To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Czarna samiczka self - ok. 3 miesiące

Cegriiz - Czw Kwi 17, 2014 11:42

Off-Topic:
natureminemka, dzikie myszy i norniki lubiły się łapać na masło orzechowe albo na chleb smażony w margarynie.

natureminemka - Nie Kwi 20, 2014 22:49

Dziewczynka ma aż trójkę chętnych, wybiorę oczywiście najlepszy domek. O chłopaczka póki co nikt nie pyta.

Oswajają się jak na razie bardzo powoli, dają się brać na ręce i przychodzą do mnie po smakołyk ale gwałtowne ruchy i dźwięki ciągle robią na nich duże wrażenie. Boją się przebywać poza klatką gdzieś indziej niż na rękach, chowają się do kieszeni, wchodzą do rękawów, kaptura i pod włosy, byleby za dobrze nie było ich widać ; ) Przyda się pomoc moich szczurów przy oswajaniu, ale dopiero po odrobaczeniu. Poza tym rosną zdrowo i mają apetyt choć niewiele rzeczy chcą jeść. Warzyw, owoców, twarogu czy jakiegokolwiek nabiału lub gerberka nie tykają. Karmę dla szczurów jedzą chętnie ale najbardziej gustują w kocich chrupkach ;)

Parę zdjęć z dzisiaj, głównie chłopaczek z nadzieją, że ktoś się w nim zakocha - a jest rozkoszny :)

Robiłam małe przemeblowanie w klatce i zrobiło się straszne poruszenie, więc maluchy zastygły w strachu w kąciku, a białasek schował się przed światem gdzie się dało ;)

Czarnula na widok aparatu nie widziała co począć...

Nie patrz Białek!

Głaskać pozwala się bardzo nieśmiało ; )


Śliczny wacik ochłonął i zmienił kącik :)

Napił się...

I ciekawość wzięła górę nad strachem, przyszedł obwąchać aparat

Pohasać po hamaku


I w przepływie odwagi zaglądał do mnie co chwilę :)


Gamabunta - Nie Kwi 20, 2014 23:57

Jest cudowny. :serducho: Kciukam za domek dla niego. :kciuki:
Pyl - Pon Kwi 21, 2014 00:10

Zgadzam się z przedmówczynią. Wypiękniał cudnie! Brać ludziska, którzy jeszcze możecie!
natureminemka - Wto Kwi 29, 2014 00:55

Maluchy są już po podaniu ivermektyny, właściwie po oględzinach dokładnych nie było widać ani pasożytów ani jajek, więc dostały tylko profilaktycznie. Oswajanie postępuje małymi kroczkami. Białaskowi idzie troszkę lepiej. Czarnula dalej bardzo boi się otwartej przestrzeni. Za to chętnie bryka po moich ramionach i kolanach ;) Dla niej mam już domek, czeka na transport do Poznania. Białasek wciąż wolny.

Zważyłam je 26 kwietnia. Mniejszy z początku chłopak waży już 77 g i przerósł siostrę o 7 g :) Poza tym dziś zostały rozdzielone. Malutka siedzi z moimi dziewczynami - łączenia nie było, moje laski cudownie socjalizują się z każdym szczurem od razu. Mogę obcego szczura wpuścić do nich do klatki i traktują jak swojego :)

Męska część mojego stada aktualnie siedzi z młodym razem w małej klatce, w której trzymałam wcześniej oba malce. Traktują chłopca jak dotąd przyjaźnie mimo, że zaczyna już im skakać dla zabawy po głowach ;) . To bardzo zrównoważone stado, myślę, że nie powinno być problemu również po przełożeniu do klatki docelowej, ale poczekam z tym do rana.

Doklejone 3 maja 2014:

Malutka dziś o 7.00 pojechała do Poznania i jest już w nowym domu :)

Chłopczyk nadal szuka! Jest bardzo ciekawski, czasami jeszcze ucieka, ale przy innych szczurach czuje się dość pewnie i wesoło wybiega z klatki na ręce.

Zdjęcie z łączenia po przeniesieniu do docelowej klatki, brak wyposażenia skłonił chłopców do drzemki w kuwecie ;)


natureminemka - Nie Maj 11, 2014 12:49

Mały coraz większy, i wciąż bez domku.
limomanka - Nie Maj 11, 2014 21:27

Ludzie, brać malucha!
natureminemka, wrzuciłaś go na fb Szczurze Adopcje? Jak chcesz, udostępnię tam ogonka.

natureminemka - Nie Maj 11, 2014 21:45

limomanka, udostępniłam najnowsze zdjęcie na szczurze adopcje, z tym, że nie widać go na stronie głównej, musiałby to jakiś administrator zrobić.
Oluś - Nie Maj 11, 2014 21:46

Dawno już bym go wzięła, ale mi nie wolno. ;(
Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej znalazł domek. :kciuki:

limomanka - Nie Maj 11, 2014 22:29

natureminemka, właśnie to proponuję. Wrzucam już :)
natureminemka - Śro Maj 28, 2014 22:49

A o małego nikt nie pyta :(
Oluś - Śro Maj 28, 2014 23:08

natureminemka, ech... bo on widocznie na mnie wciąż czeka. Łap PW. :wink:
Karena - Śro Maj 28, 2014 23:45

olus_165, Ooo :serducho: !
mmarcioszka - Czw Maj 29, 2014 00:44

olus_165, tak :serducho:
limomanka - Czw Maj 29, 2014 08:09

olus_165, najwyraźniej czeka :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group