To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Mocz czyli ile szczur sikać powinien?

Mai-ah - Czw Mar 06, 2014 21:20
Temat postu: Mocz czyli ile szczur sikać powinien?
Nie znalazłam takiego tematu a jedyny pokrewny jest zamknięty. Jeśli coś przeoczyłam to proszę o przeniesienie do odpowiedniego tematu.

Mam pytanie - jak często/ ile powinna siusiać szczurzyca ponad 2 letnia?
Figa jest dzień po operacji nowotworu przy cewce moczowej. Miała go wyciętego z odrobiną cewki, cewka moczowa została minimalnie przesunięta, sprawdzona jej drożność. Miałam obserwować, czy Figa jest w stanie siusiać. Ponieważ Piasecki stwierdził, ze nie muszę jej trzymać w osobnej klatce, tak Figa większość czasu spędza w dużej klatce z resztą stada, tam nie ma szans żebym zaobserwowała, czy Figa sika... Po pracy wzięłam Figę do transporterka na godzinę - półtora - i nic. Jakieś 30 minut temu wzięłam Figę do transporterka i znowu nic...

Martwię się. Czy ktoś wie jakie są objawy zatrucia mocznikiem? Ile czasu szczur moze nie sikać? Ile ją mam potrzymać w tym transporterku żeby mieć pewność czy siusia czy nie siusia bo nie jest w stanie? Nie chcę jej tam trzymać za długo, bo to dla niej spory dyskomfort a i tak jest biedna po tej operacji obolała jeszcze...

Mao - Czw Mar 06, 2014 21:26

Mai-ah, u mnie była podobna sytuacja z samcem. Tak +/- co 4 godziny (nie pamiętam dokładnie) pojawiała się plama i my to poczytywaliśmy za dobry znak, choć nie umiem powiedzieć, czy na pewno to prawidłowo. Potrzymaj ją jakiś czas w transporterze na podkładzie, nic jej nie będzie, a Ty będziesz miała pewność. U nas, niestety, było tak, że problem z drożnością pojawił się później i skończył się fatalnie.
Mai-ah - Czw Mar 06, 2014 21:40

Mao jakich niepokojących objawów mam wypatrywać jakby co?
Mao - Czw Mar 06, 2014 21:45

Brak plamek moczu albo bardzo małe, zbytnie nastroszenie, mała ruchliwość albo wręcz siedzenie non stop w jednym miejscu i ewentualne robienie pod siebie. Przy czym wtedy trzeba naprawdę szybko działać, a i tak nie wiadomo, czy coś poradzicie - my nie poradziliśmy, ale może być, że przegapiłam jakiś wcześniejszy sygnał :( chłopak też był naprawdę wiekowy.
Zizollo - Pon Wrz 01, 2014 10:55

Zauważyłam dzisiaj,że Dragon pije mocz nie wiem czy swój ponieważ chłopaki mają sputnik do którego świntuchy sikają jak widzę,że jest mokro to im wycieram w najgorszym przypadku wycierają futrem :P

o czym może świadczyć przez niego picie moczu brakuje mu jakiś witamin? :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group