To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Recenzje klatek...

Mangalarga - Nie Cze 01, 2008 14:27

1. Zdjęcia:
zdjęcie producenta; zdjęcie mojej klatki

2. Nazwa:
Klatka dla szynszyla/koszatniczki (kupiona u zoohandel24h)

3. Przeznaczenie:
klatka tymczasowa/dobudówka/chorobówka

4. Rozmiary klatki:
wg. producenta: dł. 60cm; gł. 36cm; wys. z kuwetą 55 cm
zmierzone przeze mnie: dł. 57,5 cm; gł. 36 cm; wys. 51 cm (w tym wys. kuwety 10,5 cm)
Odstęp między prętami: 1cm

5. Plusy klatki:
+ ocynkowana (nie obłazi)
+ stabilna
+ posiada kratę nad kuwetą, którą można swobodnie wyjąć
+ łatwo się myje (m.in. mieści się w wannie)
+ solidnie zrobiona, pręty są mocno połączone, nie wyginają się

6. Minusy klatki:
- dość małe drzwiczki (12,5x12,5cm) czasem stanowią problem przy manewrowaniu wewnątrz
- górne drzwiczki otwierają się "do mnie"
- zaczepy trzymające kuwetę bardzo ciężko się zapinają (ale to może być wada w moim egzemplarzu, można spróbować trochę odgiąć kombinerkami), z tego względu nie noszę jej za uchwyty.
- drewniane półki (ale można je wymienić)

7. Uwagi:
Klatka była zdecydowanie tańsza niż inne o podobnych rozmiarach. Dla moich panien jest w sam raz, nawet gdy muszą zadowolić się krótszym bieganiem, mogą w niej poszaleć. Również dla mnie jest idealna, z większą miałabym problemy z doniesieniem do łazienki na mycie. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolona :)

Anonymous - Pon Lis 17, 2008 12:47

1.
Zdjęcie producenta
2. Nazwa.
Furet XL, Ferplast
3. Przeznaczenie.
Według kalkulatora na 9 ogonów.
4. Rozmiary klatki.
80 cm x 75 cm x 86,5 cm
Odstęp między prętami 1,5 cm
5. Plusy klatki.
- rozkładana
- bardzo duża
- malowana
- dość łatwe montowanie sprzętów
- 2 pary bardzo dużych drzwiczek (ja się mieszczę przez nie ;) )
- bardzo solidna i stabilna
- nie jest ciężka wbrew pozorom
- dużo wyposażenia w cenie klatki
- bardzo dobra jakość wykonania
6. Minusy klatki.
- duża i zajmuje dużo miejsca
- 3 para drzwiczek nie byłaby złym pomysłem
- klatka nie wejdzie do wanny/pod prysznic bez rozłożenia i przez to bardzo ciężko i mozolnie się ją myje
- bardzo nieporęczna
- cena
7. Podsumowanie.
Wspaniała klatka na duże stado. Samiczek zmieści się więcej od samców.
Złożyłam ją w 5 minut, ale rozkładanie jest już długie. Jak na tak dużą klatkę jest naprawdę bardzo stabilna, byłam zaskoczona.
Mnie cieszy przede wszystkim, że jest malowana. Czyszczenie jej nie zajmuje chwili i bywa trudne, jednak jest to nadal jedna z lepszych klatek o tych gabarytach.

I recenzja użytkowniczki Morgana551 (29-04-2014):

1. Zdjęcia


2. Nazwa
Ferplast Furet XL
3. Przeznaczenie: klatka stała na 8-10 szczurów (zależy od kalkulatora)
4. Rozmiar klatki: 80 cm x 75 cm x 86,5 cm
Odstępny między prętami: 1,5 cm
5. Plusy klatki:
:arrow: duża
:arrow: solidna
:arrow: malowana
:arrow: składana
:arrow: baardzo duże drzwiczki
6. Minusy klatki
:arrow: nieporęczna
:arrow: ciężka
:arrow: nie mieści się w drzwiach (mogłaby być węższa i wyższa).
:arrow: trudna w sprzątaniu
7. Uwagi.
Składanie tej klatki od zera jest dziecinnie proste ale jak dla mnie największym problemem jest sprzątanie. Za każdym razem muszę oddzielać klatkę od kuwety z tym problemu jako tako nie ma gorzej w drugą stronę... Czasem jest problem aby włożyć klatkę z powrotem do kuwety. Po pół roku użytkowania klatka wygląda prawie jak nowa. Pomijając kilka miejsce gdzie farba odeszła dzięki ząbkom :twisted: . Najtaniej klatkę można kupić za 550zł. Jednak zazwyczaj jest ona za ponad 700zł.... Jestem zadowolona z tej klatki. Jednak gdybym miała jeszcze raz kupować to pewnie nazbierałabym pieniądze na Royal Suite 95 Double firmy Savic.

(poprawiłam błędy ort. - limomanka)

babyduck - Wto Gru 02, 2008 21:11

1. Zdjęcie producenta
2. Ferplast - Cincilla Super Chrom
3. wg kalkulatora na 4-6 szczurów (zależnie od wyposażenia)
4. 80/70/50 cm
odstęp między prętami 1,5 cm
5. Plusy klatki
- duża
- ustawna, łatwo w niech montować "umeblowanie"
- ma duże drzwi z przodu i na górze
- solidnie wykonana
- stabilna
- ma głęboką kuwetę, więc szczury rozsypują mniej ściółki
6. Minusy klatki
- ciężka
- ocynkowana
7. Podsumowanie.
Klatkę mam od kilku miesięcy i jestem z niej bardzo zadowolona. Wprawdzie mycie jej zajmuje trochę czasu, bo jest duża i ocynkowana, ale duże drzwiczki i łatwy dostęp rekompensują wszystko.

Niamey - Pią Lut 13, 2009 01:24

1.

2. ZESTAW KLATKA DLA SZYNSZYLA,KOSZATNICZKI,FRETKI (nazwa z Allegro)
3. Na ile szczurów klatka jest przeznaczona: 4-6 (zależnie od płci, wyposażenia, wielkości ogonków)
4. 80x47x100 (dł.x szr.x wys.)
Odstęp między prętami: 1.8cm
5. Plusy klatki
-duuuża
-zdejmowany i uchylany dach, duże drzwiczki = łatwy dostęp praktycznie wszędzie
-jest duża, ale dość zgrabna i ma dobre proporcje
-głęboka kuweta
-ładna
-metalowy stelaż jest składany na płasko, więc przy ewentualnej przeprowadzce będzie wygodniej
6. Minusy klatki
- dość duże odstępy między szczebelkami, ale 8 tyg. szczurka nie przechodzi, więc akurat dla mnie nie jest to problem - aktualizacja - mała potrafi przechodzić między prętami, tyle, że b. rzadko to robi
-czasem przy zakładaniu metalowego stelaża na kuwetę coś tam się wygina i trzeba się wysilić, żeby dopasować, ale w sumie bez większych problemów
7. Jak na razie jestem zadowolona z klatki (choć to świeży nabytek). Jak na swoje gabaryty jest łatwa w obsłudze i niewiarygodnie tania, daje mnóstwo możliwości do zaaranżowania, a szczury mają pełno miejsca. Polecam

Anonymous - Pią Mar 20, 2009 10:48

1. Zdjęcia
zdjęcie ze strony sklepu
2. Nazwa
Quadra (firmy Ferplast)
3. Przeznaczenie
wg kalkulatora 7 szczurów
4. Rozmiary klatki (faktyczne)
wys 51,5cm, szer 80cm, dł 75 cm (52x80x74)
Odstęp między prętami 2 cm
5. Plusy klatki
- duża
- dwoje drzwiczek, mniejsze i większe, dają dobry dostęp
- poręczna mimo dużej kuwety, bo niska
- bardzo stabilna
- składana, szybko się ją składa i rozkłada
- malowana
- niska, staruszki nie spadają
- wysoka kuweta
- ustawna, łatwo zamontować co się chce
- mimo gabarytów łatwo i szybko się ją myje
- cena
6. Minusy klatki
- odstęp między prętami może być problemem przy malcach
- zajmuje sporo miejsca
7. Podsumowanie
Ja jestem strasznie zadowolona. Dla mnie jest to klatka idealna,wreszcie. Szczury mają dużo miejsca dla siebie, wysokość nie jest minusem. Jest szeroka i długa, ale montowanie wyposażenia nie jest wysiłkiem, a tym, którzy przyczepią się do wielkości drzwiczek powiem, że nie utrudniają one życia, dostęp jest dobry i łatwy, a wszystko to dzięki temu, ze jest niska, to bardzo ułatwia obsługę klatki.
Ma przesuwane drzwiczki, które strasznie mi się podobają, są bardzo wygodne i nie zawadzają otwarte.
Wyczyściłam ją w 20 minut i jestem pod wrażeniem. Zarówno góra klatki jak i kuweta wchodzą do wanny bez żadnego problemu, czas mycia skraca się do minimum. Jest wygodna i poręczna w użytkowaniu. No i jak każda ferplastowa ma farbę nie do zdarcia. Rewelacja!

nezu - Śro Kwi 08, 2009 12:33
Temat postu: Re: Recenzje klatek...
1. Zdjęcia
Zdjęcie producenta:


2. Nazwa
IMAC Ferret Flat

3. Przeznaczenie
Klatka stała dla 3-4 szczurów (w zależności od wyposażenia,płci ogonków)

4. Rozmiary klatki
Realne:
wys:60 cm, szer:48 cm, dł:78 cm
Opisane przez firmę:
wys:60,5 cm, szer: 48,5 cm, dł: 80 cm
Odstęp między prętami 2.2 cm

5. Plusy klatki
- bardzo wygodna w myciu
- mocne, dobrze pomalowane pręty
- duże, mocne, trudno otwieralne drzwiczki
- głęboka kuweta z solidnego plastiku
- dość lekka jak na swoje wymiary i wygodna w przenoszeniu
- świetne plastykowe półki w zestawie(rur nie sprawdzałam, ja kupiłam klatkę używaną, bez nich w zestawie :( )

6. Minusy klatki
- cena może być dla niektórych barierą
- odstępy między prętami, dla maluchów za duże. Mogą się przeciskać.
- brak drzwiczek u góry klatki, są tylko z boku
- plastykowe zaczepy, niby mocne, ale boję się że moje baby je kiedyś przepiłują...

7. Podsumowanie.
Jestem z niej zadowolona. Nawet bardzo. Łatwo się czyści, ma bardzo mocną farbę, jest ergonomiczna i mieści się na półce na której stoi w moim pokoju. Jest "ze mną" od prawie 2 lat i świetnie się spisuje. Dodałabym może drugie drzwiczki u góry klatki, byłaby łatwiej dostępna, ale te z boku też wystarczą, są duże i umożliwiają swobodne operowanie przedmiotami w klatce.
Polecam. :)

harpoonka - Nie Cze 14, 2009 01:39

1. Zdjęcia
Przykładowa fotka, znaleziona w necie

2. Nazwa
Critter 3

3. Przeznaczenie.
Klatka na 5-7 szczurów (zależnie od wyposażenia, płci ogonków)

4. Rozmiary klatki (w centymetrach).
110cm x 70cm x 45cm
Odstęp między prętami 2cm x 2cm (pręty ułożone są w kratkę)

5. Plusy klatki
- klatka jest duza i mozna ja swobodnie urzadzic wedle wlasnego (lub szczurkow) uznania
- maly odstep miedzy pretami oraz ich ulozenie - nawet maluchy sie nie wydostana, a wszelkie hamaki, rury, czy zabawki bardzo latwo zamontowac w srodku
- posiada otwierany dach
- metalowa kuweta, ktorej szczurki nie przegryza
- kratka nad kuweta (mozna wyjac, jesli sie komus nie podoba)
- klatke mozna zlozyc na plasko (przydatne przy przeprowadzce, czy gdy po prostu klatka stoi nieuzywana)
- pieterka sa zrobione z malej kratki (1cm na 1cm) co ulatwia szczurkom poruszanie sie i jest wygodna
- kuweta nie stoi bezposrednio na podlodze
- jesli wlozyc wszystkie drabinki i pieterka do srodka, klatka nadaje sie rowniez dla starszych szczurkow, ktorym sprawia trudnosc wspinanie sie

6. Minusy klatki
- jest ciezka, masywna
- nie miesci sie do wanny, tragiczna przy duzym sprzataniu
- dosc trudno ja zlozyc po rozmontowaniu (zdecydowanie trzeba poprosic kogos o pomoc)
- drzwiczki sa spore jednak otwierane do wewnatrz, co znacznie utrudnia manewrowanie w srodku (jednak raczej latwo mozna zmienic ich ulozenie)
- prety rdzewieja, jednak po dluzszym uzytkowaniu

7. Podsumowanie
Ogolnie jestem z klatki bardzo zadowolona! I szczuraski tez nie narzekaja. Jest przestronna i swietnie mozna ja urzadzic.
Nie wiem, czy klatke mozna dostac w Polsce. W UK mozna ja nabyc w wiekszych sklepach - moze recenzja komus sie przyda :)

madzial13 - Sob Cze 20, 2009 15:06
Temat postu: klatka dla szczurów Tom firmy Marchioro
1. Zdjęcie
zdjęcie producenta:


zdjęcie mojej klatki:


2. Nazwa: klatka dla szczurów Tom

3. Liczba szczurów wg. kalkulatora: 5

4. Wymiary: 82 x 51 x 80 cm
Odstępy: 1.1 cm

5. Plusy klatki:
- duża i przestronna
- w załączeniu: 3 plastikowe półki, 3 wentylowane rury, które można dowolnie łączyć i wieszać; poidło, karmnik, domek, uchwyt na zieleninę; schodki; uchwyty
- duże drzwiczki z przodu 25 cm x 38 cm, w którym umieszczone są drzwiczki małe; drzwiczki ciężkie do otwarcia dla szczurów;
- estetyczna: beżowa kuweta, bardzo solidna i stabilna oraz zielone (w naszym przypadku) pręty. Jak w przypadku większości lakierowanych klatek, pręty nie hałasują tak jak zwykły ocynk.
- na każdym boku klatki pręty poziome, co ułatwia szczurom wspinanie;
- łatwa możliwość zamontowania dodatkowym elementów;
- przezroczyste tunele dające możliwość obserwacji śpiących szczurów'
- wysoka kuweta - przy trocinach trochę się wysypywało, gdy dziewczyny się goniły, ale żwirek nie wysypuje się wcale;
- łatwa w myciu ze względu na to, że wszystkie elementy są plastikowe i nie trzeba ich demontować (mycie zajmuje mi max. 20 minut);
- plastikowe uchwyty ułatwiające przenoszenie;

6. Minusy klatki.
- brak drzwiczek na górze - to właściwie jedyny minus, bo gdy trzeba podać jedzenie, albo zmienić ręczniki, to towarzystwo od razu pcha się do wyjścia.
- jak w przypadku każdej dużej klatki, trzeba opracować strategię mycia w małej łazience

7. Podsumowanie:
Gdyby miała drzwi na górze - byłaby wprost idealna. Ponieważ jest bardzo estetyczna, nie budzi niechęci odwiedzających, którzy nie rozumieją jak można mieć w domu szczury.
Jestem z niej bardzo zadowolona i szczurki także :mrgreen:

agacia - Pią Maj 28, 2010 22:12

1. Zdjęcia
zdjęcie producenta

zdjęcie mojej klatki

2. Nazwa
Ferplast Furat
3. Według kalkulatora na 4 szczury
Ja mam 3 samce, ale jeszcze jeden spokojnie się zmieści, a samiczek wg mnie może być 5
4. Rozmiary klatki
wg producenta 78x48x70 cm ale kuweta jest ciut mniejsza, bo się zwęża lekko
odstępy między prętami 1,5cm
5. Plusy klatki:
- duże drzwiczki zapewniające dobry dostęp do klatki; mogę przez nie głowę do środka wsadzić
- cały otwierany sufit, co również daje dobry dostęp do klatki
- klatka jest duża i można ja fajnie urządzić
- małe odstępy między prętami, przez które nawet maluszki nie przejdą
- sprytne, bezpieczne zamknięcie drzwiczek, którego żaden szczur nie otworzy. Przy otwieraniu na początku trochę się męczyłam, bo trzeba odgiąć 2 pręty, ale już doszłam do wprawy :)
- wysoka kuweta, z której ściółka się mniej wysypuje
- no i wielki plus dla mnie, ze mieści mi się idealnie na komodzie, ale pod tym względem wybierałam klatkę
- kuweta mieści mi się w prysznicu czy wannie
- łatwo się składa i rozkłada
6. Minusy klatki:
- cena, chociaż myślę, ze klatka jej warta
- mała odległość między prętami, bo rurka od poidełka, zwłaszcza tego dodanego do klatki, ciężko wchodzi miedzy pręty i są lekko odgięte. Przez to przy zakładaniu i wyciąganiu woda się rozchlapuje
- poidełko dodane do klatki, przynajmniej to moje, bo jak nie naleję wody do pełna to cieknie, a ma 0.5l :( No i na fotach producenta było z tym plastikowym mocowaniem, a dostałam z drutem :roll:
7. Podsumowanie
Z klatki jestem bardzo zadowolona. Fajnie można ją urządzić i szczurki mają dużo miejsca. Na początku planowałam wziąć ta popularną klatkę 70x40x80, ale odstraszyły mnie od niej małe drzwiczki, a ta ma idealne. No i szukałam klatki, która zmieści się na komodę miedzy ścianą i szafą, a ta mieści się idealnie. Polecam :)


Klatka do kupienia już tylko używana - producent zmienił nieco jej wygląd i parametry. Recenzja nowej wersji o nazwie Ferplast Furat tutaj

susurrement - Pią Maj 28, 2010 23:43

1. Zdjęcia
producenta:


moje:


2. Nazwa
SAVIC Royal Double Suite 95

3. Przeznaczenie.
wg kalkulatora na 12 szczurów, wg mnie do 14 samic maksymalnie.

4. Rozmiary klatki.
Całość: 95 x 63 x 159 cm
Klatka: 95 x 63 x 120 cm
Odstęp między prętami: 16 mm.

5. Plusy klatki
*łatwa i przyjemna w sprzątaniu dzięki dużym drzwiczkom i idealnym dostępie do każdej części klatki
*duża, przestronna
*ładna i estetyczna
*w każdej chwili ma się dostęp do każdego miejsca a co za tym idzie - do każdego szczura; gdy się coś dzieje można zareagować natychmiast
*bardzo porządnie wykonana, a każdy szczegół dopasowany
*półeczka na dole jest ekstra :)
*można przedzielić na pół i trzymać dwa oddzielne stada
*wg mnie dobry odstęp między prętami, maluchy raczej nie wyjdą
dodane przez Martini:
*miękka, elastyczna kuweta - łatwo umyć w większym zlewie lub w kabinie prysznicowej
*porządne kółka - nie zostawiają śladów na jasnym parkiecie:) Naprawdę:)
dodane przez smeg:
*świetnej jakości farba, nie odpryskuje nawet gryziona przez szczury, a i dźwięk piłowania prętów przez zęby jest dużo mniej uciążliwy, niż przy ocynkowanej klatce ;)
*bardzo łatwo przeciera się pręty szmatką, chyba również dzięki farbie, brud gładko odchodzi, zupełnie nie mam potrzeby rozkładania jej i mycia w wannie - przez prawie rok używania nie zrobiłam tego ani razu, a klatka jest czysta
*bardzo łatwy mechanizm przyczepiania i odczepiania półek - właściwie wystarczy je tylko położyć na uchwycie - są stabilne, a jednocześnie odczepienie ich i opłukanie wodą to kwestia kilkunastu sekund.
*kraty pod kuwetami uniemożliwiają szczurom ucieczkę nawet po wygryzieniu dziur w plastikowych elementach klatki

6. Minusy klatki
*bardzo droga, ale jak dla mnie najlepsza (to chyba najdroższa dostępna w Polsce klatka dla gryzoni/fretek)
*okrutnie ciężka także nie podjęłabym się np zaniesienia części do wanny (cała klatka waży 50 kg)
*dość trudna w złożeniu
*niska kuweta (ale można zastosować kuwety narożne i problem z głowy)
dodane przez Martini:
*miłośnicy tarasów mogą być niezadowoleni: mają jedną płaszczyznę mniej do zawieszania tarasów, instalacja tarasu pojedynkę wymaga trochę gimnastyki (i długich rąk). Niższa osoba może mieć z tym problem.
*ciężko o części zamienne (głownie chodzi mi o kuwety) w Polsce - towar mocno niszowy
*trzeba pamiętać, aby seniorom zapewnić swobodne i wygodne wyjście z klatki - co wymaga wyjęcia z niej drabinki albo przystawienia jakiegoś sprzętu. Z drugiej strony, wysokość jest plusem dla szczurzej młodzieży;)
dodane przez smeg:
*plastik, z którego są zrobione kuwety bardzo "smakuje" szczurom, plastikożerne ogony szybko wygryzą w nim dziury; co dziwne - półek u mnie zupełnie nie tknęły

7. Podsumowanie.
dla mnie klatka - ideał. wcześniej miałam Ferplast Furet Towera i byłam bardzo niezadowolona głównie przez ciężkie sprzątanie i słaby dostęp do zwierząt.
cena niestety robi swoje, ale wg mnie warto na nią odkładać.
w Polsce dostępna obecnie jedynie w ZOOPLUSIE za 1 499,00.
ew w czasie promocji 1 299,00.

Anonymous - Sob Lip 31, 2010 11:17

1. Zdjęcia.


2. Nazwa.
Casita 120, Ferplast (także Casita 80 - ok. 160 zł oraz Casita 100 - ok. 200 zł)

3. Przeznaczenie.
Wg kalkulatora na 9 szczurów, ja fanką kalkulatora nie jestem, bo wiele zależy od tego czy to samce czy samice, a przede wszystkim od zagospodarowania przestrzeni. 10 samiczek też się tam wygodnie rozlokuje.

4. Rozmiary klatki (w centymetrach).
119 x 58 x 61 cm
Odstęp między prętami.
2,2 cm

5. Plusy klatki.
- wysokiej jakości produkt
- składana
- stabilna
- łatwo umyć, wchodzi do wanny i pod prysznic
- góra klatki to dwie pary drzwi, daje to pełen dostęp do klatki i zwierząt
- malowana, farba nie do zdarcia
- bardzo łatwa w składaniu
- wzornictwo cieszy oko
- daje bardzo wiele możliwości aranżacji wnętrza
- w sumie 3 pary drzwiczek
- przednie drzwi są przesuwane i jest to bardzo wygodna opcja
- w wyposażeniu jest fajny duży domek, duże poidło, miseczka (i paśnik)
- jak do każdej klatki Ferplasta pasują do niej rury i półki tejże firmy
- wszystkie sprzęty bardzo łatwo się montuje i demontuje
- wysoka kuweta
- przydatne uchwyty po bokach

6. Minusy klatki.
- duża
- dość ciężka
- w całości nieporęczna
- duże odstępy między prętami, maluchy mogą wychodzić
- duże odstępy przy bocznych uchwytach:


7. Podsumowanie.
Podsumowując ujmę też Casitę 80 (78x48x58 cm) i Casitę 100 (96x57x56 cm), bo poza gabarytami i górną częścią, w 120 podzieloną na pół, niczym się nie różnią.
Klatki sobie bardzo chwalę. Łatwo je umyć i nie robi się z tego godzinna mordęga, po zdjęciu góry wszystko wchodzi do wanny i mycie zajmuje z 20 minut.
Można do nich zamontować bez problemu rury, hamaki, domki i półki, na wszystko jest miejsce. To są bardzo funkcjonalne i ustawne klatki.
Od niektórych użytkowników 120 słyszałam, że szczury wychodzą bocznymi dziurami przy uchwytach, więc trzeba to wziąć pod uwagę, nie jest to jednak regułą. U mnie ani w 80 ani w 100 się to nie zdarzyło.
Klatki są stabilne i zwyczajnie bardzo ładne.
Dla mnie, poza Quadrą to druga klatka idealna.

aneewayz - Nie Sie 01, 2010 21:42

1. Zdjęcia
Zdjęcie ze strony sklepu

2. Nazwa (jeśli klatka posiada).
Chinchilla and Degu Cage by Thickets House

3. Przeznaczenie
Wg kalkulatora 6 ogonków

4. Rozmiary klatki (w centymetrach).
60 x 92 x 47cm.
Odstęp między prętami. zamiast pretów sa male kwadraciki

5. Plusy klatki (najlepiej od myślników).
- najwazniejsze duze otwierane drzwiczki, prawie na cala wysokosc klatki, otwierane w ten sam sposob jak drzwi w domu, zamykane na sprezynke (dzieki tym drzwiczkom jestem w stanie siegnac w kazdy róg klatki)
- metalowa wysuwana kuweta, latwa w czyszczeniu
- sporo przestrzeni do biegania
- kratki w formie malych kwadracików, nie ma mozliwosci przecisniecia sie
- sporo miejsca na nowe zabawki

6. Minusy klatki (najlepiej od myślników).
- jest bardzo ciezka, podnosic mozna tylko we dwójke (9.5 kg)
- dwie drewniane platformy bez mozliwosci zdjecia ich

7. Podsumowanie.

Klatka ma wiecej plusów niz minusów, jestem z niej bardzo zadowolona najbardziej ciesza mnie te duze drzwiczki i wysuwana kuweta, ktora posiada specjalna raczke.

Pająk - Pią Cze 10, 2011 09:33

1. Zdjęcia
producenta:



2. Nazwa
Klatka Perfect dla gryzoni

3. Przeznaczenie.
wg kalkulatora na 10 szczurów

4. Rozmiary klatki.
79 x 52 x 141 cm
Odstęp między prętami 2 cm

5. Plusy klatki
- duże drzwiczki pozwalają na pełny dostęp do klatki, nie ma trudności w sięgnięciu po szczura, czy dosięgnięciu jakiegoś zakamarka podczas mycia
- duża, przestronna
- solidna, pręty są grube, mocne, cała klatka pewnie stoi
- porządnie wykonana
- łatwa w montażu
- fajne półki (dostaje się 8 w zestawie, można dowolnie je układać aranżując przestrzeń)
- kratka nad kuwetą (indywidualne preferencje, czy komuś takie rozwiązanie pasuje)
- dobry system zamykania drzwiczek, praktycznie uniemożliwia przypadkowe otwarcia
- dół klatki (kuweta, kratka) też są zabezpieczone, by przypadkowo się nie wysunęły
- myje się bardzo szybko, bardzo sprawnie

6. Minusy klatki
- kuweta jest zrobiona z miękkiego plastiku (nad nią znajduje się krata, ale jakby ktoś nie chciał z niej korzystać, to kuweta byłaby za słaba dla szczurów) - dla mnie osobiście to nie jest wada, korzystam z kratki
- przód i tył klatki to głównie pionowe pręty, tylko na kilku poziomach znajdują się poziome pręty - utrudnia to trochę wieszanie akcesoriów w klatce, niemniej nie uniemożliwia - trzeba tylko trochę się nad tym zastanowić, gdzie co przyczepić.
- duże odstępy między prętami - maluchy spokojnie uciekają.

7. Podsumowanie.
Dla porównania przez jakiś czas użytkowałam Fureta Xlkę. Perfect wypada dużo lepiej - po pierwsze zajmuje mniej miejsca, po drugie sprzątanie jest 100 razy prostsze (wszędzie się sięga, nie trzeba cholerstwa przestawiać, w teorii mieści się pod prysznic (50 cm szerokości)). Uwielbiam rozwiązanie z dolną kratką, szczury tam schodzą tylko jeść, więc nie martwię się, że stanie im się coś w łapy. Początkowo planowałam wsadzić tarasy ferplastu do klatki, ale nie było potrzeby - półki które są w komplecie z klatką dobrze się sprawują.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z klatki, świetnie się sprawuje, jest przestronna. Pół roku już ją mam i nie widać ani śladu zniszczenia.

wushu - Pią Wrz 02, 2011 14:37

1. Zdjęcie:








2. Nazwa: Toddy Roll 120

3. Przeznaczenie: Teoretycznie na 8 samców lub 11 samic (u mnie mieszka ich pięć)

4. Rozmiary klatki:
Ze stojakiem 122 x 62 x 91
Bez stojaka 122 x 62 x 65
Odstęp między prętami Około 2,1cm

5. Plusy klatki (najlepiej od myślników).
- duża powierzchnia do biegania,
- nie za wysoka, nie za niska - dla starych szczurków dobra bo duża powierzchnia kuwety, a małe szczurki też mają się gdzie wspinać.
-nie stoi bezpośrednio na ziemi (np. łatwo odkurzyć, mniejsze ryzyko chorób wynikających z przeciągów),
- dobra jakość, zwłaszcza jak na tak dużą i jednocześnie tanią klatkę,
- lekka kuweta, wysuwana, wysoka (20cm)
- klatka jest stabilna, ma kółeczka,
- duże drzwi z przodu i na górze + otwierany cały dach,
- klatka jest naprawdę elegancka, nie wygląda jak obleśna klatka z ocynku ;)
- do klatki dostajemy zestaw dwóch półek (mają ranciki dzięki czemu siki się nie wyleją poza półkę) i ramp, które można dowolnie ustawić, miseczkę, pojnik, paśnik i kuwetę (która u mnie robi za domek) z zaślepkami, które umożliwiają przymocowanie kuwety do ściany klatki przez co nie jeździ po całej okolicy,
- wyposażenie łatwo wyjąć,
- łatwy dostęp do każdego miejsca w klatce (np. jeśli się coś dzieje) - wszędzie dosięgniesz w odróżnieniu od XL-ki,
- dużo możliwości zawieszania wyposażenia (pręty nie są wpuszczone w ramę jak w ferplaście, co wg Pyl jest bardzo dobrym rozwiązaniem), ponadto można zawieszać wyposażenie na suficie (nie trzeba otwierać całego dachu - są drzwiczki)
- łatwo ją złożyć o ile ma się trochę zmysłu do tego bo instrukcja jest umiarkowana :P
- narożne półki ferplasta idealnie pasują,
- farba chyba jest niezłej jakości bo moja Kukła piłuje a ona się trzyma. Również nie schodzi przy zaczepianiu karabińczyków itp.
- brak plastikowych elementów (poza kuwetą i wyposażeniem) - mniejsze szanse na wygryzienie dziur (np. w porównaniu z Casitą) aczkolwiek jeśli Twoje szczury żrą kuwety na potęgę, to i ta pewnie tak skończy (moje nie jedzą),
- każdemu kto ją widział się podoba (m.in. emileczka, Pyl, Muezzi, Niamey) :P


6. Minusy klatki (najlepiej od myślników).
- odstępy między prętami (maluch wyjdzie, chyba że mu się nie chce :P ),
- nie da się oddzielić klatki od nóżek z kółkami. Jak chcemy obniżyć klatkę to trzeba by piłować nogi. Klatka jednak musiałaby mieć zachowane jakiekolwiek nóżki (nawet krótsze) bo kuweta raczej by nie utrzymała ciężaru klatki. Ona trochę waży a kuweta nie jest jak kamień. Ja akurat chciałam klatkę na dłuższych nóżkach więc zupełnie mi to nie przeszkadza ;p
- nie wstawisz po prostu całej góry z wyposażeniem do wanny/pod prysznic (kuweta mi do wanny wchodzi cała ale ja mam dość dużą wannę)

7. Podsumowanie

Wcześniej miałam opisaną już na wcześniejszych stronach Lotnię. To naprawdę niebo a ziemia. A różnica w cenie mała. Toddy roll jest 100x lepsza, ładniejsza, stabilniejsza, ma porządne pręty (w tamtej ocynk wyglądał koszmarnie, pręty odpadały, a dziurę na karmniki ptasie trzeba było łatać czymś samemu).
Jestem z tej klatki bardzo zadowolona bo nie szpeci pokoju. Jest naprawdę ładna i warta swojej ceny. 279 zł razem z darmową przesyłką w zooplusie to naprawdę świetna sprawa.
Można ją ciekawie urządzić, jest duuuuża, a jednocześnie nie jest kwadratowa jak furety, dzięki czemu nie ma się odczucia, że zagraca się pokój (tzn. zagraca ale ja się szybko przyzwyczaiłam i już wcale nie wydaje mi się duża, a poza tym mam wystarczająco duży pokój, żeby mi to nie przeszkadzało)

Można wpaść do mnie zobaczyć na własne oczy.

Jest też wersja Toddy Roll 150, która mieści 12-17 ogonów.

Podziękowania dla Pyl za szukanie dziury w całym i pomoc w stworzeniu wiarygodnej recenzji :wink:

maris - Czw Lis 03, 2011 20:38

1. Zdjęcie producenta:


Zdjęcia mojej klatki:


Więcej zdjęć tutaj :)

2. Nazwa: Tommy 102 T3 firmy Marchioro

3. Przeznaczenie: na 12 szczurów - uwzględnione wymiary rzeczywiste

4. Rozmiary klatki (w centymetrach): 102 x 53 x 156 cm | wymiary rzeczywistej przestrzeni dla ogonów: 97 x 51 x 146 cm
Odstęp między prętami: 2,1 cm

5. Plusy klatki:
:arrow: Jest piękna :serducho: ;)
:arrow: Półki i pochylnie, które sąw zestawie, sąsolidnie wykonane i szybko sięje montuje/demontuje.
:arrow: Wysokie kuwety z dobrej jakości plastiku.
:arrow: Można modyfikowaćilość poziomów, w zależności od ilości szczurów, można też oddzielić poszczególne poziomy półką, jeśli chcemy oddzielić szczury na jakiśczas, np. rekonalescencji.
:arrow: Klatka jest stabilna i jednocześnie przesuwna, bo posiada kółka, które sąb.dobrej jakości - przy całym obciążeniu akcesoriami klatkowymi i szczurami, daje się klatkęz powodzeniem przesuwać.
:arrow: Łatwy dostęp do wszystkich miejsc w klatce, dzięki wielu drzwiczkom i otwieranemu dachowi.
:arrow: Wygodnie sięjąsprząta.
:arrow: Dzięki temu, że ma podstawęprostokąta, nie wystaje na pokój i nie zajmuje dużo miejsca.
:arrow: Kuwety zabezpieczają przed upadkiem z samej góry klatki.
:arrow: Jest malowana (kolor zielony). Ogólnie kolorystyka bardzo pasująca do pokoju.
:arrow: Dużo miejsca dla szczurów.
:arrow: Szybki i łatwy montaż (nie trzeba żadnych narzędzi: kluczy, śrubokrętów, itp.).
:arrow: Kuwety mieszczą siępionowo pod prysznicem. Cały górny poziom (sufit i ścianki boczne) też.

6. Minusy klatki:
:arrow: Słabej jakości farba - szczurze zęby z łatwościąmogą sobie z niąporadzić, również przy zawieszaniu hamaków na karabińczykach trzeba uważać, bo możnazedrzeć farbę.
:arrow: Przy wysokiej temperaturze (np. przy upałach) mocz w połączeniu z plastikiem kuwetowym daje dziwny zapach, trzeba by co chwilę przecierać.
:arrow: Dziury (przejścia) w kuwetach nie sąotoczone żadnym podwyższeniem (jak jest np. w furet tower), w związku z tym jeżeli żwirek byłby wysypany w 2 wyższych kuwetach, to byłby wszędzie: na pólkach, hamakach, w koszykach... Stosujęwięc kocie kuwety na tych 2 wyższych poziomach i żwirek sięnie wysypuje.
:arrow: Przez drzwiczki nie mieszczą się ferplastowe tarasy - trzeba więc podnosić cały poziom, żeby je wsadzić/wyciągnąć.

7. Podsumowanie: Klatka posiada wady (jak każda niestety), ale jednocześnie jest bardzo praktyczna i piękna. I jeszcze 2 informacje, które mogą byćminusami, ale nie muszą:
:arrow: Klatka ma dosyć duże odstępy między prętami, więc maluchy mogąsobie poradzić z wydostaniem się na wolność ;)
:arrow: W klatce jest dużo plastikowych łączeń, które w połączeniu ze szczurzymi zębami mogąnie wytrzymać. Moje nadgryzły łączenia dachu z poinowymi ściankami, ale wystarczyły zwykłe zaciski do kabli i teraz nawet bardziej mi się podoba niż wcześniej :P
Dla porównania z plastikami:


i z zaciskami do kabli:


Są jeszcze malutkie plasticzki łączące pionowe ściany mniej więcej w połowie ich wysokości, ale ja ich nie używam, bo nie są potrzebne (szczerze mówiąc już nawet nie pamiętam gdzie je schowałam :P ). Trzeci typ plastików to zamykanie drzwiczek przednich. Jednego próbowały zgryźć, widać na nim ślady zębów, ale się poddały i już nie gryzą. Czwarty typ to łączenia ścian w rogach u góry i na dole ściany - są w rogach wciśnięte pod prętami, więc szczurów nie interesują.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group