To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Miot "K" Zirrael Rattery

Sabeena - Nie Mar 04, 2007 23:27
Temat postu: Miot "K" Zirrael Rattery
W najblizszych dniach spodziewamy sie miotu ktorego szczesliwymi rodzicami zostana:

Dorotka z Potkanowa - dumbo, rex siamese seal point (himera)




oraz Garreth Beris standard, siamese seal point


nezu - Nie Mar 04, 2007 23:40

To moze wytlumacze zainteresowanym co to takiego chimera.

Czasem, choc rzadko sie to zdarza w okresie dzielenia sie komorek macierzystych jednen embrion wchlania drugi embrion, przejmujac czesc jego cech fenotypowych i drugi komplet genow.

Slowem, szczurek chimera, to ogon posiadajacy niejako dwa genomy.
Chimeryzm takiego szczura najczesciej przejawia sie swoista "trojkolorowoscia". Czyli plamami innego koloru na bazie innego typu.

W czechach bardzo popularna jest szczurzyca, chimera ktora jest hooded(kapturem) agouti, a zarazem topaz (rudy). Ma na kapturze rude i agutowe plamy. Do tego jest odd eyem.


Dorotka tymczasem jest typowa siamka agouti based, ktora posiada szereg czarnych plam na ciele.
Wyrazniejsze byly w mlodosci, moge poszukac i tu wkleic jakies foty.

Kiedy sprawdza sie mozliwe krzyzowki z takim ogonem, nalezy brac pod uwage oba genotypy.

Anonymous - Pon Mar 05, 2007 00:03

To faktycznie wiele wyjaśnia. Ale przypomina mi się co mówiłaś o trisyamie (eee... jakoś tak chyba...? :-P ). A czy chimera to career? Czy w miocie mogą być dzieciaki tricolor? Boże, Dorotka wygląda obłędnie. :serducho: :serducho: :serducho: I foty oczywiście koniecznie! Nacieszmy oczy takim cudeńkiem :)

nie doszczurzam się! nie doszczurzam się! nie doszczurzam się! nie doszczurzam się!!! :cenzura: <-< :( :zlosc:

nezu - Pon Mar 05, 2007 00:09

Chimera nie niesie sie genetycznie.
To przypadek ktory pojawia sie sporadycznie w miotach. Fenotypowo (czyli zewnetrznie) to trikolor ale genotyp ma podwojny i nie niesie sie to dalej.

Natomiast zapomnialam faktycznie dodac, ze Dorotka jest rowniez TRIAMESE ( to pewnie o to ci chodzi viss ;) )
Teraz juz tego co prawda nie widac, ale Dorotka za mlody byla siamkiem seal point varieberk, czyli miala bialy brzuch z ciapowatym wzorkiem wychodzacym na boki.
Teraz mowi o tym tylko rozowa koncowka ogona i brak ciemnych skarpetek na lapkach.
Biale znaczenia oczywiscie sie niosa, czesc maluszkow ma szanse byc triamese.

Anonymous - Pon Mar 05, 2007 00:17

Triamese, właśnie to miałam na myśli :oops: :mrgreen:

Pokaż koniecznie zdjęcia, taki rarystas :zakochany:

nezu - Pon Mar 05, 2007 00:23

A prosze bardzo, oto Dorotka troche mlodsza:







kasia_123 - Pon Mar 05, 2007 00:24

miód na moje serce jak patrze na te cuda :serducho: :serducho: ...i cholera mnie bierze jak pomyśle że nie mogę się doszczurzyć, a tak mi się marzy siamek
Oli - Pon Mar 05, 2007 00:35

A ja bede miala malca z tego miotu, ha! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Teraz musze tylko mantrowac na samca syjamka - mantrrrr... :usmiech:

AngelsDream - Pon Mar 05, 2007 00:40

Jakby to Wam powiedzieć - to nie ja, to on... 8) :P
Oli - Pon Mar 05, 2007 00:41

:hahaha: - wiecej nie dodam. :wink:
Chesti - Pon Mar 05, 2007 10:58

Angels :mrgreen: Normalnie zaraz mnie zazdrość zeżre. Gratuluję :twisted:

A rodzice przepiękni :serducho:

AngelsDream - Pon Mar 05, 2007 11:06

Chesti, ale to on - nie ja.
Sabeena - Pon Mar 05, 2007 11:15

A Dorotka je i spi, je i spi i zaraz chyba peknie taka gruba jest. Wywalila szmatki, trotki, reczniczki na jeden koniec klatki, a sama laezy rozlozona jak "placek" na drugim koncu.
Anonymous - Pon Mar 05, 2007 12:23

Szczurze mamuśki sa rozbrajające i przesłodkie :serducho: :serducho:

Off-Topic:
Angels, jaaaassnee ;)

AngelsDream - Pon Mar 05, 2007 12:24

Off-Topic:
Viss, spytaj jak nie wierzysz :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group