To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Klatki - nasze doświadczenia i problemy

limomanka - Wto Lis 01, 2016 12:07

Alexandra, pewnie, że nie ;)
Miska i poidełko wystarczą jedne, chyba, że masz wyjątkowo wysoką klatkę i masz ochotę powiesić 2 poidełka na różnych wysokościach.
Jeśli chodzi o resztę wyposażenia - szczury raczej się dzielą wszystkim, co mają, także nie musisz liczyć 1 domek na szczura, ale warto w ogóle mieć trochę bardziej zapchaną klatkę.
W ramach inspiracji przeglądnij sobie ten temat :)

edit:
teraz doczytałam, że zamawiasz Perfect maxi - tam się naprawdę dużo zmieści. Nie zostawiaj pustej klatki z jednym, czy dwoma domkami. Ogony lubią ciasnotę, a w tej klatce 2 szczury będą mogły się wręcz gonić :lol: Tutaj znajdziesz recenzję swojej klatki - wg kalkulatora jest to odpowiednie lokum nawet dla 10 ogonków :]

Alexandra - Wto Lis 01, 2016 13:05

Ok, bardzo dziękuję za odpowiedź :) W takim razie kupię jeden duży domek, a hamaki + domki z polaru to podstawa, będą wszędzie powieszone :wink: Myślę, że w tej klatce zamontuję dwa poidełka, jedno na górze, a drugie na dole, aby miały łatwy dostęp :)
Albireo - Wto Lis 01, 2016 15:57

Alexandra, pozwolę sobie tylko dodać, że sama mam Perfecta Maxi (na 3 ogony) i wieszam z 10-12 różnych hamaków, 4 koszyki, sputnik i 2 kuwety. ;) Zmieści się naprawdę dużo, gdy się pokombinuje z różnymi ustawieniami półek i pochylni. Warto zainwestować w duży zestaw hamaków albo samemu uszyć na zapas :)
quagmire - Wto Lis 01, 2016 17:25

A ja tylko podkreślę, że dla młodych samiczek będziesz raczej musiała go osiatkować.
Alexandra - Wto Lis 01, 2016 22:22

Albireo, super, u mnie również klatka będzie cała w hamakach, tunelach itp. :wink: Widziałam już zdjęcia takich http://media.mediazs.com/...401060/b800.jpg :mrgreen:
quagmire, właśnie zastanawiam się, czy roczne samiczki uciekną z 2cm odstępów? Nie wykluczone, że zdecyduję się na samce

quagmire - Wto Lis 01, 2016 22:39

Roczne, jeśli nie będą wybitnie malutkie, to już nie powinny :)
ema0505 - Czw Lis 03, 2016 20:02

Alexandra, a co do ilości kuwet, to wszystko Zalezy od Twoich ogonow. Ja musiałam w perfectxie maxi postawic 3 narożne (plus ta na dole cala wypelniona zrebkami) żeby chlopcy ladnie korzystali. Przy mniejszej ilosci chodzili tylko jak byli w pobliżu lenie jedne :P
agata245_93@ - Wto Gru 20, 2016 12:41

Czy takie Zabezpieczenie kuwety działa?:
http://allegro.pl/zabezpi...5216078224.html

Szczurki nie pogryzą plastiku?

Senthe - Wto Gru 20, 2016 13:54

A czy w tej chwili gryzą? Jeśli nie, to nie ma potrzeby w ogóle zabezpieczać plastikowej kuwety. Moje wykazują zerowe zainteresowanie wygryzaniem dziur w kuwecie, może Twoje też nie będą jej w ogóle ruszać. (W ogóle szczury większość czasu spędzają w wyższych partiach klatki, w porównaniu do np. królików - nie mają nieustannie ścianek kuwety przed paszczą.)
agata245_93@ - Pią Gru 23, 2016 21:03

Jeszcze nie wiem na co będą mieć smak.
Na razie zastanawiam się która klatkę kupić i co do niej włożyć.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group