To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Husky i ich wybarwianie się

Anonymous - Wto Lis 20, 2007 19:39

Tu masz zdjęcia na forum mi właśnie powiedziano że to husky.Ale poważnie nie zmieniła ani troszkę koloru...

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2839
Ta szczurzyca duża husky..

sachma - Wto Lis 20, 2007 20:18

ja co prawda na potrzeby innego forum i innego tematu zrobilam takie male fotostory :P ale wkleje to i tu a co ;) przyda sie moze ;)

Vanilla przyjechala do mnie majac 5 tygodni ;) i teraz pokaze wam jak stopniowo zmienial sie jej kolor ;)
jak tylko do mnie przyjechala wygladala tak...


po okolo miesiacu wygladala tak :


po kolejnych dwóch tygodniach wygladala tak :


a po kolejnym miesiacu juz tak :


miesiac pozniej natomiast tak :

jakby troche znow sciemniala, prawda?

po 2tygodniach wygladala juz tak :


nowych fot nie mam.. ale teraz plecy ma poprzeplatane pojedynczymi ciemnymi wloskami - nie tworzy to zadnego wzoru.. jedyny wzor ma jeszcze miedzy uszkami ;)

kolor husky rozpoznaje sie w pierwszych tygodniach zycia, bo pozniej wszystkie wygladaja tak samo - maja stalowy kolor a pozniej bialy ;)

mam nadzieje ze to cos rozjasnilo :)

Anonymous - Śro Lis 21, 2007 16:14

Czyli mój szczur to nie husky?
sachma - Śro Lis 21, 2007 16:42

Ania i MM, masz blue husky, kolor bedzie bladl z czasem.. ale jest tez mozliwosc ze malo sie zmieni, bo stopien blakniecia to cecha osobnicza.
Anonymous - Śro Lis 21, 2007 17:31

No właśnie....Ale ona ma już za niedługo rok! I do tej pory jak w morde nic się nie zmieniło...
Mona i Kuba - Śro Lis 21, 2007 18:39

myaku napisał/a:
Czy husky może rudzieć? Wydaje mi się, że z Chichiro tak właśnie jest.. Zauważyła to moja koleżanka dzisiaj, a ostatnio widziała je jakieś tydzień temu.


Nasza Nevi tak dziwnie jasniala, przechodzac prze stadium brazowo-rudego. Potem to przenioslo sie wyzej a w koncu stala sie jasniutka. Tzn. tyleczek wyjasnial caly a na karku pozostala jakby taka popielata pelerynka.

Tu zdjecia z brazowym tylkiem

Anonymous - Śro Lis 21, 2007 18:44

Dziwne te husky chciałabym żeby Myszka się wybarwiła....Fajnie takie:)
Ale twój szczur MONO ma fajną dupcię!

nezu - Śro Lis 21, 2007 19:20

Nie wszystkie husky jasnieja widocznie z wiekiem.

Zdarzaja sie osobiki takie jak twoja Myszka, ktore przez cale zycie zachowuja pigment a ich futerko jest po prostu poprzetykane bialym wlosem. Widze, ze Myszka ma wlasnie takie srerbne futerko. Podejrzewam, ze jako 5 tygodniowy maluch byla czarnobiala, a potem zaczela sie srebrzyc i nigdy calkiem nie zbielala.

Jesli Myszka trafila do ciebie w wieku pozniejszym niz 5 tygodni (bo w tym wieku futerko zaczyna sie zmieniac i niektorym husky przestaje zaraz potem, a inne bieleja niemal calkowicie, przez cale zycie ), to nie mozesz juz stwierdzic jaka byla kiedy sie ofutrzyla, w wieku od 2 do tych 5 tygodni...

Nie napisalas ile miala, kiedy ja wzielas.

babyduck - Czw Lis 22, 2007 09:39

Jak brałam swojego Borsuka to jeszcze nie wiedziałam, że to umaszczenie nazywa się husky, i że może zmienić kolor :oops: W ciągu dwóch tygodni z "grafitowego" zrobił się srebrny, a w ciągu kolejnych kilku miesięcy zupełnie biały. Tak więc niedługo cieszyłam się jego "huskowatością". Wszyscy się śmiali potem, że przeze mnie szczur osiwiał...

A to Borsuk już całkiem biały:

Anonymous - Czw Lis 22, 2007 13:32

Myszka przybyła do mnie w wieku 4,5 tygodnia...I jak matkę kocham wogóle się nie mieniła.
Izabela - Czw Lis 22, 2007 14:00

To kiedy szczur jest blazedem?
sachma - Czw Lis 22, 2007 14:37

Izabela, znaczenie na pysku mniejsze, po za tym genetycznie rozne.
Izabela - Czw Lis 22, 2007 15:29

Ale genetycznie nie da się sprawdzić bez rozmnożenia :wink: Chodzi mi o różnice fenotypowe. Do tej pory myślałam, że wyznacznikiem jest jaśnienie husky, teraz okazało się, że nie jest to takie jednoznaczne i oczywiste.
nezu - Czw Lis 22, 2007 23:18

Izabela, husky jasnieje zawsze w jednej okolicy. Na twarzoczaszce. Gdzie indziej moga ale nie musza. Wyrazne odgrodzenie bialego pyszczka od kolorowych trojkatow sie zaciera, czasem bardziej, czasem mniej, czasem w ogole zanika ta granica a husky bieleje.
W okolicach pyszczka Myszki Ani widze wlasnie takie rozmycia koloru i to jest dla mnie podstawowy dowod.
Ani moze sie wydawac, ze mala nic sie nie zmienila, ale wedlug mnie oszukala ja po prostu pamiec.


Granica koloru u blazedow i spottedow nie zaciera sie nigdy. Jest zawsze, do konca zycia szczura wyraznie zaznaczona. Zadnych rozmyc, srebrnych wloskow.

Nawet silveredy w wieku szczeniecym sa jednobarwne. Niemniej blazed silvered odgrodzenie koloru wokol pyszczka ma zawsze wyrazne. U husky ta granica sie zawsze zaciera.

Anonymous - Pią Lis 23, 2007 14:19

Off-Topic:
Skoro tak mówisz to ty jesteś szczurzym specjalistom...:)
Mam zdjęcia prawie z każdego dnia i wydaje mie się że nie bielała ani wogóle się nie zmieniła.
Mam zamiar kupić sobie dwa szczurki z rodowodem i rozpocząć małą hodowlę...Chciałabym kilka porad na ten temat.Jakie szczury ludzie najczęściej kupują?


[ Komentarz dodany przez: Juni: Pią Lis 23, 2007 14:34 ]
PROSZĘ O TRZYMANIE SIĘ TEMATU! / mod. Juni



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group