To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - wiem ze raźniej, ale na początek ?

Tawtute - Pon Paź 13, 2014 13:12

JAkiego posta ? Mojego ?
smeg - Pon Paź 13, 2014 13:23

Tawtute napisał/a:
To nie było miłe :cry: A nawet jeżeli niby tak to dlaczego były tam takie świetne warunki ?! nawet jeżelii z tej niby pseudohodowli to niby źle ?! Byłam w środku, widziałem - ntam jest świetnie ! pozatrym ta pani jest bardzo doświadczona

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 14:07 ]
widziałam **

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 14:09 ]
ty masz szczury adoptowane i co ?

Na szczurkach adoptowanych nikt nie zarabia - możesz je przygarnąć za darmo i im pomóc. Jesteśmy miłośnikami szczurów, niezależnie od ich pochodzenia ;) Nie popieramy jednak płacenia osobom, które rozmnażają je celowo w nieodpowiedzialny sposób.

Każdy hodowca powinien być zrzeszony w związku hodowców - w Polsce jest to Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce. Dzięki temu sposób dobierania szczurów do rozrodu jest kontrolowany przez wiele osób, a nie wymyślany według widzimisię hodowcy.

Zadbane, wykarmione i wypieszczone szczurki to nie wszystko. Rozmnażając szczury o nieznanym pochodzeniu pseudohodowca przyczynia się do przenoszenia na ich potomstwo chorób dziedzicznych. Nie wszystkie występują u rodziców młodych - niektóre z nich ujawniają się dopiero w kolejnych pokoleniach. Prawdziwe hodowle znają przodków swoich szczurów do kilku pokoleń wstecz, rozmnażają wyłącznie te szczury, w których bliskim pokrewieństwie nie zdarzały się żadne dziedziczne choroby. Mają też kontakt z właścicielami wszystkich szczurków wydanych do nowych domów, kontrolują, na co młode chorują i wiedzą, kiedy np. nie rozmnażać dalej ich rodzeństwa.

Pseudhodowle rozmnażają szczury o ładnym kolorze futerka, które najlepiej się sprzedają. Tylko tyle. Koszą kasę na krzywdzie zwierząt.

Absolutnie nie chcemy, żebyś poczuła się obrażona - po prostu obawiamy się, że zostałaś oszukana przez nieuczciwego "hodofcę". Czy mogłabyś pokazać rodowód swoich szczurków? Czy mają w przodkach szczury z "hodowli" Cat's Dream?

Tawtute - Pon Paź 13, 2014 13:26

Oki :) dzięki za wytłumaczenie. Mój tata wszystko sprawdził-ta pani jest w tym związku,nie hodouje ogonków dla kaski , poprostu hoduje je z miłości do tych futerek.

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 14:28 ]
może ja je też adoptowałam nie wiem , bo na pewno ta pani nie rozmnaża ich dla kaski. tata coś tam mówił o rodowodzie ale nie wiem dokładnie o co muu chodziło

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 14:31 ]
jeszcze później napisze i zmienie te zdjecia teraz nie moge - jestem w szkole - jeszcze raz thx za wtytłumaczenie

Karena - Pon Paź 13, 2014 13:33

Tawtute, Skoro Pani rozmnaża szczury dla zabawy, to jest pseudohodowlą.
Warto zapytać tatę czy zapłacił za szczury.

smeg - Pon Paź 13, 2014 13:36

Jeśli będziesz chciała mieć w przyszłości kolejne szczurki, polecamy przygarnięcie ich za darmo u nas na forum ;) Dzięki temu możesz pomóc potrzebującym szczurkom szukającym domu, podobnie jak np. przygarniając psa ze schroniska ;)
Tawtute - Pon Paź 13, 2014 18:22

Tak zapłacił :( 50 złoty za jedną samiczkę. :/ nie wiedziałm ;( normalnie bym adoptowała :oops:

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 19:24 ]
Ale dzxięki za rady i wgl , a mam pytanie ! Czy możecie usunąc mój post ? 'Stado w mieście Pierników xD ' ? ( jesteście moderatorami więc chyba możecie nie wiem xD )

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 19:44 ]
Znaczy ja nie wiem czy dla zabawy ale na pewno ni epo to żeby je męczyć czy coś (chybaa...) :shock:

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 19:48 ]
Aha i plisa usuńci etan post jak możecie :)

Karena - Pon Paź 13, 2014 21:35

Tawtute, Proszę o zwracanie uwagi na pisownię oraz edycję postów.
Postu w temacie nie usuniemy.

Tawtute - Śro Paź 15, 2014 18:16

Dobra sorry za błędy-mam dysleksje :oops: Ale czy ja mogę usunąć mój post albo chociaż nic nowego nie dodawać i nie edytować tych zdjęć - poprostu zostawić ten post ?

[ Dodano: Czw Paź 16, 2014 17:41 ]
? mogę ? odpowie ktoś ?

Naamah - Sob Gru 26, 2015 20:08

Ja też wychodziłam z takiego założenia (i mama mnie namawiała - po co ci 2 szczury, najpierw jednego kup i zobaczysz, zresztą jak będzie sam to może będzie cię traktował jak większego przyjaciela i będzie bardziej przywiązany)... no i już widać, że to był błąd. Była sama jakiś miesiąc, trochę czasu zajmowało jej oswojenie się, ale i tak większość czasu siedziała w domku i nie była zbyt ruchliwa.

Po przywiezieniu jej koleżanki szczurek stał się nie do poznania - teraz to większość czasu biega, skacze, razem się bawią, a co dla mnie jest super - jeszcze chętniej do mnie przychodzi :) A mała Leela, pełna strachu, zgapia od Jolie i dużo szybciej przestaje się bać niż Jolie :) Już sama wchodzi mi na rękę mimo, że mam ja dopiero od kilku dni. WIdać, że szczurki obserwują się nawzajem i uczą.

No kochane są, nigdy więcej samotnego szczurka! Czy więcej roboty z dwoma to sie okaże, ale bez wątpienia są szczęśliwsze :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group