To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Uwaga!

Karena - Wto Kwi 01, 2014 02:36
Temat postu: Uwaga!
Uwaga!
W drodze wyjątku publikujemy materiał o dość drastycznej treści.
W filmie występuje jedna ze znanych nam użytkowniczek prowadząca pseudohodowlę.
Widać, jak stosuje przemoc wobec zwierząt więc uprzedzamy przed włączeniem filmu osoby wrażliwe na takie treści.


https://www.youtube.com/watch?v=BROWqjuTM0g


Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuraturę lub policję. Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka. Z uwagi na to, iż jest to moralny obowiązek, to za jego naruszenie (tj. nie zgłoszenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) nie grozi żadna kara, za wyjątkiem wyraźnie prawem przewidzianych szczególnych sytuacji. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich organów.
Przestępstwa te są ścigane z urzędu, o ile tylko zostaną zgłoszone.
Jeżeli byłeś świadkiem czegoś takiego możesz sam osobiście zareagować. Możesz pouczyć krzywdzącego, że takie postępowanie jest karalne, zagrozić mu że zgłosisz to na Policję, a jeżeli Cię nie posłucha możesz sam do Policji to zgłosić. Musisz jednak udokumentować sprawę na przykład: fotografiami, nagraniem rozmowy lub mieć przynajmniej świadków tego i kontakt z nimi aby potwierdzili Twoje zeznania.

Mao - Wto Kwi 01, 2014 03:03

Wyłączyłam, nie wytrzymałam.

Na wszelki wypadek poruszyłam też znajomego prokuratora. Obiecał, że zajmie się sprawą, jak wstanie.

Pyl - Wto Kwi 01, 2014 03:45

Off-Topic:
Karena, czy materiał już został usunięty? Mi się pojawia jakiś durny teledysk...

Layla - Wto Kwi 01, 2014 07:00

Nie mogę tego znieść ;(
Szczurówka - Wto Kwi 01, 2014 08:08

Pyl napisał/a:
Off-Topic:
Karena, czy materiał już został usunięty? Mi się pojawia jakiś durny teledysk...
mi tak samo
FaerielDeVille - Wto Kwi 01, 2014 09:45

Mi też wypluwa teledysk... :P
valhalla - Wto Kwi 01, 2014 09:47

10 godzin wycia... co ona zrobiła temu rudemu? ;(
Sorgen - Wto Kwi 01, 2014 11:16

U mnie tez teledysk. O kogo chodzi bo swój typ mam ale pewna nie jestem. No i co na filmie bylo?
Vaco - Wto Kwi 01, 2014 11:16

Heheszki 2 :serducho:
agacia - Wto Kwi 01, 2014 17:22

Niezły żarcik :D
Cola - Wto Kwi 01, 2014 18:59

hahaha
jancia - Wto Kwi 01, 2014 19:05

https://www.youtube.com/watch?v=iUQJK1eXIQQ :wink:
ema0505 - Wto Kwi 01, 2014 20:43

a już się zaniepokoiłam jak przeczytałam posta :mrgreen:
NinaWi - Wto Kwi 01, 2014 21:04

hahahhahaha xd
mmarcioszka - Czw Kwi 03, 2014 20:33

Filmik wrzucony przez Karenę był oczywiście Prima Aprilisowym żartem ;)
Cieszymy się, że mamy tak czujnych, wrażliwych i umiejących się bawić forumowiczów.
Pierwszy kwietnia minął, czas wrócić do - mamy nadzieję, że na Forum nie całkiem szarej - rzeczywistości :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group