ogonek ma problem z wchodzeniem po klatce, spada kiedy chce wejść na piętro. Głowę trzyma normalnie, może raz miał krew w oczku ale to od przeziębienia. Je i pije, ma apetyt, chce i ma ochotę chodzić ale widzę że coś mu przeszkadza. Sprawdzałam jego łapki o je dotykałam, nie piszczy więc raczej go nie bolą. Podczas kiedy chodzi po kanapie, czasem lekko traci równowagę, delikatnie się ruszy na bok, ale generalnie z chodzeniem problemu nie widzę. Nie mogę dostrzec co się z nim dzieje, kiedy wchodzi to bardzo mocno się trzyma... pomimo tego spada i to mnie strasznie niepokoi.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group